Gönderen Konu: Hair Of Istanbul / Yaş 30 / 13.12.2022 / 3500 Greft  (Okunma sayısı 6482 defa)

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hair Of Istanbul / Yaş 30 / 13.12.2022 / 3500 Greft
« : 14 Aralık 2022, 11:21:52 »
Merhaba arkadaşlar , 13.10.2022 tarihinde Hair Of İstanbul’da saç ekimim gerçekleşti.

Detaylı bir şekilde tüm süreci ve kullandığım ürünleri anlatmaya çalışacağım. İlgilenmeyen arkadaşlar direkt aşağıdaki fotolara geçiş yapabilirler. Burayı olabildiğince güncel kullanacağım. Sorularınız , yorumlarınız , düşünceleriniz, önerileriniz için şimdiden teşekkürler

Hintell’e ayrıca teşekkürler böyle yararlı bir forum açtığı için

Saç dökülme sürecim

20’li yaşlardan itibaren saç dökülmem vardı bu zamana kadar gitmediğim profesör dermatolog kalmamıştır sanırım. Genel olarak hepsi saç ekimi için 30’lu yaşları beklemem gerektiğini , o süreye kadarda saçlarımı koruyucu tedaviler önerdiler. Birçok kez minoxidil kullanıp bıraktım. Tepe bölgede işe yarıyor ancak ön şakak bölgesinde neredeyse hiç etkili olmadı. En son 1 sene daha kullandım ve 6 ay önceden bıraktım. Bir daha minoxidil kullanmayı düşünmüyorum onun yerine sadece kozmetik,  yan etkisi olmayan ürünler kullanacağım (ilaç olarak sadece Finasterid kullanmaya devam edecegim)
Bu 10 yıllık dönem içinde çok fazla saç kaybım oldu ve ön / şakak bölgeleri komple açıldı arkalara doğru saçlarım daha da inceldi. Tepe bölgem henüz sağlam Ön tarafa sık ekim sonrasına ise sıkılaştırma amaçlı greftler koyuldu.

Merkez seçimi : Uzun süre araştırmalarım sonucu 3 farklı merkez arasında kararsızdım
Bunlar : Serkan Aygın : Gayet beğendiğim bir merkezdi hatta yakın bir arkadaşım orada ekim yaptı ve sonrasında çok memnun kaldı. Ancak burayı seçmememdeki tek neden saç ön çizgileri. Bu klinikte ekim yaptıran neredeyse herkesin çizgisi çok arkadan planlanıyor bana göre. Bu doktorun risk almak istememesiyle alakalı diye düşünüyorum. Ekim planlayan herkes ekim günü kendi çizgisini görüyor ve o anda kimse ben beğenmedim vazgeçtim diyemiyor haliyle o şekilde ekim tamamlanıyor. Klinik ile iletişime geçtim ısrarla 16-17 yaşımdaki fotolarımı yollayarak : ‘Buna benzer bir çizgi istiyorum isteğime uygun ön çizgi garantisi verebilir misiniz’ diye sordum ve tabiki Serkan bey ekim günü karar veriyor bu konu hakkında öncesinde bir şey söyleyemeyiz yanıtını aldım. Bu şekilde burayı eledim halbuki ücret olarak içlerinde en uygun olanı buydu

Asmed: Bu forumda daha çok karşıma çıktı. Çok güzel ekimleri de var ama aynı oranda memnun olmayan/eskisi gibi bir klinik olmadığını düşünen çok arkadaşa da denk geldim. Yine de kendilerini kanıtlamış bir klinik olduğu için iletişime geçtim ancak Greft başı 3 euro teklifini alınca soğudum ayrıca iletişimde olduğum kişi çok ilgisiz biriydi ve bu sayede bu kliniği de eledim

Hair of istanbul : Çok uzun zamandan beri takip ettiğim bir merkezdi. Saç ekimi için araştırmaya başladığımda bu forumda da olduğu gibi klinikle alakalı çok az bilgi var. Daha çok yabancı forumlarda popüler, zaten paket olarak fiyat veriyorlar ve ortalama fiyatları yüksek. Olumsuz yorumlar da olsa genel olarak memnuniyeti yüksek merkezlerden. Öyle biz sana şu çizgiyi cektik bu kadar diyip sizi ekime almıyorlar tam tersi olasılıkları konuşuyor sizi bilgilendirip son kararınızı söyledikten sonra işleme başlıyorsunuz Yine uzun zamandan beri saç ekimi yapan, hasta konforunu çok önemseyen bir yer. Bu sebeplerle burada ekim yapmaya karar verdim.

Ekim süreci : Sabah 10 da beni hastaneye getirdiler burada önce saç çizgisi planlaması yapıldı ve anlaştıktan sonra saçım kesildi çizgi daha simetrik bir şekilde tekrar çekildi ve operasyon odasına geçtim. Burada bana 1 adet xanax verildi sakinleşmem için sonra anestezi başladı. Çok korkum vardı o yüzden olabildiğince yavaş yapmaya çalıştılar ama direkt iğne ile başlıyorlar. Basınçlı tabanca veya sedasyon uygulamıyorlar. Bayağı bir ağrı çektim. Sonrasında kök alımı, kanal açımı, ekim ,Prp uygulaması  şeklinde devam etti 18 gibi tüm operasyon bitti
2. Gün pansuman için beni evimden alıp kliniklerine götürdüler. 3 gün yıkaması da aynı şekilde olacak. Her zaman başınızda birileri var, tek başınıza hiçbir şey yapmıyorsunuz diyebilirim

Kullanacağım ürünler

Baştan söyleyeyim bir çoğunuz aşağıda yazdığım şeylerin gereksiz olduğunu düşünebilir ve belki de haklı da olabilir ancak bu benim uzun zamandan beri araştırıp yapmak istediğim bir plan. İşe yaramaz ise en sonunda ben böyle istedim ama olmadı diyeceğim tabiki, ama iyi sonuç alırsam da diğer arkadaşlar için belki örnek/yararlı olacak bir plan olabilir.

Propecia 1 mg (Finasterid) 1 yıl kadar önce kullanmaya başladım ve yeni daha iyi bir medikal tedavi çıkana kadar ara vermeden kullanmayı düşünüyorum.

(Proscar ı 4/5 e bölünüp kullanılması ilacı günlük sabit miktarda almanızı önleyebilir. Ben almayı düşünmedim ama kullanan arkadaşlar durumu ekstra kendi doktorlarıyla konuşmalı bana kalırsa)

Solgar  VM-2000 - Sadece ilk 3 ay. Tavsiye edilen kullanım şekliyle günde 2 tablet

Solgar Male Multiple - 4.- 7. Aylar arasında günde 1 tablet

Solgar Saw Palmetto Berries - İlk yıl her gün 1 tablet

Solgar Biotin 5000 - İlk yıl her gün 1 tablet

Solgar Alpha Lipoic Acid 200 - İlk 6 ay her gün 1 tablet

Prp yaptırmayı düşünmüyorum çünkü : Prp sizin vücudunuzdan alınan büyüme faktörlerinin bir yere enjekte edilmesi kısaca ancak sizin beyaz kan hücrelerinizdeki büyüme faktörlerinin ne kadar olduğunu / ne kadar işe yaradığını bilinmiyor o yüzden Prp biraz ezber bir yöntem işe yarayabilir de , yaramayabilir de. Bu yüzden bunun yerine daha fazla yarar sağladığını düşündüğüm;

Mezoterapi - Saça yarar sağlandığı düşünülen ilaç, vitamin ve peptitlerin enjeksiyonu. Çok fazla mezoterapi serumu var ve hepsinin içeriği birbirinden farklı bazıları çok kaliteli bazıları ise aşırı ucuz ve gereksiz şeylerden oluşuyor. Doktora giderken mezoterapi olarak hangi markanın hangi ürününü kullandığını sorarak internetten araştırıp öyle yaptırmanızı öneririm. Hatta yapılırken serum şişesini görmenizde de yarar var.

(Mezoterapi yeni saç çıkartmıyor sadece kafa derisini uyarıp gerekli vitaminlerin direkt deri altına verilmesinden dolayı besleyip kan akışını arttırdığı için sağlıklı, kalın saçlarla ortam hazırlıyor.)

Haftada 1 kez 6 hafta boyunca sonrasında her ay 1 kez olmak üzere yaptırmayı düşünüyorum. Ürünleri ben alıyorum , plastik cerrahide asistanlık yapan arkadaşım evde uyguluyor bu yüzden biraz kolaylık benim açımdan. 2 yıldır kendisi yüz mezoterapisi yapıyor bana saçlar kadar yüz de çok önemli arkadaşlar ihmal etmeyin :)
Şampuan : Aveda Invati Men , Kerastase Genesis Home
Her iki şampuanı da dönüşümlü olarak kullanacağım. İçerikleri ve temizleme özellikleri güçlü , az kimyasallı, ve güzel kokulu şampuanlar.
Serum : Aminexil
Kerastase Cure Anti-Chute X10 Haarkur : 2 Ay boyunca her gün bir ampül
Kerastase Genesis Home Anti-Chute Fortifiant : 2. Aydan itibaren her gün
Aminexil Loreal grubunun patentli bir molekülü. Minoxidil e benzer şekilde çalışıyor ancak yan etkisi yok ancak Minoxidil kadar da etkili değil. Saçların kalınlaşmasına katkı sağlıyor birkaç kez kür olarak kullandım ve memnun kalmıştım. Ürünü bırakınca etkisi de geçiyor bu yüzden sürekli kullanmayı düşünüyorum

Aveda Invati Men Scalp Revitalizer: Her gün 1 kez
Kafein , Zerdeçal , Ginseng ve birçok bitki özü içeriyor

The Ordinary Multi Peptite Serum: Her gün 1 kez
Kafein , Biotin , birçok aminoasit bunun yanında molekül olarak Redensly , Procapil, Capixyl, Anagain içeriyor. Bu içerik olarak çok zengin bir serum

Bu serumların hiçbiri saçları yağlandırmıyor arkadaşlar hatta şekillendirme için kolaylık sağlıyorlar ( Hepsini Ekim öncesi 1 hafta kadar denedim)
Amaç yine saç derisini uyarmak , kan akışını arttırıp saçların daha sağlıklı uzamasını sağlamak.

The Inkey List Salicylic Acid Exfoliating Scalp Treatment
&
The Inkey List Glycolic Acid Exfoliating Scalp Scrub

Bu yukarıda iki ürün de saç derisi peeling’i için. Şampuanın gücünün yetmediği kısımlarda tam arındırma sağlamak amacıyla kullanacağım. Her birini dönüşümlü olarak haftada 1 kez , duştan önce 10 dakika kafa derisinde bekletip normal şampuanla yıkıyorsunuz

The Inkey List Peptide Volumizing Hair Treatment

Bu serumu da haftada 2 kez yıkama sonrası yine masaj yaparak saça uygulayacağım

Biberiye Yağı , argan yağı ve nane yağı karışımı : Maske olarak haftada 1 kez

Sanırım hepsi bu kadar :D bir eksilme veya ekleme olursa zaten güncelleme yapacağım

Dediğim gibi arkadaşlar çok gereksiz ve çok fazla olduğunu düşünebilirsiniz saygı duyuyorum ama böyle tercih ettim. İzleyip hep birlikte göreceğiz ne kadar katkı sağlayıp sağlamayacağını :)

Umarım hepiniz saç ekimlerinizden olabilecek en iyi sonuçları alırsınız

Yorumlarınızı , sorularınızı , görüş ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Hair Of Istanbul / Yaş 30 / 13.12.2022 / 3500 Greft
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2022, 11:28:58 »
İlk fotoğraf geçen sene Finasterid kullanmaya başlamadan önceki halim. Saç kurutma makinesiyle kurutulmuş hali

Diğer fotograflar Finasterid 1 sene sonrası saç ekimi günü sabahı. Finasterid kullandığım için saçlarım daha kalınlaştı gördüğünüz üzere ancak saçımda yoğun bir fön de yok ilk fotoğraftaki kadar

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2022, 11:33:10 »
Ekimin 2. günü

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2022, 12:28:29 »
4. Gün yıkama sonrası

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2022, 17:01:48 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz detaylı anlatımınız için özellikle teşekkür ederiz güzel bir konu umarım çok da güzel sonucun olur kendi saçlarında dökülme olmaz ise sık bir sonuç alırsınız
Ekim sık yapılmış çünkü bu arada fiyatlar bölümüne konu açıp merkezin fiyatınıda yazarsanız memnun olurum.

Ön çizgi biraz fazla yuvarlar şakal kısımları biraz daha içeride olsa oval şelikilde daha iyi mi olurdu diye düşünüyorum ön çizgi konusunda.

İnşallah çok sık ve güzel bir sonuç alırsınız
Global Moderator

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2022, 23:10:13 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz detaylı anlatımınız için özellikle teşekkür ederiz güzel bir konu umarım çok da güzel sonucun olur kendi saçlarında dökülme olmaz ise sık bir sonuç alırsınız
Ekim sık yapılmış çünkü bu arada fiyatlar bölümüne konu açıp merkezin fiyatınıda yazarsanız memnun olurum.

Ön çizgi biraz fazla yuvarlar şakal kısımları biraz daha içeride olsa oval şelikilde daha iyi mi olurdu diye düşünüyorum ön çizgi konusunda.

İnşallah çok sık ve güzel bir sonuç alırsınız

Çok teşekkürler abi umarım dediğin gibi sonuç sık olur.
Sence her şeye rağmen tekrardan minoxidil e başlamalı mıyım en iyi sonucu alabilmek için yoksa bulaşmasam daha mı mantıklı olur ?
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2022, 23:20:50 Gönderen: jber »

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2022, 13:41:08 »
Merhaba , 10. yıkamamı yaptım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2022, 13:49:22 »
Hayırlı olsun kabuk sonrası ekim alanı sağlıklı duruyor kardeşim
Global Moderator

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2022, 14:56:47 »
Teşekkürler abi burayı güncel tutmaya çalışacağım

Kellüminati

• Full Member
« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2022, 16:38:08 »
Saç ekiminiz hayırlı olsun detaylı ve güzel bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Ekime gelicek olursak sıklık gayet iyi kendi açıklığınızda avantajli ve donör bölgeniz güçlü, sık bir saç ekimi sonucu olacak inşallah. Ön çizgi yorumum ise biraz daha oval şekilde yapılsaydı bence daha estetik olurmuş ama siz çizgiyi önde istemişsiniz sizin ne istediğiniz önemli tabi umarım herşey istediğiniz gibi olur.
  • Ekim Tarihi: 15.09.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2022, 16:50:13 »
Teşekkür ederim yorumunuz için umarım dediğiniz gibi sonuç da iyi olacak. Evet ön çizgiyi yukarıda tutmayı pek istemedim, açık alanım da çok olmadığı için eski 15-16 yaşımdaki saç çizgisine benzer bir çizgi çekildi.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2022, 21:38:24 »
Saç çizgisi biraz daha sık ekilseydi daha iyi olurdu bence.
Kullandığın destek ve vitaminler bana çok sağlam geldi hepsini not aldım hocam bunun için teşekkürler .aklıma gelmişken biberiye yağı koku yapmıyormu? bir ara bende bulaştım buna ama kokusu çok ağır geldiği için devam edemedim.

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2022, 01:01:24 »
Çok teşekkürler yorumun için. Tekli kökler çok azdı yaklaşık 240 kök ön hatta ekildi sonrası 3 ve 4 lü onun arkası da homojen devam etti. Umarım ön hat seyrek kalmaz.

Biberiye yağı sert kokuyor evet ve esansiyel yağ olduğu için tek başına kullanılmaması lazım deriye rahatsızlık verebilir. Ben hep saçıma yetecek argan yağını ayırıp içine 3-4 damla biberiye yağı dökerek kullandım bu zamana kadar ya da avokado/Hindistan cevizi yagına birkaç damla dökerek de olabilir

Veya Kiehl’s in Magic Elixir diye bir ürünü var içinde biberiye yağı da olan bir yağ karışımı. 3-4 yağı alıp karıştırmaktansa daha kolay, direkt o da alınabilir.

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 02 Ocak 2023, 16:51:16 »
Merhaba arkadaşlar bugün 20. gün. Henüz çok fazla dökülme yok, yıkarken 15-20 tane saç geliyor elime.

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2023, 16:47:42 »
Merhabalar bugün 30. Gün. Birkaç gündür daha sert yıkamaya başladım ancak dökülmeler çok homojen olmuyor gibi.

Takviyelerden Solgar Biotin 5mg çok fazla sivilce yaptı bu yüzden onun yerine Pure Encapsulations Biotin 2,5mg kullanmaya başlayacağım. Bu da fazla gelirse 1mg olarak devam etmeyi düşünüyorum

Facebook Twitter Instagram