Gönderen Konu: Finasterid Başlamalı Mıyım?  (Okunma sayısı 990 defa)

sacmuzdaripi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid Başlamalı Mıyım?
« : 07 Nisan 2023, 17:33:53 »
Merhaba. 20 yaşındayım. Saçlarım şakaktan açılmaya başladı, önden ve üst taraftan da biraz dökülüyor. Forumda ve internette gezerken finasterid içeren proscar gibi ilaçlara denk geldim fakat yan etkileri malum. Cildiyeye gittiğimde folat eksikliğim olduğundan folat vermişti, bir süre kullandım dökülmeyi az biraz azaltsa da aman aman etki etmedi. Genetik olduğunu söylemişti bunun yanında. Bu yaşta proscar başlanır mı?

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid Başlamalı Mıyım?
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2023, 14:00:21 »
Hocam merhabalar. Finasteride başlayıp başlamama konusunda aslında en etkili cevabı kendin verebilirsin. Öncelikle saç konusunda işinin ehli bir dermatoloğa gitmen ve finasterid konusunda bizzat ondan yardım alman daha sağlıklı olur. Şu su götürmez bir gerçek finasteride şu an saçlarını koruyabilmen için en etkili tedavilerden biri ve FDA onaylı en etkili tedavi. Yan etki konusunda ise çoğunlukla placebo ve nocebo şeklinde ortaya çıkıyor yan etkiler. Başlayacaksan kesinlikle temiz bir kafayla başlaman ve internette olan entryleri çok ciddiye almaman lazım. Malum aşırı bir bilgi kirliliği var ve bazıları gerçekten kendisi kullanmamasına rağmen saçma sapan atıp tutuyor. Seçim senin :)
Tedavi yöntemim:
Finasteride 1.25 mg ED (Proscar)
Topikal Minoxidil yatmadan önce 8 fıs
Ketokonazol şampuan haftada 2 kere
Ketokonazol sonrası kuruluğa karşı nemlendirici

Facebook Twitter Instagram