Gönderen Konu: Finasterid ve minoxidile başlamalı mıyım ? (Çok fazla SS'li)  (Okunma sayısı 1383 defa)

excalibur72

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhabalar bu gece saçımı çektiğim resimleri paylaşacağım sizlerle. Bugün berberiminde tepe bölgesinden gitmeye başlamış önlem al demesiyle finasterid + minoxidil kullanmayı düşünüyorum. Sizce kullanmalı mıyım ? Yoksa kerastasın yoğunlaştırıcı şampuanı falan şu anlık işimi görür mü ? Finasterid kullanırsam var olan saçlarımı koruyup , tepe bölgemde ki saçları tekrardan çıkarır mı ve var olan saçlarımı kalınlaştırır mı ?

Sevgilerimle resimler aşağıdadır.

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
Ynt: Finasterid ve minoxidile başlamalı mıyım ? (Çok fazla SS'li)
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2021, 13:07:20 »
Yaşın küçük duruyor 23 24 yaşından sonra doktor kontrolün de başlamalısın fine, minoxidile sakın bulaşma saçını s*ker atar.

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2021, 13:14:37 »
Abi bakın şunu anlamayan insan çok var. Her saçı dokulen dut fin kullanacam diyor, kullaniyor hic fayda gormuyor bosuna kullanmis oluyor bosuna organlarini yoruyor belki vucudun da hasar birakiyor. Ilk olarak ne tür bir dokulme oldugunu tespit edin en onemli aşama bu. Adam dut kullanmis saclari mukemmel duruma gelmis neden cunku adamin dht kaynakli sorunu var ve dut kullanarak bunun onune geciyor ve sac sorununu rafa kaldiriyor.

excalibur72

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2021, 13:19:23 »
Peki hocam dermatolog söyler mi dökülmen genetik veyahut degil diye ? ona göre önlem alayım eğer genetik degilse vitamin, biraz daha kaliteli şampuana geçerim

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2021, 13:21:10 »
Peki hocam dermatolog söyler mi dökülmen genetik veyahut degil diye ? ona göre önlem alayım eğer genetik degilse vitamin, biraz daha kaliteli şampuana geçerim
Niye söylemesin onlarin işi bu onlar söylemiyorsa sac ekim uzmanina görün o söyler

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2021, 23:17:23 »
 kubilay finasterid yüzde 38 dutastaride yüzde 55 yavaslatır dokulmeyi .süpermen değil bu ilaçlar ama ilaç işe yaramamış gozuksede onu kullanmasa daha kotu olcaktı.erken yasta hormonu baskılamak yersiz neticede dht beyin karaciğer cinsellik için hayati hormon
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kubilay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2021, 04:32:56 »
kubilay finasterid yüzde 38 dutastaride yüzde 55 yavaslatır dokulmeyi .süpermen değil bu ilaçlar ama ilaç işe yaramamış gozuksede onu kullanmasa daha kotu olcaktı.erken yasta hormonu baskılamak yersiz neticede dht beyin karaciğer cinsellik için hayati hormon
Adam ilk defa kullanacak?

excalibur72

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Ağustos 2021, 14:29:57 »
Yaşın küçük duruyor 23 24 yaşından sonra doktor kontrolün de başlamalısın fine, minoxidile sakın bulaşma saçını s*ker atar.

Bu arada yaşım 25, yani tam saçımı koruma çağındayım diye düşünüyorum. Biotin ve ducray'in multivitaminini aldım saçlar için birde kerastase'ın yoğunlaştırıcı şampuanını kullanıyorum ama finasteride gerek var mı bilemiyorum.

excalibur72

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 27 Ağustos 2021, 15:15:34 »
Şuan araştırdım kabak çekirdeği yağı+ saw palmetto adlı bitkinin ilacı varmış onları kullansam sizce yavaşlatır mı ? veya kalınlaştırma olur mu ? yani var olan saçımım koruyabilir miyim bu iki takviye sayesinde

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Ağustos 2021, 15:38:01 »
Bu arada yaşım 25, yani tam saçımı koruma çağındayım diye düşünüyorum. Biotin ve ducray'in multivitaminini aldım saçlar için birde kerastase'ın yoğunlaştırıcı şampuanını kullanıyorum ama finasteride gerek var mı bilemiyorum.
kardeşim dökülmen genetik tipse fin&duttan başka her şey yalan yani androjen baskılaman gerekiyor mecburi olarak. saw palmettodur, kabak yağıdır, xpeciadır bunların ne kadar baskıladığı ve senin saçının ne derece tepki vereceği muallak. bence dermatoloğa git baktır sonrasında vitamin mineral kan değerlerine bak. genetik mi değil mi ondan sonra tedavine karar ver.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2021, 16:57:21 »
balen kabak ve xpeciayı 10 ay kullandım. işe yaramıyordu diyemem ama o kadar zahmete paraya gerek var mı , değmezdi
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2021, 19:50:47 »
kardeşim dökülmen genetik tipse fin&duttan başka her şey yalan yani androjen baskılaman gerekiyor mecburi olarak. saw palmettodur, kabak yağıdır, xpeciadır bunların ne kadar baskıladığı ve senin saçının ne derece tepki vereceği muallak. bence dermatoloğa git baktır sonrasında vitamin mineral kan değerlerine bak. genetik mi değil mi ondan sonra tedavine karar ver.

Kanka geçen bu forumda bi konu görmüştüm bulabilirsem tekrar paylaşayım konuyu. Eleman sadece xpecia ile senin dutasteridden gördüğün gibi fayda görmüş. Belki de daha sağlam. Kimisinde de öyle çalışıyor bu meret çok şaşırtıcı.

Ama dediğin gibi saç tedavisinde ilk adım, vitamin mineral hormon değerlerine baktırmak olmalıdır.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2021, 20:14:00 »
 kubilay konu sahibinin yasını ufak sanmıştım 25miş o zaman kullanabilir yan etki gormezse
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 27 Ağustos 2021, 21:10:49 »
Kanka geçen bu forumda bi konu görmüştüm bulabilirsem tekrar paylaşayım konuyu. Eleman sadece xpecia ile senin dutasteridden gördüğün gibi fayda görmüş. Belki de daha sağlam. Kimisinde de öyle çalışıyor bu meret çok şaşırtıcı.

Ama dediğin gibi saç tedavisinde ilk adım, vitamin mineral hormon değerlerine baktırmak olmalıdır.
Maşallah nasıl bir alıcıysa o arkadaş demek ki dut min kullansa kurtadama dönüşür :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

excalibur72

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 02 Eylül 2021, 18:34:02 »
O zaman arkadaşlar haftaya hangi bölümden dermatologdan mı randevu alayım ? Tahliller için ?

Facebook Twitter Instagram