Gönderen Konu: 3500-4000 Greft Saç Ekimi / İSTANBUL - SANTA PLUS / 20.02.23 Tarihli  (Okunma sayısı 682 defa)

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hepinize merhaba. Ben 23 yaşındayım ve beni aşırı derecede rahatsız eden kellik problemim vardı. 19lu yaşlarımda tepeden açılarak başladı, 1.5 sene öncesinde ön taraflar açılmaya başladı.

Ben de gelecekte kalanların döküleceğini bilmeme rağmen ektirme kararı aldım, ileride oraya saç simulasyonu uygularım veya protez saça geçerim diye düşündüm. Bilmiyorum belki 2.ekim olabilir, hayat ne göstericek bir bilgim yok sonuçta. Gerekirse sıfıra vururum istediğim gibi bir şey bulana kadar.

20 Şubat tarihinde saç ektirmeye gittim, gittiğim zaman her yerimin deli gibi kapancağını düşünüyordum ama dönör bölgemde o kadar uygun yer yokmuş. Pek anlam veremedim kocaman saç her yerde var diye düşündüm ama doğrusunu bilmediğim için yorum yapmadım hiç. Sonra nasıl yapalım ya tepeyi tam kapatabiliriz ya önü dediler. Ben de iki tarafada yarım yarım yapsak böylece bir yer açık dazlak gibi olucağıma hafif seyrek olur, sonra da simulasyon veya topik vs yaparım dedim. Pek emin olamadılar ama sonra onlara da mantıklı geldi söylediğim. Çünkü gencim ve seyrek saçlı olmak sorun değil ama dazlak olmak can sıkıcı oluyor. Bu yüzden tepelere ve önlere işlem yaptık, tepe ve ön arasında bir bölgeyi de boş bıraktık. Hala saçım var çünkü orada zaten. Ne demek istediğimi fotoğraflardan daha iyi anlayabilirsiniz.

EKİMDEN HEMEN SONRAKİ HALİMİ (İLK 2 FOTOĞRAF ) VE 
4.GÜNÜMDEKİ HALLERİMİ ( 2 FOTOĞRAF DAHA ) GÖREBİLİRSİNİZ.     
 EN SONA DA EKİMDEN ÖNCEKİ HALİMİ KOYACAĞIM. ( SON FOTOĞRAF )

EK OLARAK SORMAK İSTEDİKLERİM :

Saçımda şuan deli gibi bir iğne batma hissi var. Nerdeyse ağlıcam acıdan. Ne zamana geçer, ne zamana azalır nasıl bir illet bu sanki kafama iğne saplıyorlar ama böyle bir acı yok gerçekten. Ekim yaptırırken verilen anestezi iğnesinden daha çok acıtıyor  ( ki o baya acıtmıştı )

Tavsiyeleriniz var mı acaba ? Benim için çok değerli olur hepsini uygulamaya çalışırım elimden geldiğince.

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 3500-4000 Greft Saç Ekimi / İSTANBUL / 20.02.23 Tarihli
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2023, 00:10:22 »
Bu arada, bu sürece ek olarak PRP Tedavisi uygulayacağım arada kalan bölgeyi uzun bir süre korumak için. Böylece 40lı yaşlarımdan önce ( UMARIMMMM ) ortadaki alanı korurum ve normal bir görüntü olur.

Ben 3 numara saç kullanıyorum zaten, o yüzden olmasa bile arada kaynar gider gibi geliyor.

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2023, 00:20:10 »
Sanırım boş bıraktığım kısımı burdan daha iyi anlayabilirsiniz.

3 parmak uzunluğunda bir saç kullanırsam aradaki yer direk kapanmış olur hatta otomatik olarak. Bilmiyorum bu operasyondan sonra belki de kısa saç kullanamıcam ^^

O kadar  belirsiz bir şey ki gelecekteki halini görmek çok zor gerçekten...

Burda bilgili çok kişi var. Umarım güzel yorumlar alıp kendime umut ve motivasyon sağlayabilirim.

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2023, 13:58:09 »
Batma hissi devam ediyor.

Hietzsche

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2023, 14:52:59 »
Bence erken davranmışsın saç ekimi yapmakla kafanda halen kendi saçların minyatürleşmiş olsada yoğun bir şekilde var ,bu kendi saçların ekilenleri engeleyebilir bunun olmaması için çok sağlam destekler kullanman lazım.
İğne batması olayınıda ilk defa duyuyorum genelde 3 ay civarı saç çıkışlarının olduğu dönemde yazıyorlar ama senin sanırım bir hafta falan olmuş ilginç geldi bu yüzden.

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2023, 18:18:22 »
hayirli olsun da , uzun bir sürece girmissin. topik ve simülasyonla olmaz , tekrar ekim gerekecek.
maalesef gencligin verdigi adrernalin dogru planlama ve zamani göz ardi ediyor. tabi genc arkadaslar karsi cikip bize sac genc yasta lazim dedigi zaman haklisin diyorum.

kendi saclarini korumak icin mutlaka destek almalisin , aslinda ekimden 6 ay önce baslaman daha iyi olurdu . fin/proscar.

artik sabirla beklemen lazim ve insallah ekilenleri hepsi ciksin.

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2023, 18:20:31 »
hayirli olsun da , uzun bir sürece girmissin. topik ve simülasyonla olmaz , tekrar ekim gerekecek.
maalesef gencligin verdigi adrernalin dogru planlama ve zamani göz ardi ediyor. tabi genc arkadaslar karsi cikip bize sac genc yasta lazim dedigi zaman haklisin diyorum.

kendi saclarini korumak icin mutlaka destek almalisin , aslinda ekimden 6 ay önce baslaman daha iyi olurdu . fin/proscar.

artik sabirla beklemen lazim ve insallah ekilenleri hepsi ciksin.

Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Öyle maddeler kullanmak istemiyorum cinsel hayatı etkilediği için. Bildiğim kadarıyla bir kalıcılığı da yok zaten, ileride o iki üç parmaklık kısMa da ektiririm, veyahut salıp sıfıra vururum kıl kökü gibi gözükürler. Çok pişman olcağımı zannetmiyorum süreçten, sadece umarım ekim işlemi kaliteli olmuştur saç çizgisi, ekilen yerlere verilen zarar vs.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2023, 18:26:37 Gönderen: 23yassac »

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2023, 23:22:05 »
Yorum yapabilecek bilgili biri var mı ^^

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2023, 17:17:14 »
İğnelenme ve batma hissi baya azaldı ama devam ediyor.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2023, 19:00:40 »
böyle bir saça ekim yapmak her yiğidin harcı değil umarım saçlar çıkar ama böyle durumlarda kolay kolay çoğu ekim merkezinin ektiği saçlar çıkmıyor.
çıkarabilen yerler sınırlı ama şansta var bu işte belli olmaz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2023, 19:13:39 »
başlığa saç ekim merkezinin ismini yazmalısın

ekim saç dökülmene göre doğru şekilde planlanmamış ve çok seyrek duruyor
Global Moderator

23yassac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2023, 20:19:39 »
başlığa saç ekim merkezinin ismini yazmalısın

ekim saç dökülmene göre doğru şekilde planlanmamış ve çok seyrek duruyor

Merhaba. Öncelikle başlığı düzelttim, uyardığınız için teşekkür ederim.

Yanıltıcı olmamasına adına söylemek istiyorum, tepe bölgem tamamen kel değil benim. Sadece seyrek, yani orada mevcut saçlarım var sadece jiletle sıfırladıkları için belli olmuyordur. Amacım aslında seyrekliği, seyrek ekimle kapatmaktı çünkü yeterli dönörüm olmadığı için.

Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim ? En kötü hiçbiri tutmaz ve eski halime dönebilirim değil mi ? Dönör bölgesinin hasar görmesine neredeyse hiç rastlamadım zaten eninde sonunda hepsi toparlanmış. Acaba başarısız olabilecek bir operasyon olsa bile sadece tutmayarak eskiye dönmez miyim ? Ben öyle yorumladım. Sağlığımdan olmadığım sürece de verdiğim bir ekim parası ve emek sadece üzüntü olarak kalır.

Ekteki fotoğraftan normal halini görebilirsiniz. Gerçekte burdaki kadar da açık değil, biraz daha dolu. Bu yüzden bana ekim planı yapılabilecek en iyisi gibi gelmişti, açılan yerleri biraz daha olsun kapatmak. Sonuçta saç şu yaşımda lazım gelecekte başka türlü yolları bulunur ama bu yaşta psikolojimi biraz kötü etkiliyordu.

Benim ek bir sorum eğer bilginiz varsa mevcut saçları güçlendirmek adına PRP den başka, cinselliği etkilemeyen haplardan neler kullanabilirim ? Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2023, 20:25:49 Gönderen: 23yassac »

Jaykep18

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bende düşünüyorum ettirmeyi de şuan ne durumdasın ne kadar fiyata yaptırdın bilgi verirmisin

Edgar X

• Hero Member
Ekim başarısız olursa kaybedeceğim şey döner bölgen olur. Döner bölgeni kaybettiğin takdirde ikinci bir şansın olmayacak bu yüzden bu ekim önemli kardeşim . umarım saç ekimini başarılı olur ve ikinci bir ekime gerek kalmaz. Ayrıca işi bilmeyen merkezlerinde kişinin kendi saçları da zarar görebiliyor. Aslında ben senin yerinde olsaydım önce medikal tedavileri denerdim. Çünkü kurtarabileceğin çok saçın varmış. Ama olan olmuş bu saatten sonra beklemekten başka maalesef bir şey yok.

cinselliğe yan etkisi olmayan ilaç sormuşsun bunun için xpecia  tablet kullanabilirsin . tamamen yan etkisiz  diyemeyeceğim ama bir finansteride göre  oldukça güvenli diyebiliriz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim planlama sı saç dökülme durumuna uygun bir planlama değil.
Pek iyi sonuç gelecek diye düşünmüyorum o yüzden
Son durumu lütfen güncellermisiniz?
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram