Gönderen Konu: Asuman Hair Saç Ekimi Görüşme Sonrası  (Okunma sayısı 730 defa)

hll5534

• Full Member
Asuman Hair Saç Ekimi Görüşme Sonrası
« : 15 Ağustos 2023, 19:18:29 »
Herkese selamlar arkadaşlar, saç ekimini uzun zamandır düşünüyordum, forumu da uzun süredir takip ediyordum ve bugün ilk adımı attım Asuman hanımla konuşmaya Pendik'teki kliniklerine gittim. Görüşme gayet güzel geçti, Asuman Hanım yapılacak işlemlerden bahsetti, saçıma kaba taslak bir ön çizgi çizdi. Saçlarım hakkında değerlendirmede bulundu.

Saç incelemesi sonucu saç diplerimde küçük küçük sivilceler olduğunu ve saçlarımın çok yağlı olduğunu söyledi. Bunun için yememe içmeme dikkat etmem gerektiğini, düzenli beslenmem gerektiğini, uyku düzenime dikkat etmem gerektiğini söyledi ve bu sivilceler için dermatoloğa gitmemi söyledi.

Ekim işlemine kadar kullanacağım ilaçları ve şampuanları söyledi. Ayrıca bir kaç test istedi (D vitamini folik asit ferritin demir çinko troidlerinize B12 vitamininize, demir bağlama üre kreatin alt ast magnezyuma, total kolesterol, hdl, ldl, trigliserit, dehidrotestesteron testleri).

Ekim işlemi de muhtemelen sivilceler dermatoloji doktoruna göründükten sonra muhtemelen 1 ay kadar sonra düzelirmiş o zaman tekrar gün konuşulacak.

Genel olarak Asuman Hanımın ilgisinden ve bana aktardıklarından memnun kaldım.

Ekim işlemine kadar kullanacağım ilaçlar ve şampuanların fotoğraflarını ve saçlarımın güncel fotoğraflarını aşağıya bıraktım.

Arkadaşlar size bu görüşme sonrası çok kısa 2 sorum olacaktı:

1- Öncelikle bu istediği testlerin hepsini nerde yaptırabilirim acaba? Sağlık ocağında hepsi yapılır mı?
2- Prozinc PLUS şampuanı her gün, Konazol şampuanı ise 3 günde bir kullan demişti de bunun kullanım şekli 2 gün prozinc şampuan 1 gün Konazol şampuan şeklinde mi olacak yoksa prozinc şampuan kullandıktan sonra aynı gün içinde Konazol şampuan mı kullanacağız?

hll5534

• Full Member
Ynt: Asuman Hair Saç Ekimi Görüşme Sonrası
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2023, 19:19:41 »
Saçımın fotoğrafları:
  • Ekim Tarihi: 10.10.2023
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAIR
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2023, 19:20:18 »
Donör bölge:
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2023, 19:28:45 »
Arkadaşlar bir de bu söylemiş olduğu ilaçları ve şampuanları ekimden önce kullanan oldu mu? Genel olarak baktığımda çoğu kişi ekimden sonra başlamış gibi
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2023, 19:41:06 »
asuman hanım hem çok iyi bir ekimci hemde işin tedavi kısmında epey profesyonel hareket eden birisi bu konuda kendisini takdir ediyorum doğrusu bence sizde önerilerine kulak verin.
,bahsettiğin tahlilleri ise özel bir hastanede yaptırman gerekir sağlık ocağına istersen bir sor ama yapmazlar diye tahmin ediyorum .asuman hanımın sana tavsiye etiiği şampuanlarıda şimdiden başlaman iyi olur dostum özellikle konozal şampuan hem dht bloker özelliğinin olmasında dolayı hemde saç derisinin ekim öncesi temiz bir floraya sahip olması açısından önemli.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2023, 20:22:29 »
Ekime uygun bir açıklık fazlası ile kaliteli bir donör
Çok iyi bir saç ekimi sonucu alacaksın bence
Global Moderator

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2023, 21:14:40 »
asuman hanım hem çok iyi bir ekimci hemde işin tedavi kısmında epey profesyonel hareket eden birisi bu konuda kendisini takdir ediyorum doğrusu bence sizde önerilerine kulak verin.
,bahsettiğin tahlilleri ise özel bir hastanede yaptırman gerekir sağlık ocağına istersen bir sor ama yapmazlar diye tahmin ediyorum .asuman hanımın sana tavsiye etiiği şampuanlarıda şimdiden başlaman iyi olur dostum özellikle konozal şampuan hem dht bloker özelliğinin olmasında dolayı hemde saç derisinin ekim öncesi temiz bir floraya sahip olması açısından önemli.

Yorumunuz için teşekkür ederim yarın sabah sağlık ocağına gideceğim bakalım umarım yaparlar
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2023, 21:15:40 »
Ekime uygun bir açıklık fazlası ile kaliteli bir donör
Çok iyi bir saç ekimi sonucu alacaksın bence
Teşekkür ederim Hintell umarım öyle olur
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

Can13

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2023, 22:31:34 »
Devlet hastanesinde yaparlar randevu alırsan dahiliyeden

Cansever4364

• Full Member
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2023, 01:20:43 »
👍🏻

Can13

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2023, 13:41:37 »
Ama ben dht testini yaptıramadım dahiliyede yok dedi onu öğrenince yazarmısın diğerlerini yaptırdım testleri

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2023, 13:58:46 »
Demir-çinko ve dht haricini sağlık ocağında yaptırdım, dht'yi yaptırmak için devlet hastanesinde ürolojiden randevu aldım bakalım inş yaptırabiliriz. Bu üç testin fiyatını 2 farklı özel hastaneye sordum birisi 1600 civarı dedi diğeri de 2200 dedi çok geldi valla ya
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

Can13

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Ağustos 2023, 16:29:17 »
Demir çinko devlet hastanesi yapıyor  dht için üroloji doktorundan sonuç alırsan yazarmısın

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos 2023, 16:39:52 »
Demir çinko devlet hastanesi yapıyor  dht için üroloji doktorundan sonuç alırsan yazarmısın
Tamamdır buraya yazarim randevu cuma gününe
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2023, 17:32:30 »
Gittim bugün üroloji doktoruna, doktorun kaprislerini çektim geldim :D Yok ben bu testi neden yapayim, yok bunun için doktorun imzası olmasi gerek cart curt egosunu tatmin etti sabah sabah. Dedim ilaç kullanicam onun öncesinde kan değerlerime baktirmak istiyorum diye bi triplere girdi sanki 10 gün rapor yaz dedik adama
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram