Gönderen Konu: Sac ekimine uygun muyum?  (Okunma sayısı 178 defa)

Ripple1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sac ekimine uygun muyum?
« : 06 Mart 2023, 12:37:48 »
Merhabalar,

Yasim 28.  21 yasindan beri yavas yavas saclarim dokuluyor ve artik acilmalar olmaya basladi.  Saclarim orta seviye uzunluktayken yukardan isik altinda bakilmadigi surece dokuldugu belli olmuyor hala onlerde biraz sac oldugu ve yandan gelen saclar ustleri bir nebze kapadigi icin.  Fakat artik ciddi sekilde sac kaybetmis durumdayim ve acilan bolgeleri kapayacak sekilde kullaniyorum yaklasik son 6 aydir saclarimi.  Dolayisiylada ekim yaptirip, bir nebzede olsa tekrar eski sac yogunluma kavusmak istiyorum.

Finasteride kullanmayi dusunmuyorum.  4-5 sene oncesinde kullanmistim ve fiziksel olmasada mental anlamda ciddi yan etkilerini gordum.  Kekeleme, dusunceleri bir araya getirmekte zorlanma, okudugunu anlamakda gucluk cekmek gibi ve 2 ay icinde mukemmel sonuclar elde etmeme ragmen kullanmayi biraktim sonrasinda. 

Resimler hemen berberden sonra saclar kisayken ve isik altinda cekildi acilan bolgelerin net belli olmasi icin.  Resimlerden gordugunuz kadariyla donor bolgesi saglam mi?  Acik bolgeleri kapamak icin ne kadar ekim yapmak gerekir?  Sonradan tekrar ekim gerekir mi veya ne kadar surede gerekir?

Asagi yukari durum bu sekilde.  Goruslerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.

kyuubis

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sac ekimine uygun muyum?
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2023, 20:45:45 »
Finasteride kullan yeter bence saç ektirmene gerek yok yan etkiler bence psikolojik

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2023, 20:54:21 »
saçlarında dökülme olursa sıkıntı dökülme devam ediyorsa sıkıntı çünkü olası yaptıracağınız saç ekimi şu anki mevcut saçlarınız
sağlıklı dökülmez bu saçlar mantığı ile yapılacak o yüzden bu olasıları göz önüne alırsak korumanız gerekecek
eğer korumaz bu şekilde ekim yaptırılırsa
ileriki dökülmeler hesaplanıp ona göre donör bölgenizi güzel kullanan kaliteli bir yer seçmelisiniz .

eger benim düşüncemi soruyorsanız saç ektireceksiniz dökülmeniz devam edecek beklide hızlanacak saçlar çıkacak bir yandan da dökülme devam edecek
en kötü ihtimal ekimi başarısız bile sana bilirsin bu durumu yaşayıp ekenimin başarısız olduğunu iddia eden çok insan ve bu durumun farkına varamayıp basarız diye yorum yapan çok insan var çünkü forum da ..

eger bu ihtimaller olmaz ise 1 ekimle harika olur saçlar ama incelme var saçlarda 

donör de harika o yüzden çok iyi bir merkez seçimi yap ki ileriye dönük dökülmeyi karşılayacak donör olsun elimizde
içine temsinler donör alanın
Global Moderator

Ripple1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2023, 01:50:49 »
Finasteride kullan yeter bence saç ektirmene gerek yok yan etkiler bence psikolojik

Psikolojik olma durumu yok cunku ilaci almadan mental anlamda etkileyecek yan etkileri oldugunu bilmiyordum.  Sonrasinda yukarda bahsettigim problemleri yasayinca biraz arastirdim ve ayni problemleri yasayan bir suru insan oldugunu gordum.  Ilaci biraktiktan sonrada hersey normale dondu.  Cogu insani etkilemiyor olabilir ama etkiledikleride net olarak var.

Ripple1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2023, 01:58:41 »
saçlarında dökülme olursa sıkıntı dökülme devam ediyorsa sıkıntı çünkü olası yaptıracağınız saç ekimi şu anki mevcut saçlarınız
sağlıklı dökülmez bu saçlar mantığı ile yapılacak o yüzden bu olasıları göz önüne alırsak korumanız gerekecek
eğer korumaz bu şekilde ekim yaptırılırsa
ileriki dökülmeler hesaplanıp ona göre donör bölgenizi güzel kullanan kaliteli bir yer seçmelisiniz .

eger benim düşüncemi soruyorsanız saç ektireceksiniz dökülmeniz devam edecek beklide hızlanacak saçlar çıkacak bir yandan da dökülme devam edecek
en kötü ihtimal ekimi başarısız bile sana bilirsin bu durumu yaşayıp ekenimin başarısız olduğunu iddia eden çok insan ve bu durumun farkına varamayıp basarız diye yorum yapan çok insan var çünkü forum da ..

eger bu ihtimaller olmaz ise 1 ekimle harika olur saçlar ama incelme var saçlarda 

donör de harika o yüzden çok iyi bir merkez seçimi yap ki ileriye dönük dökülmeyi karşılayacak donör olsun elimizde
içine temsinler donör alanın

Tesekkurler Hintell hocam cevabiniz icin.

Saclarin hala dokuluyor oldugunun farkindayim fakat tepede ve onlerde cok birsey kalmadi zaten.  Dokulen kisimda 7-8 senedir hep ayni bolge.  Genel olarak incelmeler olmustur elbet ama donor bolgesinde suana kadar cok bir fark gozlemlemedim.

Finasteride kullanmayi dusunmedigim icin pek koruma sansim yok anladigim kadariyla mevcut saclari.  3 ay sonra 29 olacagim.  Su saatden sonra donor bolgesinde hizli bir dokulme yasama sansim var mi hala?

Incelme ve hala dokulme oldugunu varsayarak, hatta suanki saclari direk yokmus gibi dusunup, donor bolgeyi koruyacak sekilde 1 ekim sonrasindada gerekli oldugu takdirde 2. bir operasyon yaparsam iyi bir sonuc elde edebilir miyim sizce?  Birde ne kadar graft gerekir acilan bolgeyi kapamak icin?

Birde butcenin sorun olmadigini varsayarak, doktor/merkez onerilerinizi yaparsaniz cok memnun olurum.  Dediginiz gibi isi sansa birakmadan en iyi merkezlerden birine gidip mevzuyu halletmek istiyorum.

Tesekkurler tekrardan cevabiniz icin.

Facebook Twitter Instagram