Gönderen Konu: Minoxidil Saç Kaşıntısını Nasıl Aşabilirim  (Okunma sayısı 308 defa)

mehmetali1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxidil Saç Kaşıntısını Nasıl Aşabilirim
« : 06 Şubat 2023, 11:25:19 »
Arkadaşlar iyi günler herkese. Minoxidil kullanıyorum. Ama saçımda ciddi anlamda bir kaşınma ve pullanma - kepeklenme oluyor.

Saçlarımı her gün yıkamaya çalışıyorum ve yıkar yıkamaz minoxidil kullanıyorum, Bazı günlerde saçlarımı yıkamayıp direk olarak minoxidil kullanıyorum ve gün boyu kafamda kalıyor.

Ben bu kaşıntıdan nasıl kurtulabilirim? Çünkü tırnaklayarak kaşıyasım geliyor ve bu da saçlara zarar verir diye düşünüyorum.

Daha kullanmadım ancak sitede ki kişiler rogaine köpük , Alpecin sac suyu , ketoral şampuan vs den bahsetmişler. Bunlar etkili olur mu ? Veya önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Not: Tam olarak kullandığım bileşen: Fagron Advanced Derma Pack MFT (Minoxidil %5, Finasterid %0.1, TrichoFoam)

Zet-

• Yeni üye
  • *
Ynt: Minoxidil Saç Kaşıntısını Nasıl Aşabilirim
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2023, 18:18:11 »
Dostum minoxidili gün içerisinde kaç fıs kullanıyorsun ?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2023, 21:58:32 »
 serborik dermatitmi acaba tahrişmi.tahrişse kremin ismini şimdi unuttum minox tahril kreminin ismini bilen varsa yazar serborik yapıyorsa foam yapmıo diolar yada bırak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

mehmetali1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2023, 11:47:06 »
Dostum minoxidili gün içerisinde kaç fıs kullanıyorsun ?

Hocam bu köpük biçiminde Minoxidil %5, Finasterid %0.1 karşımını bir köpük biçimine getiriyorlar. Onu kullanıyorum kafama. Her gece bolca sürüyorum.

mehmetali1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2023, 11:48:28 »
serborik dermatitmi acaba tahrişmi.tahrişse kremin ismini şimdi unuttum minox tahril kreminin ismini bilen varsa yazar serborik yapıyorsa foam yapmıo diolar yada bırak

Hocam kepek oluyor ve kaşıntı oluyor. İnternetten "serborik dermatitmi" e baktım görsellerine. Öyle bir durum yok şimdilik. Acaba dediğiniz kremin ismi nedir?

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2023, 15:02:54 »
alternatif minox urunlerine bak. icindeki propylene glycol kafa derine zarar veren.

icinde propylene glycol olmayan minoxidil urunlerini bulman lazim ama turkiyede malesef zor gibi.

mehmetali1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2023, 15:58:19 »
alternatif minox urunlerine bak. icindeki propylene glycol kafa derine zarar veren.

icinde propylene glycol olmayan minoxidil urunlerini bulman lazim ama turkiyede malesef zor gibi.

Bunları yapan, bildiğiniz eczane var mı acaba?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2023, 01:37:25 »
Minoxidil içinde alkol var bu deriyi tahriş eder kaşıntı ile başlar yaralara dönüşür sonrası seborik dermatid e sebep olur
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2023, 16:35:06 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

mehmetali1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2023, 13:09:30 »
Minoxidil içinde alkol var bu deriyi tahriş eder kaşıntı ile başlar yaralara dönüşür sonrası seberik dermatid e sebep olur

Hocam peki bunun hiçbir şekilde çözümü yok mu? Özel olarak bir karışım hazırlayan eczane vs veya başka bir yol?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2023, 13:43:09 »
Hocam peki bunun hiçbir şekilde çözümü yok mu? Özel olarak bir karışım hazırlayan eczane vs veya başka bir yol?
köpük minoxidil alabilirsin
yurtdışından getirtebilirsin ikinci el sitelerde de oluyor ortalama 6 aylık 2250-2500 oluyor

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2023, 16:09:12 »
Foam urunlerine bakacaksin.

Benim sac derimde cok hassas, ve 2010 yilind aminoxidile ilk basladigimda derimde seboreik dermatit cikaran, ve saclarima en buyuk hasari veren malesef minoxidil oldu.

Yaklasik 4 aydir, tekrar basladim rogaine foam, deriyi tarhis etmiyor, hemen emiliyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2023, 16:33:50 »

alkol bazlı ürün kullanmıcan dostum çözüm bu finasterid  rogaine foam bu konu da daha az tahriş ediyor hassasiyete bağlı biraz da
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2023, 16:34:49 »
Foam urunlerine bakacaksin.

Benim sac derimde cok hassas, ve 2010 yilind aminoxidile ilk basladigimda derimde seboreik dermatit cikaran, ve saclarima en buyuk hasari veren malesef minoxidil oldu.

Yaklasik 4 aydir, tekrar basladim rogaine foam, deriyi tarhis etmiyor, hemen emiliyor.

evet işte bahsettiğim durumu yaşayan biri dediğim gibi olmuş
Global Moderator

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 14 Şubat 2023, 17:27:13 »
bir de finasteride kullanmadan, minoxidili tek kullanmak asiri sacma.
Minoxidil, sac cikariyor, dokulmeye etkisi cok kisitli.

Dokulmeyi durdurmak icin finasteride sart

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Şubat 2023, 19:01:17 »
 genetikte damarlar buzusur saç beslenemez saçı bir tek damardaki kan besler gerisi faso fiso.minoxidil damarları açıyor saçı oyle besliyor.finasterid dht 2 bileşenden oluşur onlardan birinin yerine gecerek saçlı deride dhtyi yuzde 40 azaltıyor.genetikte 2 yontem var hormonu baskılamak finasteride saçı beslemek minoxidil.yada prp masaj dermoller falan.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram