Gönderen Konu: +3 Yıl Nedim Ardıç (Ağustos 2019) Bizimkisi Bir Saç Hikayesi  (Okunma sayısı 4160 defa)

Gobel

• Jr. Member
  • **
Biraz geç kalmış bir yazı olsa da çok uzatmadan daha önce yarım kalan yazımdan da destek alarak deneyimlerimi aktarmak istiyorum…

Normalde saç ekimi için doktorlarla görüşmelere ilk olarak memleketim olan Çorum’daki Nedim Ardıçla başladım. Kendisi hareketli ve ikna kabiliyeti çok yüksek bir insan… Hem bundan dolayı hem de benim hatamdan dolayı doktorla ilk görüşmede ikna olup daha fazla araştırmadan burda ektirmeye karar verdim.

Kendisi saçlarımı inceledi ve donörümün güzel olduğunu, saç derimin yağlı olduğunu ve tepeye tek seansta 6500 greftlik ekim yapacağını söyledi. İlerleyen dakikalarda, normalde bir seansta 3000 greftten fazla dikimin sıkıntı çıkarabileceği söylendiğini işittiğimi söyledim. Doğru dedi, hem 23 senelik tecrübesinden dolayı hem de ekimi kendisi gibi doktor olan eşiyle birlikte yaptığı için bu sayıda ekebileceğini belirtti. Ekimleri hemşirelere yaptırmayıp bizzat kendisi ve eşi yapıyormuş.

Ekimden önce saçlarım bu şekildeydi

Fiyat olarak ise o zamanlar dolar 5,5 civarındayken 6.000 TL demiş ve indirim yapmamıştı.

Ekim sanıyorum 7 saat civarı sürdü. Eşi saçın bir tarafını ekerken kendisi diğer tarafını ekti. Ekimden sonra fazla olumsuzluk yaşamadım ve dört gözle çıkmasını bekledim. Şahsen sigara gibi herhangi bir kötü alışkanlığım yok ve beslenmeme dikkat eder, spor yaparım. Üstelik saçlarımın çıkmasını çok istediğimden saçlarıma her gün bol bol masaj yaptım. Kan değerlerim de gayet iyiydi.

Ekim ücretine mezoterapi de dahildi. Her ay düzenli olarak mezoterapiye gitmeye başladım. Hoca beni her gördüğünde gülümseyerek saçlarımı inceler, benim saçlarımın çok güzel olacağını tekrar tekrar söylerdi. Ben de umutlanırdım.

Bir iki mezoterapiden sonra mezoterapiyi hemşireler yapmaya başladı. Zaten doktor geldiğinde hızlı hızlı yaptığından öyle acı verici bir deneyim olurdu ki gözlerimden yaşlar gelirdi…

Bir süre sonra hocanın ilgisi azalsa da mezoterapilerime düzenli olarak devam ettim. Arada bir karşılaştığımızda saçlarıma bakıp güzel olacağını söylüyordu yine… Yaklaşık 7 ay sonra artık saçlar çok az çıkınca durumdan şüphelenip güncel bir durumumla ilgili forumda bir yazı paylaştım. Yorumlarda ekim oldukça eleştiri yağmuruna tutuldu. “Doktor 6500 greft ektim diye yalan söylemiş, burda olsa olsa 1500 greft anca vardır” “Bu kadar greft tek seferde ekilir mi” “O doktor ekmiş ama çıkmamış” “Sen git o hocanın yüzüne tükür” vs. vs. İşi bilen deneyimli arkadaşlar ise 7. ayda her şeyin belli olacağını, ondan sonra çok bir şey beklememek gerektiğini söylediler. Bunun üzerine bir sonraki mezoterapide doktora bu konuyu açtım. Ve şiddetle reddetti, Onlar doktor mu, onlar ne bilir’e getirdi konuyu. “Sen merak etme senin saçların çok güzel olacak” diye yineledi. Ama yine de önlem amaçlı kan tahlili felan yaptık. Mezoterapi sıklığını 4 haftadan 3 haftaya daha sonra 2 haftaya kadar yükselttik ki çok acı verici bir deneyimdi. Bu arada hem adamın ekmek parasıyla oynamamak için hem de bazı yorumlarda doktora karşı aşağılayıcı yorumlar olduğu için ben forumdaki konuyu sildim.

Sonunda 1 sene doldu. Saçlarım 7. Aya göre bir miktar daha çoğalsa da hiç de güzel bir netice elde edemedim. En sonunda doktorla özel olarak odasında konuştum. Saçımı kontrol ettikten sonra neden çıkmadığını anlamadığını ve 1 ay sonra tekrar ekim yapmak istediğini söyledi. Daha sonra aramızda özet olarak şu konuşmalar geçti.
-   … Garip, niye çıkmadı anlamadım. Ektiklerimin bir kısmı çıktı, çıkmasa anlayacağım ama… Bir ay daha sabret sana yeni ekim yapalım.
-   Valla hocam ben hiç memnun değilim. Ben yeni ekim istemiyorum.
-   Başka yapabileceğim bir şey yok sana.
-   Ben para iad.. (Daha cümlemi bitirmeden araya girdi)
-   Ben öyle bir şey yapmam, para iade edemem… Çünkü bu benim emeğim..
-   Hocam bu emek de bizim de psikolojik (yine araya girdi)
-   Seni oğlum gibi görüyorum, bu sefer sana daha farklı bir ekim yaparım kök hücre destekli ve ücretsiz…
-   Valla hocam ben o kadar umut ettim, 3 ay öncesinde bile çok çıkacak diyordunuz.

Bundan sonra saçmalamaya başladı. Ben saçlarımın hiç çıkmadığını söyledikten sonra bu kez saçlarımın çok çıktığını iddia etmeye başladı. Dedim kaç greft çıkmıştır o zaman. “5000 rahat vardır burda ama 2500’ü yok” dedi. Bu arada ekimden önce 6500 greft ekeceğini söylemişti. En sonunda 7300 greft ektiğini itiraf etti. Ekimden önce de soranlara 5000 greft ektirdiğimi söylememi istemişti.

-   Ben size güvenemiyorum artık hocam.
-   Güvenemiyorsan git bana dava aç. Benim ameliyat görüntülerim de duruyor. En ufak bir hatam varsa öderim sorun yok. Bütün ameliyatın baştan sona vidyo kaydı var. Ben mükemmel ekmişim sana.
-   O zaman sorun nerde hocam.
-   Senin metabolizmanda sorun var, senin metabolizmanla alakalı olan bir şeyin bedelini ben niye ödeyeyim…
-   Süreç boyunca hiç mi anlamadınız, sürekli çok çıkacak deyip durdunuz.
-   Ben yine görüyorum saçların yine var, tüy gibi orda duruyorlar. Beklersen çıkma ihtimali var, ben hala çıkacağına inanıyorum…

Daha sonra düşüneceğim deyip çıktım ama son saç ekim hakkımı da tekrar Onda kullanmak aptallık olurdu.

O görüşmeden sonra aradan geçen 2 seneden fazla zaman içerisinde saçlarda pek bir değişme olmadı. Belki biraz dökülmüştür. Ön profilden genelde kel olduğum çok belli olmuyor, önde olan az miktarda saçın performansı fena değil. Fakat en tepedeki kıvrım noktasındaki saçlar çok itici. Saçlarım biraz uzadığı zaman dimdik havaya fırlıyor. Saçlarımın son hali ise aşağıda. Bu uzun hali berbere gitmelik…

Sonrasında Çorumda gerek berberler olsun gerek arkadaşlar olsun. Oraya ekim yaptıranlarla ilgili  aldığım duyumlar hep olumsuz yöndeydi. Zaten duydum ki Çorumda dükkanı kapatıp İstanbul’a gitmiş. Ayrıca En iyi saç ekim doktoru ödülü felan da almış… Hocayla ilk görüştüğümüzde, bir doktorun hastaları üzerindeki başarısından dolayı reklam yapmasının etik olmadığını söylemişti ama ben pek bi anlam verememiştim. Şimdi artık bu düşüncede değil sanırım.

Ben aynaya her baktığımda hocaya dualarımı iletiyorum. Aynı duruma düşmek isteyen varsa İstanbuldaki yeni kliniğine gidebilirsiniz... Daha söyleyecek çok şey var ama araya düşüncelerimi çok katmadan yaşadıklarımı özetle birebir anlattım. Hüküm sizlere ait…

Not 1: Bu arada saç ekiminden önce saç derimin yağlı olduğunu söyledikten sonra mezoterapiyle birlikte bu yağlanmanın oldukça azalacağını söylemişti. Yaptığımız onca mezoterapiden sonra saç derim daha da yağlandı. Artık her gün yıkamam gerekiyor saçlarımı.

Not 2: Saç derimin büyük bir oranında hissizlik meydana geldi. Örneğin bazı bölgeleri kaşıdığım zaman yeterince hissetmiyorum.

Bu arada artık İstanbulda yaşadığımdan, İstanbulda yeni bir ekim yaptırmayı düşünüyorum bu aralar. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: +3 Yıl Nedim Ardıç (Ağustos 2019) Bizimkisi Bir Saç Hikayesi
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2022, 13:35:42 »
Resimleri foruma yüklemelisin hızlı resim kullanırsan konunun bir anlamı yok
Çünkü resimler 1 kaç hafaya kaybolur dostum
Global Moderator

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2022, 14:09:21 »
Resimleri foruma yüklemelisin hızlı resim kullanırsan konunun bir anlamı yok
Çünkü resimler 1 kaç hafaya kaybolur dostum
Nasıl ekliyoruduk, ekler ve diğer seçenekler kısmından mı?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2022, 14:28:14 »
Nasıl ekliyoruduk, ekler ve diğer seçenekler kısmından mı?

Evet dostum

Bu hızlı resim likleri belirli süre sonra çalışmıyor resimler siliniyor
Ve konu o zaman bir anlamsız oluyor uyarma sebebim budur

Bu şekilde zor ise kopyalayın yazdıklarınızı yeni konu açıp düzenleyin isterseniz bunu ben silerim
Global Moderator

BARIŞ A.

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2022, 00:42:07 »
"Bizimkisi bir saç hikayesi"başlık gerçekten harika

Joker25

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2022, 09:39:00 »
abi üzüldüm durumuna gerçekten. hatalı saç ekimlerini düzelten gayet iyi bir uzman var ama ben ismini söyleyip sebep olmak istemem. iyi araştırırsan bulacaksın inş. ama saç tellerin kaliteli senden kaynaklı bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2022, 09:22:29 Gönderen: Joker25 »

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2022, 20:56:34 »
1500-2000'den fazla ekmemiş hocam ne 5000 ne 6000 kör topal ekse 3-4k greft çıkar kafayı kapatırdı 7 saatte 2 kişi 6000 ekim yapamaz zaten.
alım işlemi o kadar greftin hemşireleri yapsa 2 saat bir ara verdin diyelim 30-40 dakika etti sana 3 saat bunun anestezi evrelerini geçtim, bana 5000 grefti 6.5 saate 4 kişi ekti ünlü bir klinikte :D adam sizi dolandırmış.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2022, 21:21:13 »
Şunun ektiği saça bakar mısınız...
Kafasına göre çalışmış.
Süreç de biraz sancılı geçmiş kardeşim çok üzüldüm.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2022, 22:17:30 »
Senin metabolizman farklı demiş ya allah onu bildiği gibi yapsın.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2022, 11:22:52 »
Çok geçmiş olsun hocam:(
Global Moderator

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2022, 07:21:52 »
Teşekkür ederim arkadaşlar.

İstanbul'da ekim yapan sağlam yerler var mı tavsiye edebileceğiniz? Ben de forumdan bakıştırıyorum ama  yoğun olduğum için yeterince arastıramıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2022, 07:25:44 »
Şu anki donör durumunuz paylaşım yaptığınız şekil demi?
Global Moderator

Gobel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 14 Aralık 2022, 11:23:08 »
Evet, son hali böyle, donörüm iyi diye düşünüyorum. Sigara alkol vs. yok. Yememe icmeme dikkat ederim. Eskiden dikkat etmediğim saçlarımda egzama felan olurdu, o zamanlar döküldü saçlar. Şu an saç derimin yağlı olması dışında bı problemim yok. Yaş 32. Fiyat olarak 18-30 u gözden çıkardım. Eğer aç derseniz bununla ilgili yeni konu açabilirim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #13 : 14 Aralık 2022, 14:00:14 »
Yerinde olsam Protez kullanırdım hocam ne gerek var uğraşmaya ya
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2022, 14:43:00 »
Evet, son hali böyle, donörüm iyi diye düşünüyorum. Sigara alkol vs. yok. Yememe icmeme dikkat ederim. Eskiden dikkat etmediğim saçlarımda egzama felan olurdu, o zamanlar döküldü saçlar. Şu an saç derimin yağlı olması dışında bı problemim yok. Yaş 32. Fiyat olarak 18-30 u gözden çıkardım. Eğer aç derseniz bununla ilgili yeni konu açabilirim.

Asuman hair. nokta atışı hacı.

Facebook Twitter Instagram