Gönderen Konu: yeni nesil saç protezi yakında gelecek doğallık sorunu ortadan kalkacak  (Okunma sayısı 2065 defa)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
evet arkadaşlar sizin için yeni bir haberim var ..yeterli donörü olmayan  yada noorwod  7 olan arkadaşlar  veya protez saçı doğal bulmayanlar çok yakın bir zamanda kendi saç telinizden alınan numuneyle 3 d yazıcılarda kendi saçlarınız kopyalanacak ve doğalmı değilmi tartışmaları bitecek ..özellikle benim en çok güvendiğim teknolojik peruk olarak beklediğim alternatif buydu ..sizden başka kimse yapay olduğunu anlamayacak..bence çok iyi bir alternatif sunacak bu sistem ,yapıştırma bant gibi saçmalıklarda olamayacak .. kel değilim ama ben bile 50 yaşlarımda da olsa kel gezmek istemem.. ve bu maliyet açısından hem ekimden hemde protezden daha az fiyatla olacak ..hatta iyi bir girişim sektörü olacak ortak olmak isteyen varsa bir yoğunlaşalım para basarız :):))  http://www.scroll.com.tr/3d-yazici-ile-yapay-sac-uretmeyi-basardilar/

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
yeni gelişmeleri sürekli paylaşmanız çok güzel. ben ortak olurum:D ülkede keltoş bitmez. mesela biz kelimsi olanların çocukları da kelimsi olur:D

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
rica ederim ..dediğim gibi bu alternatif olarak en güvendiğim sistem ..çünkü birebir kopyalama var ...hocam oluruz da sanırım  100.000 euro lazım makine için 1 adet de yetmez anca kendimize yaparız :))sponsor lazım ..ama yakında başlarlar..yada devlet destekli girmek lazım ..bak girişimcilere yol gösterdim :))

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
düşününce kulağa çok hoş geliyor tek sorun kafaya nasıl yapışacağı, havuz,deniz rüzgar..vs çıkmasında:D yalnız dediğiniz gibi güzel bir ticaret kapısı olur bu iş. protezciler bu işe geçer..

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
bu protez saclarda da sac numuneniz alınıyor sizin sac seklinize özel amerikadan getirtiyoruz olayları gerçek değilmi ya  :D gene sektörleşmesi gerek o da 5-10 yılı bulur belki o arada replicelin çalışmalı biter veya klonlama keşfedilir temennimiz

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
sanırım yapıştırma değil yabancı sitelerde de yazmışlar elastik olur muhtemelen ve çıkmaz.en güzelide eskidikçe yaptırabilirsin doğal duracakamı vs kaygılara girmeden verirsin tek tel istediğin sıklıkta çıkarırlar olay bu

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
bu protez saclarda da sac numuneniz alınıyor sizin sac seklinize özel amerikadan getirtiyoruz olayları gerçek değilmi ya  :D gene sektörleşmesi gerek o da 5-10 yılı bulur belki o arada replicelin çalışmalı biter veya klonlama keşfedilir temennimiz
aslında aleti alsak biz bile basarız:)))) öyle gelişecek x bilinmeyenleri yok bu sistemin baya araştırdım http://dijitalsaglik.co/3d-yazici-teknolojisi-ile-uzayabilen-yapay-sac-uretildi
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2017, 00:47:12 Gönderen: ruhi mücerret »

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Klonlama çıksa da paramiz yetmez bizim:) onada 100bin tl alırlar kesin.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
http://www.bbc.com/news/technology-37484835 buda bbc haberi işin protez değilde gerçek saça dönüştürme kısmı

Facebook Twitter Instagram