Gönderen Konu: Saça iyi gelecek yağlar  (Okunma sayısı 2594 defa)

Atibaba

• Full Member
Saça iyi gelecek yağlar
« : 13 Mayıs 2021, 12:36:04 »
Merhaba arkadaşlar ben 1 senedir erkek tipi saç dökülmesiyle kıyasıya bir savaş içerisindeyim.6 aydır Finasteride ve sadece şakalarw Minoxil kullanıyorum.Bunu yanı sıra Aga-E tablette kullanıyorum.Şampuan olarakta ismini şimdi tam bilmiyorum ama içerinde Procapil,vitaminler, vs vs içerin bir içerik kullanıyorum. Size soracağımda saçıma ayrı olarak besleyecek canlandırcak Hindistan Cevizi ve benzeri yağlardan saçımı besleyecek bir öneriniz var mıdır yoksa gerek yok mu? Saçımın daha sağlıklı olmasını istiyorum.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride,Minoxidil,Aga-E Tablet
Ben 19 yaşıma kadar pozitif mutlu bir insandım. Bir gün saçlarımın döküldüğünü fark ettim ve o günden beri hayat bana zehir gibi geliyor.Saç dökülmem durmuyor ve ben aynaya bakmaya korkar oldum.Özgüvenim yerle bir oldu Allah tez zamanda canımı alır ve kurtulurum inşallah
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Kellikbey

• Sr. Member
Ynt: Saça iyi gelecek yağlar
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2021, 12:45:34 »
Merhaba arkadaşlar ben 1 senedir erkek tipi saç dökülmesiyle kıyasıya bir savaş içerisindeyim.6 aydır Finasteride ve sadece şakalarw Minoxil kullanıyorum.Bunu yanı sıra Aga-E tablette kullanıyorum.Şampuan olarakta ismini şimdi tam bilmiyorum ama içerinde Procapil,vitaminler, vs vs içerin bir içerik kullanıyorum. Size soracağımda saçıma ayrı olarak besleyecek canlandırcak Hindistan Cevizi ve benzeri yağlardan saçımı besleyecek bir öneriniz var mıdır yoksa gerek yok mu? Saçımın daha sağlıklı olmasını istiyorum.
hem dökülme hem sağlıklı görüntü için kullanmıyorum ama önerim lavanta yagi hint yağı hindistan cevizi yagi nane yagi biberiye yagi ve tatlı badem yağı

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2021, 13:24:48 »
Genetik  dökülme  varsa  hiç bir yağ  sürmeyin  kafanıza  daha fazla döker 

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2021, 13:29:11 »
yanılıyorsunuz hiç bir yerde böyle bir bilgi yok hocam kendim deneyimledim durdurmadı ama yavaslatip saçı canlı gösteriyor dıştan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2021, 05:38:20 »
Saçları dökülen kişilerin genelde saç derisi de yağlı olur. Yağlı saça yağ sürmek dökülme sürecini hızlandırır. Don Vito haklı ayrıca yağlar androgenetik alopesiye zerre faydası olmayan şehir efsaneleridir. Mevcut tedavin güzel bu şekilde devam
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2021, 09:31:23 »

Bence de haklısınız. Bunu ben özellikle deneyimledim ve neticesini beğenmediğim için foruma yansıtmadım. Kirkland hindistan cevizi yağı alıp kullandım saçlarıma istikrarsız bir şekilde. En azından saç kalitemde artış olacak mı onu gözlemlemek istiyordum ancak hiçte istediğim sonuçları alamadım. Bu tarz takviyeleri kullanacaklara şunu söyleyebilirim saçlarınızın uzun olması gerekli ve saçlı derinin diplerine sürmemelisiniz. Ben de olumsuz olasılıkları tahmin edebiliyordum ama yine de gözlemlemek istedim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2021, 15:54:32 »
Yağlar sadece saçı hızlı uzatır ve saç kalınlığına faydası olur ama dökülmeyi önlemez
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2021, 16:23:52 »
Katılmıyorum ustadlar bu bilgiye zamanında çok kişiden de duydum kendimde deneyimledim temiz bir şampuan la gozenekler açılır o sorun değil benim dökülmeye zamanında %60 durdurdu desem yeridir sac rengi siyahlasip canlandı ayrıca normalde sogan sarısı gibi belki denk gelmiştir durmasi ama etki sağladığına eminim

dunyahali

• Full Member
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2021, 12:04:34 »
Eğer saçınıza kepek problemi varsa sarımsak yagi çörek otu yağı karışımı iyi gelir.  Bunun dışında badem yağı hacım katmak için argan yağını da parlaklık için kullanabilirsiniz. Dökülme konusunda  bir faydası olmaz. 
VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2022, 21:52:03 »
Yağlar sadece saçı hızlı uzatır ve saç kalınlığına faydası olur ama dökülmeyi önlemez
Saçlar zaten önce inceliyor, sonra dökülüyor.
Kalınlığa sahip güçlü saçlar bir anda dökülmez, yağlar saçı kalınlaştırabiliyorsa dökülmeyi de engelleyebilir demektir.

Ayrıca kullandığımız ilaçlar da bitkilerden öğrendiklerimizle oluşuyor, binlerce yıllık tarihi hiçe saymak ve tıp konusunda üstün veya ahlaklı olduğumuzu düşünmek ne kadar gerçekçi bilmiyorum.

Facebook Twitter Instagram