Gönderen Konu: Acil! Acil! Asuman Hair doğallık ve donör alımı  (Okunma sayısı 1808 defa)

Murat.48

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Acil! Acil! Asuman Hair doğallık ve donör alımı
« : 28 Aralık 2022, 23:49:24 »
Herkese merhaba,

Yakın tarihte Asuman hairda ekim randevum var. Fakat doğallık konusunda ve donör alımı konusunda ala tereddütlerim var. Tarihte yaklaşınca stres arttı ister istemez. Sizlere bir danışayım dedim. 2. Ekimim olacak ilk ekim 4000 greft dhi ekim oldu. Asuman Hair 4000-4500 greft ekim planladı ön görüşmede ilk tereddütüm bu sayı fazla mı gelir donörde seyrektik oluşur mu? Bazı ekimlerimde donör kısmında ilk ekim olanlarda bile bölgesel yada genel bi seyreklik var gibi geldi bana bide benim 2. Ekim olacak arenamda kadar değil tabi ama ilk ekimde 4000-4500 greftlerde seyrek duruyor donörden endişeliyim oyüzden
Birde doğallık konusu bi arkadaşın yorumuna rastladım. Halu80 nikli ,mesajda attım kendisine oda Asuman hairde yaptırmış doğallık konusunda şikayetçi fotoğrafta paylaşmış ön kısımda çoklu greft kullanılmış ve şakak kısmında ekim saçların yönüyle eski saçların yönünde bariz fark var şakak kısmı biraz daha dik ekilmiş. Saç traşı yaptırmıyoruz ki söylesek de öyle yapsalar. Ön çizgimden memnunum bikaç sıra geriden başlatıp şakaklarada ekim yaptırmayıp durumu halledebilirmiyim diye düşünüyorum. Donör kısmınıda mikrometre çevirini düşük tutmalarını söylesem dinlerler mi yada greft sayısını 3500 gibi tutsam yıpranmasını önleyebilir miyim?

Murat.48

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Acil! Acil! Asuman Hair doğallık ve donör alımı
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2022, 00:18:30 »
Referans olması açısından benim ilk ekimimde 4000 greft alınmıştı donörden 10. Gün ve 30. Gün fotolarını atıyorum. Görüşlerinizi bekliyorum tedirgin olmalımıyım. Yoksa yersiz mi kuruntu yapıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2022, 00:46:22 »
Asuman hair  bu isteklerini sağlayacak bir saç ekim merkezi
Ama senin korkun burada yanlış yerde

Korkun kendi saçlarının dökülmesi olmalı

Çünkü kendi saçlarında dökülmen devam ediyor
Bu durumu önemseyip güçlendirmen gerek
Global Moderator

Murat.48

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2022, 09:42:37 »
Asuman hair  bu isteklerini sağlayacak bir saç ekim merkezi
Ama senin korkun burada yanlış yerde

Korkun kendi saçlarının dökülmesi olmalı

Çünkü kendi saçlarında dökülmen devam ediyor
Bu durumu önemseyip güçlendirmen gerek

İlk ekimim 2017 de yapıldı ön ve verteks kısmında çok saçım yoktu orta bölgede işte bir tutam saç vardı onlarda gitmiştir artık bariz bi eksilme oldu bu süreçte. ilk ekim öncesi mevcut saçlarımın hali böyleydi. Takviye olarakta 2017-2019 arasında sadece proscar kullanıyordum. Şimdi bir aydır günde 2 adet xpecia bide 2-3 güne bir kanazol şampuan
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2022, 09:54:01 Gönderen: Murat.48 »

Murat.48

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2022, 09:51:06 »
Bunlarda ekimin süreci tamamlanmış hali finasteridi bırakmadan önce önler çok sık değildi ama finasterid eski saçları tutuyordu bu sayede iyi bi sonuç oluşmuştu. Tekrar finasteride başlamayı düşünüyordum fakat testeron seviyemi ölçtürdüm alt sınıra yakın çıktı ekim merkezine attım kullanmayabilirsin dedi bide finasterid daha çok mevcut saçları tutmaya yaradığı söyleniyor. Bendede üst bölgede ekim öncesinden çok saç kalmadığını düşündüğüm için kullanmaya gerek kalmadı gibi ilerleyen süreçte dermaroller minox kullanabilirim belki xpecia ve kanazolla birlikte.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2022, 09:57:21 Gönderen: Murat.48 »

Murat.48

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2022, 09:59:23 »
önden 2-3 sıra gibi geriden başlatsam doğallık hallolur mu. bide tekrar 4000 greft alınsa donörü çok yıpratır mı?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2023, 15:33:46 »
e işte korkun olmalı ama asuman hanımdan değil kendi saçından

1 kullanılmış donörün var
2 saç tellerin ince dökülmen devam ediyor

« Son Düzenleme: 01 Mart 2023, 16:46:52 Gönderen: Hintell »
Global Moderator