Gönderen Konu: Enteresan bir saç dökülme hikayesi ve soru  (Okunma sayısı 700 defa)

excalibur72

• Yeni üye
  • *
Enteresan bir saç dökülme hikayesi ve soru
« : 09 Aralık 2020, 21:32:06 »
Arkadaşlar merhabalar öncelikle yaşım 24. Bundan tam 3 sene önce ekim 2017 tarihlerinde saçımın açıldığını gördüm ve şok oldum. Ve ilk koyacağım resim o günlere ait olacak.  Sonra üstünden zaman geçti ne bir şampuan ne de bir topik kullandım ama anlamadığım bir şekilde saçlarım 2. resimdeki hallerini aldılar. 2. resim ve 3. resim ise 19 aralık 2019 tarihine aittir. Şuan ise aşağı yukarı aynı seviyede saçlarım var onu da koyuyorum. 4. ve 5. resimi ise daha bugün çektim ve kafamda bulunan dönderek adı verilen saçın çıktığı bölmenin biraz büyüdüğünü fark ettim. Sizce bir saç dökülmesi veya minyatürizasyon başladı mı ? Vichy'nin neogenic olanı kullanıyordum 1 senedir ama sanırım formüllerini değiştirdiler o yüzden başka bir şampuana geçeceğim. Saçlarımı şimdilik korumak ve kalınlaştırmak için yapabileceğim bir yol var mı ? yoksa size o döndereğin büyümesi saçı tarama tarzımdan mı bilemedim. Bir de resimde çok büyük çıkmış ama gerçekte o kadar değil aynadan baktığımda.

İyi akşamlar diliyorum.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Enteresan bir saç dökülme hikayesi ve soru
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2020, 21:44:52 »
 resimlerin hepsi aynı makine ile aynı ışıkta aynı saç uzunluğunda aynı durusta aynı açıdan cekilirse fikir verir.farklı resimler yanıltır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

🤣Hair_Prof

• Yeni üye
  • *
Ynt: Enteresan bir saç dökülme hikayesi ve soru
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2020, 13:32:28 »
Aktif dökülmen yok gibi. İlk resimde seyrelme var gibi duruyor ama büyük ihtimal kötü saç kesimi ve ışık etkisinden dolayı. Saçların iyi durumda gerçekten seyrelme başlarsa tepede minoxidil ve medikal tedavileri araştırabilirsin.

Facebook Twitter Instagram