Gönderen Konu: Saç ekimine uygun muyum? Açıklık geniş ve donör kısıtlı.  (Okunma sayısı 442 defa)

Salih77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Değerli arkadaşlar herkese merhaba,

20'li yaşlarımın başında saçları önden arkaya doğru dökülmeye başlamış birisiyim şuan yaşım 31. Herhangi bir ilaç kullanımı veya rahatsızlığım olmadığı için genetikle beraber sinir strese bağlı olduğunu düşünüyorum dökülmenin. Açık alan geniş olduğu için ve donör kısıtlı olduğu için saç ekimi konusunda oldukça kararsız bir vaziyetteyim. Saç ekiminde kararsız kalan herkesin taşıdığı benzer endişeler olduğu için detaya girmiyorum. :) Fakat forumda donörü kısıtlı olup güzel sonuçlar alan arkadaşları gördüm ve benimde içinde bir umut oluştu açıkçası. Ayrıca forum sayesinde çok bilgi edindim bu forumu kuran ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu arada 2-3 günde bir paket sigara kullanımım var. Ekime bir etkisi var mı bilmiyorum ama bilgi olarak paylaşmak istedim. Olur da ekime karar verirsem eğer inşallah bırakmayı da istiyorum.

Bugüne kadar 3 yerle görüşme sağladım ve sadece bir yerle yüz yüze görüştüm. Görüşme detayları aşağıda.

Yüz yüze görüştüğüm ilk yer, donör kısıtlı ve açık alan geniş olduğu için 2 ekim planlayabileceğimizi söyledi. 3000-3500 greft çıkabileceğini fakat ekim anında alım yapılırken greft sayısı artabilir dendi. Ön çizgiyi biraz geriden alarak ekimi yaparsak ön ve orta kısım kapanır fakat tepe açık kalır denildi. Açıkçası tepenin açık kalması çok sorun değil diye düşünüyorum ön ve orta güzel kapanırsa sanırım yeterli olur beklentimde zaten çok büyük değil bu açıklık için. Ama çokta düşük beklentide olmayalım :)

İkince yer, saçlarım çok kısa haldeyken fotoğraf göndermiştim onun mu etkisi bilmiyorum ama donör kısıtlı ve açıklık çok geniş denilerek ekim tavsiye edilmedi.

Üçüncü yer, maksimum greft çalışılırsa eğer 4500 kadar greft çıkabileceği söylendi. Çizgiyi biraz geriden alarak ön ve orta kapanın kapanabileceği ve tatmin edici bir sonuç alınabileceği söylendi. Tepe kapanmaz dendi.

Genel olarak durum bu şekilde sizlerde yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Fotoğraflarımı da aşağıda iletiyorum.

Salih77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Diğer fotoğraflar...

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
işin gerçeği donörün gayet iyi bu donöre kötü diyen işi bilmeyen afedersin cahil desem yeridir çünkü zaten donör alımı güvenli bölge içerisinde olmalı ve senin alım yapmak için güvenli alanın oldukça sık ve güçlü görünüyor .bakma sen çoğu ekim merkezi güvenli olmayan alandan alım yapıyor ama o ektikleri çoğu geri dökülecek zamanla .
ekim alanı ise malesef kötü üstat norwood 7 sin olabilecek en kötüsü ama dediğin gibi önden orataya kadar başarılı bir ekim olursa memnun kalırsın bence .
vertex ise belki ikinci bir ekimle sakalın gürse oradan destekle şansını deneyebilirsin.
bence olumsuz düşünme kafa yapında küçük  görünüyor bu da olumlu bir avantaj.tek yapacağın doğru ekim merkezine karar vermek.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
beklenti aşırı olmadığı takdirde saç ekimine uygunsunuz yukarda arkadaşımızında değindiği gibi donör bölgede alım yapılması gereken güvenli alan olduğu gibi duruyor .
ön bölgeden ortaya kadar güzel bir sonuç elde etmen zor değil .verteks içinse medikal tedaviler ile geri getirmenin yollarını araştır çünkü bu mümkün en azından belli bir kararma elde edebilirsin.
Global Moderator

Salih77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
işin gerçeği donörün gayet iyi bu donöre kötü diyen işi bilmeyen afedersin cahil desem yeridir çünkü zaten donör alımı güvenli bölge içerisinde olmalı ve senin alım yapmak için güvenli alanın oldukça sık ve güçlü görünüyor .bakma sen çoğu ekim merkezi güvenli olmayan alandan alım yapıyor ama o ektikleri çoğu geri dökülecek zamanla .
ekim alanı ise malesef kötü üstat norwood 7 sin olabilecek en kötüsü ama dediğin gibi önden orataya kadar başarılı bir ekim olursa memnun kalırsın bence .
vertex ise belki ikinci bir ekimle sakalın gürse oradan destekle şansını deneyebilirsin.
bence olumsuz düşünme kafa yapında küçük  görünüyor bu da olumlu bir avantaj.tek yapacağın doğru ekim merkezine karar vermek.
Yorumun için teşekkür ederim. Söylediklerine katılmakla beraber bende de kalan sadece güvenli alan. Tek ya da iki atımlık kurşunum var gibi. Doğru bir merkeze giderek yapılacak iyi planlamayla ön ve orta kısım için fena bir sonuç olmayacağını düşünüyorum. Bu arada evet kafa yapım biraz küçük ve güzel bir nokta yakaladığını düşünüyorum bu da önemli bir detay avantaj oluşturabilir. Sakalım gür diyebilirim çene ve aşağısı özellikle, tepe için ikinci seans şansım olursa işe yarayabilir. Dediğin gibi olumsuz düşünmeyelim. :)

Salih77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
beklenti aşırı olmadığı takdirde saç ekimine uygunsunuz yukarda arkadaşımızında değindiği gibi donör bölgede alım yapılması gereken güvenli alan olduğu gibi duruyor .
ön bölgeden ortaya kadar güzel bir sonuç elde etmen zor değil .verteks içinse medikal tedaviler ile geri getirmenin yollarını araştır çünkü bu mümkün en azından belli bir kararma elde edebilirsin.

Hintell hocam yorumun için teşekkür ederim. Dediğin gibi beklentim aşırı değil ön ve orta için sık bir ekim olursa memnun kalırım. Verteks için belirttiğin gibi medikal tedavi kesinlikle araştıracağım ama tavsiyene ve forumda bulunan arkadaşlarımın da tavsiyelerine açığım:) Bu arada görüş almak istediğim diğer bir konu ön çizgim nasıl olmalı çizgiyi biraz geriden almak daha mı mantıklı olur yorumlayabilirsen sevinirim.

Facebook Twitter Instagram