Gönderen Konu: Este Cerrahi / Dr. Alp Arslan / 4500 greft / Yaş 42 / 15.12.2022  (Okunma sayısı 3455 defa)

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba,

15 Aralık tarihinde Este Cerrahinin Torun Center'da bulunan kliniğinde saç ekimi yaptırdım. Belki buradaki  insanlara faydası olur diye süreçleri paylaşmak istiyorum.

Normalde ciddi bir dökülme sorunum yoktu ama saçımın ön ve tepe bölgeleri yıllar içinde yavaş yavaş açıldı (Ekim öncesi resimleri aşağıya ekledim).

Operasyonum saat 08:30 gibi başladı ve 17:00 gibi tamamlandı. Ön çizgi tasarımı ve kanal açma işlemlerini Alp bey yaptı, diğer işlemler ekipleri tarafından yapıldı. Ekim işlemini Alp bey yapmasa da Ekim süresince gelerek durumu kontrol etti, özellikle hangi greftlerin hangi alanlara ekilecegini kendisi belirledi. 

Operasyonum nispeten acısızdı, ister istemez uyuşturma öncesi iğneleri hissediyorsunuz ama sonrasında pek agrı olmuyor, en azından benim durumumda öyleydi. Aynı merkezde benden 1 hafta sonra ekim yaptıran başka bir arkadaşımın operasyonu biraz zor ve sancılı geçmiş ama ben bir sıkıntı yaşamadım açıkçası.

Operasyon sonrasında klinikten antibiyotik, ödem söktürücü, ağrı kesici, saç losyonu ve yıkama köpüğü aldım. Bir de 3 aylık bir bakım seti aldım  (HairMd markasının seti).  İlk gün ilaçlara başlamadım, zaten damar yolu açıldığı için operasyonun son kısmında agri kesici ve antibiyotik damar yolundan serum ile verildi.

Operasyon sonrasında kafa derisinin su ile şişirilmesinin verdiği rahatsızlık dışında ciddi bir ağrım olmadı. Zaten ekim yapılan bölgedeki hisler bir süre kayboldu ama donör bölge 8. güne kadar hafif hafif de olsa sızlamaya devam etti.

Operasyon sonrası yaşadığım en büyük rahatsızlık kafamı sağa sola sürtmeden uyumaya çalışmak oldu.

Operasyondan 1 gün sonra merkeze gidip sargılarımı aldırdım. 3. Gün yıkaması Pazar gününe denk geldiği için bu yıkamayı evde kendim yaptım.

Bu forumda ilk yıkama sonrası saç derisini nemli tutmamız gerektiğini öğrenmiştim, bu nedenle kafa derimi her iki saatte bir nemlendirdim. Daha önce saç ektirenlere çim adam diyen birisi olduğum için saçlarımı çiçek suladıgım fısfıs ile sulamak çok ironik oldu :)) Allah'ın sopası yok diye boşuna demiyorlar.

Kabuk dökümünü 9. gün evde kendim yaptım. Sanirim saçı sürekli nemlendirdigim için çok sorun olmadı.

11. günden sonra saçlarımı yıkarken elime küçük saç kıllari gelmeye başladı. Şu an için her yıkamada 10-15 adet kırık saç teli geliyor ama şekil olarak baston vs degil, saç traşı sonrası kafada kalan kesilmiş 3-5 milimlik saç teli gibi görünüyorlar.

Aşagiya sürec ile ilgili resimleri ekliyorum. Yorumlarınızı rica ederim.

Ekim Öncesi Ve Sonrası Fotoğrafları

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Este Cerrahi / Dr. Alp Arslan / 4500 greft / Yaş 42 / 15.12.2022
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2022, 11:04:28 »
Ekimden 1 gün sonrası

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2022, 11:11:42 »
Kabuk dökümü öncesi ve sonrası

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2022, 11:14:34 »
13. gün resimleri

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2022, 13:30:54 »
Hayırlı olsun saç yönleri güzel duruyor ön çizgi fena değil daha iyi olabilir sonuçta alp hoca senelerin ekimcisi daha ön çizgiler beklememiz ondan hakkımız karakterli biri kendisine saygı duyarım.
Bunun dışımda temiz güzel bir saç ekimi
Global Moderator

Martopicor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2022, 13:35:21 »
Hayırlı olsun,temiz bir ekim görüntüsü var, sıkıntısız ve sorunsuz bir süreç diliyorum.
Ocean methy balance vitamin
Redoxan 3lu vitamin
Ocean b7 vitamin
Prozinc plus şampuan

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2022, 15:28:58 »
Hayırlı olsun saç yönleri güzel duruyor ön çizgi fena değil daha iyi olabilir sonuçta alp hoca senelerin ekimcisi daha ön çizgiler beklememiz ondan hakkımız karakterli biri kendisine saygı duyarım.
Bunun dışımda temiz güzel bir saç ekimi
Teşekkürler ederim Hintel. Eski ön çizgi de buna benziyordu. İnşallah uzadıkça daha da oturur.

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2022, 15:31:33 »
Hayırlı olsun,temiz bir ekim görüntüsü var, sıkıntısız ve sorunsuz bir süreç diliyorum.

Çok teşekkürler.

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Şok dökülme devam ediyor. Klinikten satın aldığım seti kullanmaya devam ediyorum. Sanırım içeriğinde procapil var. Henüz şok dökulme sürecinde olduğum için ilaçların işe yarayip yaramadığı hakkında fikir sahibi olamadım.

Saclarimi kabuk dökümünden sonra sabah ve akşam yıkamaya devam ediyorum. Saç yikama sonrasinda da setin içerisinde bulunan fısfısı kullanıyorum. Saçta kalıntı kalmasın diye eski kullandığım ilacı temizlemeden yenisini sıkmıyorum. Ne oranda işe yaradığını bilmesem de beni rahatlatıyor.

Saçlarım 10 yıldan uzun zamandır benzer durumdaydı, ciddi bir dökülme yaşamadım. Bu nedenle de dht blocker tarzında ayrıca bir ilaç kullanmak istemedim. Bu konudaki görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

Benim kabuk dökümüm 9. günde tamamlandı, şok dökülmem ise 11. günde başladı. Sitede okuduğum kadarıyla bu kadar erken başlayan pek kimse olmamış. Aşağıya da sırasıyla şok dökülmenin başladığı 11. gün ve en son çektigim 23. gün resimlerini paylaşıyorum. Umarım erken başlayan şok dökülme gene erkenden tamamlanır. Haftaya 30. Gün resimlerinde donör bölgeyi de çekip atacağım. Şimdilik yer yer deride kızarıklık ve kaşıntı devam ediyor...

Ali Kemal

• Sr. Member
Şok dökülmenin erken olması daha iyi çünkü bu iyileşmenin hızlı olduğunu gösteriyor .ayrıca çoğu kişi saçlarına aşırı nazik davrandığı için şok dökülme geç oluyor yoksa zamanlama olarak sizde bir problem yok .
Şu anki durumunuzda minoxil kullanmaya çok uygun ben olsam kullanırdım ekimin başarılı olma olasılığını arttırır fire oranını azaltır.

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Şok dökülmenin erken olması daha iyi çünkü bu iyileşmenin hızlı olduğunu gösteriyor .ayrıca çoğu kişi saçlarına aşırı nazik davrandığı için şok dökülme geç oluyor yoksa zamanlama olarak sizde bir problem yok .
Şu anki durumunuzda minoxil kullanmaya çok uygun ben olsam kullanırdım ekimin başarılı olma olasılığını arttırır fire oranını azaltır.

Yanıtınız ve tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Kabuk dökümünden sonraki tüm yikamalarda hafif hafif masaj yapmaya çalıştım. Eğer dokununca acıyan ya da rahatsız eden bir yer olursa orayı bırakıp diğer alanlara masaja devam ettim. Gün geçtikçe de masaj süresini ve şiddetini arttırdım.

Minoxil kullanmayı düşünüyorum ama şu an kullandığım sete de devam etmek istiyorum. Kullandığım setteki ürünlerde etken madde olarak procapil kullanılmış. Sizce minoxil ile procapili birlikte kullanmam sorun olur mu? Ya da sabah birini akşam diğerini kullansam fayda elde edebilir miyim?

Ali Kemal

• Sr. Member
Yanıtınız ve tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Kabuk dökümünden sonraki tüm yikamalarda hafif hafif masaj yapmaya çalıştım. Eğer dokununca acıyan ya da rahatsız eden bir yer olursa orayı bırakıp diğer alanlara masaja devam ettim. Gün geçtikçe de masaj süresini ve şiddetini arttırdım.

Minoxil kullanmayı düşünüyorum ama şu an kullandığım sete de devam etmek istiyorum. Kullandığım setteki ürünlerde etken madde olarak procapil kullanılmış. Sizce minoxil ile procapili birlikte kullanmam sorun olur mu? Ya da sabah birini akşam diğerini kullansam fayda elde edebilir miyim?

İkisini bir arada kullananı hiç duymadım bu yüzden birine karar ver ,ben olsam minoxili tercih ederdim çünkü minoxil etki olarak procapilin belki on misli etki ediyordur .
İkisininde amacı kafa derisini kanlandırmak ancak dediğim gibi procapil çok etkili bir sprey değil ancak belki dermaroller yapılırsa daha çok etkisi artan bir destek.

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İkisini bir arada kullananı hiç duymadım bu yüzden birine karar ver ,ben olsam minoxili tercih ederdim çünkü minoxil etki olarak procapilin belki on misli etki ediyordur .
İkisininde amacı kafa derisini kanlandırmak ancak dediğim gibi procapil çok etkili bir sprey değil ancak belki dermaroller yapılırsa daha çok etkisi artan bir destek.

Açıkçası forumda da procapil kullanan çok kimseyi göremediğim için aklımda ciddi bir soru işareti vardı. Sizin yanitinizdan sonra yeniden değerlendirme imkanım oldu. Bir kaç gün içinde minoxil alıp kullanmaya başlayacağım, elimdeki ürünleri de ya ara ara kullanırım ya da minoxili kullanmayı bırakınca yeniden devam ederim. Tekrardan teşekkürler.

emekli kel

• Hero Member
 minoxidil basla bırak saç bozabiliyor.devamlı kullancaksan kullan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Splinter

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
minoxidil basla bırak saç bozabiliyor.devamlı kullancaksan kullan

Minoxili 1 yıl kadar kullanmayı planlıyorum. Kullanmayı bırakırken de birden bırakmak yerine dozu azaltarak bırakacağım. Yan etki olarak bir çok insan kullanırken çıkarttığı saçların kullanmayı bırakınca tekrar döküldüğünü yazmış. Benim niyetim saç çıkartması değil de ekilen saçların daha iyi beslenmesi. Yeni saç çıkartırsa kullanmayı bırakınca onların dökülmesi çok sorun olmaz; ancak merak ettiğim şey ilacı kullanırken piyangodan çıkan bu saçların yanında normalde dökülmeyecek saçlar da dökülür mü?

Facebook Twitter Instagram