Gönderen Konu: Akdeniz Antalya Saç Ekimi - 2000+ greft (Sıkılaştırma ve düzeltme için 2. ekim)  (Okunma sayısı 3351 defa)

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
İlk saç ekimi için İstanbul'a gitmiştim, bu sefer 2. ekimi Antalya'da yaptırdım. Hem yakın tarihli randevu bulduğum için hem de kliniğe gidip gelmesi kolay olsun diye böyle bir karar aldım.  :) Aslında kafamdaki açıklığa göre ilk ekimde baya bir çıkış oranı yakaladım ama nedense ön bölge bir türlü gelişmedi ve diğer alanlara göre daha seyrek kaldı. İncelemesi için birkaç doktora ön bölgenin fotolarını attım, söylediklerine göre ilk ekimde benim saçlarım yanlış açıyla ekilmiş ve ön çizgide çoklu greftler kullanılmış, o yüzden ön taraf doğal durmuyormuş.

Şimdi bu sorunu çözmek için kulak üstü diye tabir edilen alandaki greftleri kullandım, oradaki saçlar daha ince kalibreli ve ön çizgi için daha uygunmuş, o yüzden bu sefer böyle bir istekte bulundum. İlk saç ekiminde bu konuyla ilgili bir fikrim yoktu ama sonra öğrendim ki bu tekli greftler genelde kulak üstündeki alanda oluyormuş. Bu sefer ön hat için özellikle böyle bir istekte bulundum.

ilk saç ekimi sonucumu bu konudan görebilirsiniz: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=29113.0

İlk saç ekiminde çıkış oranı iyiydi  ama dediğim gibi ön hattım doğal görünmedi, ikinci ekimi bu yüzden yaptırdım. Ön çizgim karşıdan bakınca böyle görünüyordu:

1:

2:

not: 2. fotoda spot ışığın altında olduğum için ve saçları açık bir renge boyattığım için diğer fotoya göre biraz farklı görünebilir.  :)

2. ekim sonrası durumumu aşağıdaki fotolardan görebilirsiniz. Operasyondan yeni çıktım bandajları yarın çıkarttıracağım, konuyu sıcağı sıcağına açıyorum  ;D

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Ynt: Akdeniz Antalya Saç Ekimi - 2000+ greft
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2023, 16:03:03 »
2. ekim sonrası fotolar
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2023, 16:11:20 Gönderen: jiv »

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Ynt: Akdeniz Antalya Saç Ekimi - 2000+ greft
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2023, 16:08:21 »
Bu arada üstlerdeki seyrek alanlara çoklu greftlerle sıkılaştırma da yaptırdım.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2023, 16:46:52 Gönderen: jiv »

Harun Burak

• Jr. Member
  • **
Kinyas hoca bende de öne coklu greft ekmisti kabuklari dokerken fark ettim. İkinci ekimin simdiden hayirli olsun. Dhi ekimiyle yapildi sanirim bu ekim de ?
  • Ekim Tarihi: 04.11.2022
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Kinyas
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 26

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Kinyas hoca bende de öne coklu greft ekmisti kabuklari dokerken fark ettim. İkinci ekimin simdiden hayirli olsun. Dhi ekimiyle yapildi sanirim bu ekim de ?

Aynen hocam dhi, o teknikle aralara daha kolay giriyorlar. Maalesef ön çizgideki çoklu greftler biraz doğallığı bozuyor, tek neden o da değilmiş, bir de yanlış açıyla ekildiği için ön çizgideki saçlar öyle diken diken gibi görünüyormuş. Ben açı konusunda bir sorun yok sanıyordum ama maalesef varmış. :)

Sende de böyle bir durum olursa düzelttirirsin düzeltmesi çok zor değil. Ben reddit'te de saç ekim sürecimi paylaşıyordum, oradaki yabancılar genel olarak çıkış oranımı beğeniyordu ama ön tarafın kendi deyimleriyle biraz "pluggy hairline" olduğunu, yani doğal durmadığını söylüyorlardı. Doğal görünmesi için ön tarafa tekli greftler ekleterek çizgiyi yumuşatmam gerektiğini belirttiler. Ben de onların tavsiyesini dikkate alarak düzeltme ve sıkılaştırma ekimine gittim.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2023, 21:47:50 Gönderen: jiv »

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Bu arada bu benim son saç ekimim olacak, çünkü daha fazla greftim kalmadı. 5000 ilk ekimde, 2000 üzeri de bu ekimde kullandım. Yani anlayacağınız greftlerimi sonuna kadar kullandım.  :)

bikkembergs

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Baya guzel duruyor. 2000'den de fazla ekilmis gibi.

Nekadar ucret odediniz?

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Baya guzel duruyor. 2000'den de fazla ekilmis gibi.

Nekadar ucret odediniz?

2000 greft üzeri ama küsuratı şu an aklımda kalmadı hocam.  :) 2500 mü dediler 2700 mü inan aklımda kalmadı, yarın bandajları çıkarmaya gidince greft sayısını bir daha sorarım. Klinik Antalya Vitale Hastanesine bağlıymış, ön kaydımı Vitale hastanesi açtı. ücret olarak 20 bin ödedim.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2023, 13:39:18 Gönderen: jiv »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekimin ilk ekimde ön çizgi biraz daha dar ve oval olsaydı sana daha çok daha iyi yakışırdı. Geniş bir ön çizgi iki ekimdede saç ekimin temiz duruyor
Umarıö güzel sonuç alırsın
Global Moderator

No_Attention1990

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bence de güzel olmuş, 2.ekimde ön çizgin baya sıklaşmış. İlk ekiminde ön çizgin çok keskinmiş, şimdiki ekimde öndeki tekliler daha doğal bir görüntü katacaktır diye düşünüyorum. Umarım güzel cıkar.
Ben de 10 gün önce izmirde ektirdim, süreci paylaşacağım.

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bence bu 2. Seans ile kapatirsin olayı. Gayet güzel Hintell dediği gibi biraz oval çizgi daha doğaldır bence , ayrıca maalesef benim ekimimde de tekli çoklu greft göz önünde bulundurulmamis baktığımda önde tekli 2 li 3 Lu greftlerim var. Ama tekli ve 2 li coktu malum saçlarım ince olduğu için.
Saç Ekimim: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30341.0

MultiVitamin: Biotin 5000 + Perfectil + Xpecia + Krilom Omega 3 + Day2Day Collagen All Body Powder
Ürün: Evocapil Plus Şampuan+Evocapil Plus Sprey

Yiyecek: Keçiboynuzu Özü + Nar + Kabak Çekirdeği+ Yeşil Çay +6 litre Su+Et-Tavuk

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Hayırlı olsun saç ekimin ilk ekimde ön çizgi biraz daha dar ve oval olsaydı sana daha çok daha iyi yakışırdı. Geniş bir ön çizgi iki ekimdede saç ekimin temiz duruyor
Umarıö güzel sonuç alırsın

Bence bu 2. Seans ile kapatirsin olayı. Gayet güzel Hintell dediği gibi biraz oval çizgi daha doğaldır bence , ayrıca maalesef benim ekimimde de tekli çoklu greft göz önünde bulundurulmamis baktığımda önde tekli 2 li 3 Lu greftlerim var. Ama tekli ve 2 li coktu malum saçlarım ince olduğu için.

Çok sağolun, aslında 2. saç ekiminden önce reddit'te bir anket düzenledim, saç çizgimi değiştirip oval yapayım mı dedim, büyük çoğunluk hayır dedi:

göremeyenler için anket sonucunu da ekleyeyim:

Ben de maceraya girmeyip tekli greftler dışında çizgiyle fazla oynamadım. Yoksa oval çizgi benim de aklımdaydı ama sonra baktım bu çizgiyi de beğenenler var o zaman kalsın dedim. :) Bir de benim greft rezervim çok azalmıştı, çizgiyle çok fazla oynamak riskli olabilir diye de düşündüm.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2023, 04:17:47 Gönderen: Hintell »

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Bence de güzel olmuş, 2.ekimde ön çizgin baya sıklaşmış. İlk ekiminde ön çizgin çok keskinmiş, şimdiki ekimde öndeki tekliler daha doğal bir görüntü katacaktır diye düşünüyorum. Umarım güzel cıkar.
Ben de 10 gün önce izmirde ektirdim, süreci paylaşacağım.

Sağol hocam umarım senin sonucunda güzel sonuçlanır.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Bugün hastaneye gidip bandajları çıkarttık, daha şimdiden hızla iyileşmeye başlamış, hiç ağrım sızım olmadı. Benim iyileşme genelde hızlı oluyor. İlk ekimde de hızla iyileşip kabukları 7. günde dökmüştüm.

Bir de İstanbul'da gittiğim klinikte prp hiç yapılmamıştı ama burada prp'de varmış. Kabukları dökünce prp için bir daha kliniğe gideceğim. Yaşadığın şehirdeki bir kliniğe gitmek bence daha avantajlı oluyor, prp olsun başka bir şey olsun istediğin zaman kolaylıkla gidip gelebiliyorsun. Başka şehirlere gidince bu avantajın olmuyor.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2023, 19:38:17 Gönderen: jiv »

DeliKurt

• Sr. Member
ön çizgi dökülme ve açıklığına göre çok  gereksiz geniş olmuş bu durumda donör bölgenden daha fazla gereksiz greft sarfiyatına neden olmuş açıkçası saç ekimi planlaman çok yanlış
saç ını eken merkezin bu işi daha iyi ve profesyonelce öğrendikten sonra yapması daha doğru olur

Facebook Twitter Instagram