Gönderen Konu: Kendi Özel Oral Minoksidilinin Reklamını Yapan Eczanenin Tarafsız İncelemesi  (Okunma sayısı 2419 defa)

DeLIaDaM12

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Malum eczanenin konusuna denk gelenleriniz vardır. Kendileri Türkiye'de bulunmayan oral minoksilidi ürettiğini ve wp üzerinden veya elden sattığını söylüyor. Forumda bulunan bir arkadaş sayesinde ben de bu ürünü elde ettim 5 aydan fazla yetecek miktarda. Kendisi isterse belirtirim kim olduğunu. Kendisine ayrıca teşekkür ederim. Şimdi gelelim herkesin aklındaki sorulara.

1) Ürün gerçek mi? Birçok kişi görmüştür. Sprey minoksidilin doğruluk testi sıvı deterjana damlatmaktır. Turuncu-kırmızı renklere dönüyorsa gerçektir. Oral minoksidil için bu testi yapan internette bulamamıştım. Ben de alınca kendim yaptım ve sonuç aşağıda görüldüğü gibi başta hafif bir turuncuya dönme ve sonrasında karıştırdıkça bulanıklaşma. Karşılaştırma olması için Tayland'dan minoksidil alan ve bana eczanenin ürününü sağlayan yine aynı arkadaş da testi tekrarladı ve onun minoksidili direkt turuncu yoğunlukta kaldı. Kendisinin hapı tablet şeklindeydi. Bunun sebebi belki eczanenin minoksidilinin kapsül toz halinde olmasıdır. Belki de söylenenden çok daha az minoksidil içermesidir. Belki de hammadde aldıkları minoksidil kalitesizdir. Bunu bilmiyorum. Yine bütün fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

2) İşe yarıyor mu? Bunu takip edebilmek için ben ilaca bu hafta başladım. Başlamadan önceki saçım yine aşağıda. Aylık olarak konuyu güncellemeye çalışacağım. Saç tipim normalde agresif bir dökülme sergiliyor. Özellikle orta kısımlar çok hızlı dökülüyor. 2 aydır 1.25mg finasteride kullanıyorum ve ilerleme veya durma henüz görülmedi. Zaten buna karar vermek için de çok erken.

3) Yan etki gördün mü? Şimdilik hayır görmedim. Bu hafta kan ve hormon testi vereceğim. Eğer anormal bir durum varsa kanımda, minoksidile bir iki hafta ara verip tekrar baktıracağım. Yine sonuçları buraya yazarım.

Başka sorunuz olursa cevaplamak isterim. Eczane adına çalışmıyorum veya direkt isim vermek istemiyorum zaten birkaç hesap var sürekli wp numaralarını paylaşan. Önerim başlangıçta sprey denemeniz ve olmazsa oral minoksidili yurt dışından almanız. Son çare bu eczane düşünülebilir şimdilik kanımca. Sonuçları zaman gösterecektir.

kelimsi05

• Sr. Member
Dostum kusura bakma da bana o şekilde poşet içinde hap verecekler ben de içicem :) dikkatli olun
  • Yaşınız 26

DeLIaDaM12

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Düzgün fotoğraf çekemedim ve biraz geç güncelledim sınavlardan dolayı ama şu anlık düzenli kullanıyorum minoksidili günde 1 adet 2.5mg şeklinde. Herhangi bir yan etki görmedim henüz. Gelişme olarak orta bölge çok kapanmış gibi hissetmiyorum ama fotoğrafta belli olmasa da yeni bebek kıllar çıkmaya başladı kaşımla şakaklar arasında hafif birleştiren. Ayrıca soldaki saç ayrımım sanki artık daha koyu gibi duruyor.

Böyle 1 2 ay daha devam edeceğim ve gelişme devam ederse muhtemelen bırakmayacağım. Ancak gelişme olmazsa ya da yan etki görürsem şu trendyoldaki saf minoksidili alıp kendim sprey yapacağım. Hesapladığım kadarıyla 20 aylık sprey bana 670TL gibi bir fiyata geliyor.

Ayrıca kan testi yaptırdım ancak yaptığım yer dht bakamıyordu. Onun dışındaki tüm hormonlara baktırdım ve anormal hiçbir şey çıkmadı. Yine de yardımcı olması için d vitamini ve magnezyum başladım.

mavruti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
dediğin eczaneyi biliyorum bi kere müşteriyle konuşma üslubundan dolayı bilr ürün alınmaz

DeLIaDaM12

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yeni güncelleme geldi en son güncelleme üzerinden yaklaşık 3 hafta - 1 ay arası oldu. Fotoğrafları karşılaştırabilirsiniz. Aynı ortam ve ışıkta çekildiler önceki ile.

Önlerde bir gelişme göremedim orta kısım biraz koyulaştı gibi ama yoğunluk hala aynı.

Bu ürünle alakalı fikirlerim üst yorumlarda var hala. Gelişme finden mi yoksa minoxtan mı bilmiyorum dediğim gibi.

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yeni güncelleme geldi en son güncelleme üzerinden yaklaşık 3 hafta - 1 ay arası oldu. Fotoğrafları karşılaştırabilirsiniz. Aynı ortam ve ışıkta çekildiler önceki ile.

Önlerde bir gelişme göremedim orta kısım biraz koyulaştı gibi ama yoğunluk hala aynı.

Bu ürünle alakalı fikirlerim üst yorumlarda var hala. Gelişme finden mi yoksa minoxtan mı bilmiyorum dediğim gibi.
bence önlerde bile gelişme var hocam biraz daha kalınlar tabi bu finden dolayı mı yoksa oral minoxdan dolayı epk kestiremiyorum

DeLIaDaM12

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yeni bir ay yeni bir güncelleme.

Saçım biraz uzadığı için ne kadar araların açık olduğu gözükmüyor gidip kestirmeye fırsat bulamadım o yüzden çok iyi bir karşılaştırma değil ama sanırım yeni bir dökülme evresindeyim. Sanki aralar hafif açılıyormuş gibi hissediyorum. Fotoğrafa bakıp kendiniz de karar verebilirsiniz. Günde 1 adet min 1 adet fin şeklinde devam ediyor. Ekstra olarak yaptığım bir iki değişiklik var haftada 2 konazol şampuan ekledim kepeklenme sorunum için. Bu sorun ilaçtan önce de vardı dönem dönem kepekleniyor saçım. Ayrıca 1mm dermaroller başladım haftada 1.

Bu aydan sonra karşılaştırmalar tamamen objektif olmayabilir çünkü trendyolda bulunan saf minoksidil tozdan aldım ve kendi ürünümü yaptım 50ml'lik şişelerden yaklaşık 20 tane. Tanesi 50tl falan oldu. Bu ay onlara başlıyorum günde 1ml şeklinde. Ayrıca oral min devam edeceğim elimdekiler bitene kadar. Sebebi ürünün çok güven vermemesi. Hapları ışığa tuttuğumda sanki hepsinde farklı miktarda toz var gibi.

Fotoğraflar:

RTX4090

• Jr. Member
  • **
Sanki hafif kararmalar var gibi fotoğraflara bakılırsa. Sonuç birkaç aya iyice belli olur. Eczaneden alınan oral minoxidil aylık kaç liraya denk geliyor paylaşabilir misin?

Bir de sence minoxidil tozu alıp jel kapsüllerin içine 2.5 mg ölçüp koysak bunu kendimiz yapabilir miyiz :D ? Hesabı yanlış yapıyor olabilirim ama 100 gr minoxidil 2.5 mg haplara bölününce 40000 hap yapıyor ömürlük neredeyse. Tabi o 2.5 mg ölçüp de kapsüle koymak zor olabilir ya da özel alet lazımdır. Veya minoxidili başka bir tozla karıştırıp daha kolay doldurma yapılabilir.

https://www.trendyol.com/kimyasal-evi/minoksidil-minoxidil-usp-100-gr-p-773578020?boutiqueId=61&merchantId=783746
https://www.amazon.com.tr/Jelatin-kaps%C3%BCl-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCnebilir-torbalarda-paketlenmi%C5%9Ftir/dp/B0BLSMH3KR/ref=sr_1_3?keywords=jelatin+kaps%C3%BCl&qid=1704908397&sr=8-3

DeLIaDaM12

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
120 tl falan oluyor benim elime geçen fiyatta bu eczaneden günde 1 hap 2.5mg şeklinde.

Toz minoksidil için satıcıya sordular onu ama kesinlikle oral alınmamalı uygun değil diye belirtmiş. Muhtemelen aynı sıvıda yapıldığı gibi seyrekleştirilmeli ama ince ayarı yapabilecek kadar iyi hassas teraziler binlerce lirayı geçiyor. Önceden sağlam ekipman yoksa pahalıya patlayabilir.

Hafif kararmalar finin etkisi olduğunu tahmin ediyorum çoğu yabancı forumda saçları siyahlaştırdığı söyleniyordu. Belki o da kapanıyor etkisi veriyordur. Şimdilik kendi yaptığım min+oral min+fin+derma+konazol diye gideceğim bunun ötesi zaten ru58841 falan getirmek.

RTX4090

• Jr. Member
  • **
120 lira tahmin ettiğimden baya ucuzmuş özellikle topikal minoxidilin eczane fiyatına göre 1/6 fiyatına neredeyse.

Kullandıklarına göre birkaç aya çok iyi sonuç alırsın diye düşünüyorum. RU58841'den önce fin yerine dut geçersin en kötü durumda.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
gelişme var

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

DeLIaDaM12

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Şubat ayı güncellemesi. Şu anda gündüzleri 2.5mg oral minoxidil, akşamları %5 kendi yaptığım topikal minoxidil ve 1.25mg fin şeklinde gidiyor. Haftada bir 1mm dermaroller kullanıyorum. Kepek için de haftada 1 konazol şampuan.

Manifold

• manifold
  • Full Member
İşe yaramış baya gelişme var.tebrikler.Allah çabalarımızı boşa çıkarmaz.aynen devam.bu arada yan etki durumu nedir
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.

DarpMachine

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saçlar kalınlaşmış devam hocam daha güzel olacak inşallah ileride.

DeLIaDaM12

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İşe yaramış baya gelişme var.tebrikler.Allah çabalarımızı boşa çıkarmaz.aynen devam.bu arada yan etki durumu nedir

Sağolun hocam şu an herhangi bir yan etki görmedim. İlerleyen aylarda görürsem bildiririm.

Saçlar kalınlaşmış devam hocam daha güzel olacak inşallah ileride.

Sağolun bazı günler sanki hiç çıkmamış gibi duruyor bazı günler böyle kalın duruyor o yüzden hep şüphede bırakıyor ama ilk güne oranla çok memnunum gelişmeden.

Facebook Twitter Instagram