Gönderen Konu: saç ekimi sonrası süreçler  (Okunma sayısı 347 defa)

Hintell

  • Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 42973
  • saç ekimi sonuçları
saç ekimi sonrası süreçler
« : 06 Aralık 2022, 20:35:00 »
Saç ekimi kaç ay sonra sonuç verir?
Saç ekimi sonrası 4. ayda saç telleri uzamaya ve artık saç belli bir şekil almaya başlar. 6. ve 7. aylardan itibaren ise ekilen saçların %45 ile % 80 arasında çıkması beklenir ve çıkar. Artık daha sonraki dönemde kişinin saçları gözle görülür durumda fark edilir.

Saç ekimi 5 ayda ne olur?
Saç ekimi 5 ay sonrası saçlarınız artık ele avuca gelecek şekilde çıkar ve uzamaya devam eder. Saç ekimi 5 ay sonrası bazı kişilerde kafada sivilcelenmeler olabilir bu sivilcelenmeler genelde saçları cilt altında çıkmaya çalışması yüzünden kaynaklanır ve eğer çok fazla ise saç ekim merkeziyle iletişime geçmek gerekir.

Saç ekimi 2 ayda ne kadar çıkar?
Saç ekimi sonrasında iyileşme süreci vardır hem kendi saçların şok dökülme ile zayıfladığı için toparlanır bu durumun bitmesiyle ekilen saçlar 2-3 ay içinde hemen uzamaya başlar ancak istenilen doğal halini alması yaklaşık 1 yılı bulmaktadır. Bu süreç, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, saçın yapısına ve çevresel etkilere göre bu süre kısalabilir.


Saç ekimi 4 ayda ne kadar çıkar?
Saç ektirme ameliyatının ardından oldukça sabırsız bir bekleyiş süresi başlar. Saç ekimi yaptıran kişi çektiği bu kadar zahmetin karşılığını hemen almak ister. Ancak saç ektirme ameliyatı yaptırıldıktan sonra kişinin yeni saçlarına kavuşma süresi kişiye göre farklılık gösterse de yaklaşık 6 12 15  ay sürer.

 

Facebook Twitter Instagram