Gönderen Konu: Saç köklerinin tıkanıklığı  (Okunma sayısı 633 defa)

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
Saç köklerinin tıkanıklığı
« : 14 Nisan 2023, 21:09:31 »
Ben ilk konumda da bunu kullandığımı belirtmiştim,
Saçlarım gayet sağlıklıyıdı, bazı forumlarda bunun saç uzattığı söyleniyordu bende aldım kullandım ama sanırım fazla fazla kullandım söylendiğinden veya bana ters etki yaptı çok yağ içeren bir ürün ve 1 hafta kullandıktan sonra avuç avuç saçlarım döküldü ve artık giden saçlar geri gelmedi.
O zamanlarda da bi kliniğe gitmiştim mezoterapi için saç diplerini analiz ettiler, diplerde çok fazla kızarıklık vardı. Saç köklerim mi tıkandı acaba eğer öyle bişey varsa nasıl açabiliriz bu kökleri tekrar canlandırabiliriz?
Şampuan veya mikro iğneleme falan ne dersiniz düşünceleriniz nedir?

Bahsettiğim şeyden sonraki saçımın hali ve öncesi olanı kırmızı üstle çekindiğim fotoğraf

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç köklerinin tıkanıklığı
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2023, 21:17:16 »
güzel bir şampuanla ilk önce saçlarında iyice köpürt
ardından fotoğrafta gösterdiğim oldukça ucuz olan masaj tarağıyla saçlarına masaj yap diplerinin iyice temizlendiğinden emin ol 5-10dk ne kadar istersen yap
böyle yaparsan diplerinin rahatlayacağını ve saçlarının hızlı uzayacağını düşünüyorum
saç derinin ph'ına uygun bir şampuan öneririm kızarıklığın önüne geçmesi için. konazol fazla gelir ve tam tersi saçlarını kurutur
imzanda yazan arındırıcı şampuanı veya head and shoulders clinical strennght kullanabilirsin saç derini yumuşatır ve kepekten arındırır

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2023, 21:31:35 »
güzel bir şampuanla ilk önce saçlarında iyice köpürt
ardından fotoğrafta gösterdiğim oldukça ucuz olan masaj tarağıyla saçlarına masaj yap diplerinin iyice temizlendiğinden emin ol 5-10dk ne kadar istersen yap
böyle yaparsan diplerinin rahatlayacağını ve saçlarının hızlı uzayacağını düşünüyorum
saç derinin ph'ına uygun bir şampuan öneririm kızarıklığın önüne geçmesi için. konazol fazla gelir ve tam tersi saçlarını kurutur
imzanda yazan arındırıcı şampuanı veya head and shoulders clinical strennght kullanabilirsin saç derini yumuşatır ve kepekten arındırır
Ben bu şampuanı kullanıyorum ama çok değil haftada 3 işe yarıyor mu tam olarak emin değilim daha yeni aldım bu fotoğraf o saç bakım yağını kullandıktan sonra ne olduysa ondan sonra oldu daha da gün yüzü göremedim
Dutasterid günlük 0.5mg
Sebamed saç dk karşı haftada 3 kez
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2023, 21:46:27 »
Ben bu şampuanı kullanıyorum ama çok değil haftada 3 işe yarıyor mu tam olarak emin değilim daha yeni aldım bu fotoğraf o saç bakım yağını kullandıktan sonra ne olduysa ondan sonra oldu daha da gün yüzü göremedim
saçların cidden de minoxidil gerektiriyormuş kalp yetmezliği durumuna gerçekten üzüldüm
finasteride ile 1 sene devam et yanında xpecia da kullanabilirsin saçlarını güçlendirir
bu yaşta seni çok iyi anlıyorum benim saçlarım seninkinden de kötüydü konuma bakabilirsin - 19 yaşında yoğun saç dökülmesi-
dermaroller kullanmanı önermem kızarıklık varsa özellikle hassasiyeti daha da artırır
oral hint yağı az da olsa fayda sağlayabilir pge2'yi artırır
ayrıca her ne kadar etkisi tartışmalı olsa da l'oreal professionnel serioxyl senser serumunu kullanabilirsin geceleri
stemoxydin zayıf bir büyüme uyarıcıdır minoxidile zayıf da olsa alternatiftir. Haircafe'den Kevin Mann kullanıyor
procapil de kullanabilirsin fakat çok etkili olacağını zannetmiyorum daha çok ekim sonrası takviye olarak fena değil
bu iki serum alkol içeriyor bundan dolayı kullanacaksan saçlarında yaklaşık 4 saat beklemeni ondan sonra iyice temizlemeni öneririm

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2023, 22:30:33 »
saçların cidden de minoxidil gerektiriyormuş kalp yetmezliği durumuna gerçekten üzüldüm
finasteride ile 1 sene devam et yanında xpecia da kullanabilirsin saçlarını güçlendirir
bu yaşta seni çok iyi anlıyorum benim saçlarım seninkinden de kötüydü konuma bakabilirsin - 19 yaşında yoğun saç dökülmesi-
dermaroller kullanmanı önermem kızarıklık varsa özellikle hassasiyeti daha da artırır
oral hint yağı az da olsa fayda sağlayabilir pge2'yi artırır
ayrıca her ne kadar etkisi tartışmalı olsa da l'oreal professionnel serioxyl senser serumunu kullanabilirsin geceleri
stemoxydin zayıf bir büyüme uyarıcıdır minoxidile zayıf da olsa alternatiftir. Haircafe'den Kevin Mann kullanıyor
procapil de kullanabilirsin fakat çok etkili olacağını zannetmiyorum daha çok ekim sonrası takviye olarak fena değil
bu iki serum alkol içeriyor bundan dolayı kullanacaksan saçlarında yaklaşık 4 saat beklemeni ondan sonra iyice temizlemeni öneririm
Benim nick azimli kel ne yapıp ne edip ben bu saçları kurtarıcam 30 a kadar dayansın yeter belki o zamanlara kadar bi çözüm bulunur belli olmaz
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2023, 22:34:02 »
Benim nick azimli kel ne yapıp ne edip ben bu saçları kurtarıcam 30 a kadar dayansın yeter belki o zamanlara kadar bi çözüm bulunur belli olmaz
dökülmen durduğunda para biriktirir ekim yaparsın dert etme

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2023, 22:41:11 »
dökülmen durduğunda para biriktirir ekim yaparsın dert etme
Benim şuanki derdim saçlarım kuru çok kuru bemix kürü vardı bende onları kullancam belki işe yarar bide dökülmem şuan çok az minoxu bıraktığım için tekrar dökülcek saçları usturaya vurcam finasa devam sonumuz Allah kerim
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2023, 23:32:16 »
Benim şuanki derdim saçlarım kuru çok kuru bemix kürü vardı bende onları kullancam belki işe yarar bide dökülmem şuan çok az minoxu bıraktığım için tekrar dökülcek saçları usturaya vurcam finasa devam sonumuz Allah kerim
Saçlarını usturaya vurursan geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsin. Bu konuyu bir daha gözden geçirmelisin minyatürleşmiş saçın çok fazla kalıcı uykuya geçiş yapabilirler.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2023, 00:33:34 »
Saçlarını usturaya vurursan geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsin. Bu konuyu bir daha gözden geçirmelisin minyatürleşmiş saçın çok fazla kalıcı uykuya geçiş yapabilirler.
Nerden tutsak elimizde kalıyor be abim 😄 sıfıra vursak nasıl olur
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2023, 05:11:46 »
Nerden tutsak elimizde kalıyor be abim 😄 sıfıra vursak nasıl olur
Kısa tut subay tıraşı gibi belli bir süre aynı şekil kestir iyice otursun dökülmeyi en minimal noktaya indirgemiş olursun.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 15 Nisan 2023, 21:09:58 »
Bu saçlar 1 hafta kullanimdami geldi bu hale ,internette görülen herseye inanmayacaksin bende bir ara internet mağduru olmuşdum bu forum haric birseye inanma

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #11 : 15 Nisan 2023, 21:14:59 »
Bu saçlar 1 hafta kullanimdami geldi bu hale ,internette görülen herseye inanmayacaksin bende bir ara internet mağduru olmuşdum bu forum haric birseye inanma
en baba 2 haftada ama çok net hatırlıyorum o kadar dökülüyordu ki kemoterapi bile bu kadar hızlı dökmezdi öyle diyim orjinal üründü migrostan almıştım keşke sürdüğüm an 1 ay sonrasını görebilseydim
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 15 Nisan 2023, 21:21:48 »
Bana göre o sürdüğün şey herneyse kökleri bitirmiş gibi dedigin gibi yağ gibi oldundan tikamiş,internette saçlarla ilgili hersey var,sirkeli suyla yikayan karbonatla yikayan neler var neler umut dünyasi işte ama kullaninca sonuç böyle oluyor,şampuan bile olmasa şu dünyada saf suyla yikarim gene birsey çalmam artik

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2023, 21:24:04 »
Bana göre o sürdüğün şey herneyse kökleri bitirmiş gibi dedigin gibi yağ gibi oldundan tikamiş,internette saçlarla ilgili hersey var,sirkeli suyla yikayan karbonatla yikayan neler var neler umut dünyasi işte ama kullaninca sonuç böyle oluyor,şampuan bile olmasa şu dünyada saf suyla yikarim gene birsey çalmam artik
valla haklısın ben son 2 yıl içerisinde neler neler sürdüm olan saçlar bile nasıl kaldı hayret ediyorum 😄😄 bak o kadar tövbeliyim ama yine aklıma giriyorsun hahaha
Dutasterid günlük 0.5mg
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Nisan 2023, 21:29:47 »
Kral birsey kullanma fotolardan grdum kadariyla ekimliksin ektircen artik ilerde ama herkeze ders olsun nette grulen seylere inanip kullanilmasin

Facebook Twitter Instagram