Gönderen Konu: Eğitimim hakkında birkaç sorum olacak  (Okunma sayısı 125 defa)

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Eğitimim hakkında birkaç sorum olacak
« : 22 Mayıs 2023, 17:28:29 »
Abilerim herkese öncelikle guzel günler diliyorum

Ben şu an aktif olarak 1.sinif eczacılık öğrencisiyim. Benim son dönemde aklımda bir düşünce mevcut bunu sizle paylaşmak istedim. Bu sene tekrar yksye gireceğim ama bölüm değiştirmek için değil açıktan bir bölüm daha okumak için gireceğim. Bu bölüm için de muhasebeyi tercih ettim ve 4 yıllık bir açıktan okuma serüveni olacak kendi bölümümde 5 yılik yani iki bölümü beraber bitirmeye calişacam benim asıl sorum burada başlıyor ben eczane isletmeye başladıktan sonra mali müşavirlik sınavına gireceğim ve kazanırsam 3 yıllık stajım olacak bu stajı abimin yerinde bir şekilde halletmeyi düşünüyorum devlet buna izin verir mi yani 2 iş için izin çıkar mı

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
Ynt: Eğitimim hakkında birkaç sorum olacak
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2023, 11:06:54 »
Tam bilgim olmamakla beraber şöyle bir düşünce yapabilirim. Sen aktif olarak eczanede çalışırken sigortan yatıyor. Ayrıca staj olarak muhasebe bölümünde çalışıyorsan buradan da gerekirse sigorta girişin olur fakat prim günü yatırılmaz ve staj olarak gösterilebilir. Ama mali müşavirlik kısmında 3 sene boyunca resmi olarak prim yatırılmasını istiyorlarsa abinin primi yatırıp sigorta girişinin orasının yapılması gerekir eczanede gayri resmi olarak çalışabilirsin bence.

Facebook Twitter Instagram