Gönderen Konu: Sakal beyazlaması ve seyreklik  (Okunma sayısı 805 defa)

Alfaromeo

• Full Member
Sakal beyazlaması ve seyreklik
« : 28 Nisan 2023, 15:10:52 »
Herkese selam, 15 aydır dutas kullanıyorum, bazen ara verdiğim günlerde oldu haftalarda oldu haftada 2. haftada 3. 2 günde bir falan kullandığım günlerde oldu.  Gelelim konuya, şu 15. ayda bir şeyi fark ettim dutas sakallarımda beyazlama yapıyor, gittikce beyaz kılllar fazla oluyor, saçlardada beyazlar çoğalmaya başladı sanki. ama sakalda net olarak gözle görülür beyazlar oluşmaya başladı, ve sanki seyreklik oluşuyor. 

araştırdığım kadarıyla minoxidil beyaz saçları siyahlaştırıyor, zamanla, ayrıca finas kullananlarında saçlarım sanki koyulaştı gibi yorumlarına defalarla deng geldim.

Ben  finas kullandığım zamanada bile fark etmiştim, koyulaşmayı ve sakalda beyaz kılllar hiç görmemiştim.
Sizce sakala minox sprey kullansam siyahlaşma görebilirmiyim. ?
Dutası bırakmak istemiyorum, beni nw 2.5 den nw 1.5 e getirdi, ama saçlarda beyazlaşmayı ve sakalda beyazlaşmayı 15 ay içerisinde çoğalttı. Tekrar finasa dönmek istemiyorum
Oral minox bulursam kullanmak aklımda var
Yaş 31

Bilgili  abiler yardımcı olsun lütfen. 

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sakal beyazlaması ve seyreklik
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2023, 18:31:36 »
Sakallarına minoxidil kullan kazanımlar kalıcıdır
Oral minoxidil konum var orada yazıyor neredrn temin edeceğin

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2023, 20:31:08 »
Sakallarına minoxidil kullan kazanımlar kalıcıdır
Oral minoxidil konum var orada yazıyor neredrn temin edeceğin

sakala losyon minox forte 5%  kullansam siyahlaşma olurmu ? Bana beyaz kılların siyah olması lazım 😕

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2023, 21:13:39 »
sakala losyon minox forte 5%  kullansam siyahlaşma olurmu ? Bana beyaz kılların siyah olması lazım 😕
açıkçası yaşamadığım için fikrim yok tahminde de bulunmak istemem
ama kullan bence pişman olma ihtimalin hiç yok yan etki görmezsen

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2023, 22:28:44 »
deneyeceğim, bakalım nasıl olur

Dur

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2023, 01:16:56 »
Herkese selam, 15 aydır dutas kullanıyorum, bazen ara verdiğim günlerde oldu haftalarda oldu haftada 2. haftada 3. 2 günde bir falan kullandığım günlerde oldu.  Gelelim konuya, şu 15. ayda bir şeyi fark ettim dutas sakallarımda beyazlama yapıyor, gittikce beyaz kılllar fazla oluyor, saçlardada beyazlar çoğalmaya başladı sanki. ama sakalda net olarak gözle görülür beyazlar oluşmaya başladı, ve sanki seyreklik oluşuyor. 

araştırdığım kadarıyla minoxidil beyaz saçları siyahlaştırıyor, zamanla, ayrıca finas kullananlarında saçlarım sanki koyulaştı gibi yorumlarına defalarla deng geldim.

Ben  finas kullandığım zamanada bile fark etmiştim, koyulaşmayı ve sakalda beyaz kılllar hiç görmemiştim.
Dutası bırakmak istemiyorum, beni nw 2.5 den nw 1.5 e getirdi, ama saçlarda beyazlaşmayı ve sakalda beyazlaşmayı 15 ay içerisinde çoğalttı. Tekrar finasa dönmek istemiyorum
Yaş 31

Dur

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2023, 01:17:55 »
Dostum yaşlanıyor olabilir misin?Yaşın 31 olmuş,beyazlayacak tabi!

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2023, 01:30:20 »

Yaş 31

Beyazlamadan dutası bir tutmussun fakat bunun sebebi yaştır vitamindir streestir saç ağaracak yaşta değilsin belki ama bu her insan bünyesinde farklı seyreder vitamin kontrollerini yaptırmayı dene bir yakınım saçında hep aynı yer beyaz cıkar hep vitaminsizlikten - Minox Siyahlaştırır mı belki evet √ kan damarları genişlemesinden dolayı daha fazla beslenerek.. ama sebep vitaminse bir süre sonra tekrar aynı duruma gelir gelmese de bıraktığın an gelir. Vitamin testi yaptır bence kullanmadan önce fikirlerim bunlar

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2023, 15:48:41 »
Kaliteli bir marka biotin kullan tercihen solgar olabilir bana göre biotinin tek faydası saç ve sakal beyazlamalarını engellemesi .Uzun süre kullanımda özellikle saç rengini koyulaştırıyor.

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2023, 16:48:30 »
Kaliteli bir marka biotin kullan tercihen solgar olabilir bana göre biotinin tek faydası saç ve sakal beyazlamalarını engellemesi .Uzun süre kullanımda özellikle saç rengini koyulaştırıyor.

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2023, 16:49:39 »

Biotinin en babasından kullanıyorum😀 , amerikan ürünü

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2023, 16:53:45 »
Beyazlamadan dutası bir tutmussun fakat bunun sebebi yaştır vitamindir streestir saç ağaracak yaşta değilsin belki ama bu her insan bünyesinde farklı seyreder vitamin kontrollerini yaptırmayı dene bir yakınım saçında hep aynı yer beyaz cıkar hep vitaminsizlikten - Minox Siyahlaştırır mı belki evet √ kan damarları genişlemesinden dolayı daha fazla beslenerek.. ama sebep vitaminse bir süre sonra tekrar aynı duruma gelir gelmese de bıraktığın an gelir. Vitamin testi yaptır bence kullanmadan önce fikirlerim bunlar

Mayıstan itibaren dünyanın en kaliteli, sporcu multivitaminine başlayacağım, bakalım nasıl etki yapıyor

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2023, 06:55:28 »
Minoksidil beyaz saçı siyahlaştırmaz böyle bir şey yok. Hatta daha da beyazlattığını düşünüyorum. 5.5 yıldır kullanıyorum. Var olan siyah saçı, beslediği için biraz daha koyu gösterir o kadar. Amaç beyazlar ise ne saçta ne sakalda böyle bir etkisi yok. Sakal kıran için yüzüme de sürmüştüm. Ayrıca biotin filanda saçı siyahlaştırmaz. Saç ve sakal beyazları için dünyadaki tek çözüm boyadır macera arama
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2023, 11:09:09 »
Minoksidil beyaz saçı siyahlaştırmaz böyle bir şey yok. Hatta daha da beyazlattığını düşünüyorum. 5.5 yıldır kullanıyorum. Var olan siyah saçı, beslediği için biraz daha koyu gösterir o kadar. Amaç beyazlar ise ne saçta ne sakalda böyle bir etkisi yok. Sakal kıran için yüzüme de sürmüştüm. Ayrıca biotin filanda saçı siyahlaştırmaz. Saç ve sakal beyazları için dünyadaki tek çözüm boyadır macera arama

Teşekkürler , ama dutastan önce bu kadar beyaz kıllarla karşılaşmadım. Sakalda hiç yoktu beyazlar, ama dutas beyazlattığına eminim.

Facebook Twitter Instagram