Gönderen Konu: Kafam çok karışık  (Okunma sayısı 202 defa)

Mindut

• Yeni üye
  • *
Kafam çok karışık
« : 02 Nisan 2023, 06:14:28 »
Arkadaşlar yine uyuyamadım saat sabah 6. Birkaç yıldır ağır stresli bir dönem geçirdim ve ağır ilaçlar kullandım saçlarım bu sürede hem arka tarafta hem tepede seyreldi ( arka tarafta daha da fazla) ve şakaklarda kellik oldu ancak bir süre istikrarsız bir şekilde toplasanız 3 ay anca uyguladığım badem yağı, jojoba , nane yağı dermaroller ve xpecia tablet ile saçlarımı bir miktar iyi bir seviyeye getirdim hatta üniversite den memlekete gelince saçımın çıktığını söylediler ama ben emin değilim

Doktora gittim bana genetik dökülmeye benziyor dedi vitamin vs eksiklik yoktu ama ekstradan dht ye fln da bakmadı minoxodil önerdi ve gönderdi

Bende forumu takip ediyorum uzun zamandır ama kafam iyice karıştı saçlarımda genetik değilde telogen effluvium tarzı dökülme olsuğunu düşünüyorum  ancak son zamanlarda nane sarımsak vs sürsemde saçlarımda güçsüzleşme devam ediyor

Benim anladığım Minoxidil saçı anagen fazına sokuyor ve burdaki üyeler kullanmaya devam ettikçe saçlar dökülmüş çünkü saçı sürekli anagen aşamasında tutuyoruz e internette de anagen fazında olan bir saç dökülür yerine yenisi gelir ve sürekli böyle devam eder diyor. Bu yüzden acaba minoxodil i bir dönem saw palmetto ile kullansak şok dökülmeden sonra yeni bebek saçları oluştuktan sonra yavaş yavaş ilacı azaltaak ve en sonda prp veya mezoterapi ile bebek saçını güçlendirsek saçı kalıcı yapmış olmaz mıyız?

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Not : nw 3-4 arasıyım ve şu sıralar roacutane bağlı dökülmem var sanırım ancak biotinli şampuan kullanıyorum ve etki ediyor

Jesjim11

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kafam çok karışık
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2023, 10:53:09 »
Hikayeni duyduğuma çok üzüldüm. Umarım güçlü kalırsın. Kendin ol. Yapabileceğine inanıyorum. İyi eğlenceler. color tunnel

Facebook Twitter Instagram