Gönderen Konu: EsteSilver Ekim Rezaleti  (Okunma sayısı 223 defa)

Armir

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 1
  • Saç ekimi sonuçları
EsteSilver Ekim Rezaleti
« : 29 Kasım 2023, 18:28:34 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bir Estesilver Hair - Ali Y. kurbanı da benim ne yazıkki. Bu kişiyi, yakın bir dostumun referansı sayesinde buldum. Daha öncesinde Emphair şirketinde bir operasyon olmuştum fakat sonuç beni çok memnun etmemişti. Ali Y. ile görüştüğümde operasyonun başarısız yapılmış olduğunu ve her ne kadar şikayet etsem de operasyonu yapan kişilerin bunu kabul etmeyeceğini kendisinden öğrenmiş oldum. Instagram hesabı üzerinden daha önce yapmış olduğu çalışmaları gösterip, garanti bile vererek beni ikna etmeye çalıştı. "Abi istersen çıkar şimdi kağıdı atalım imzayı, beğenmezsen paran iade" şeklinde bir açıklama ile kendisine ne kadar güvendiğini göstermişti.

Yapılacak olan işlem hem önceki kötü operasyonu telafi edecek, hem de tepede kalan açıklığı giderecekti. Kendi çalıştığı yere önden gidip kafamın son durumunu gösterdiğimde, benden 7000 kadar greft alabileceğini belirtmişti. Fakat işler ne yazıkki operasyon yapılırken yolunda gitmedi, donör alandan ancak 2500 adet alabildi ve 500'de sakaldan aldı.

Muhtemelen karşılaşacağı zor durumu operasyon anında anlamış olmalı ki, panik halinde neredeyse tüm saç ekimlerini ön üste yaptı ve arka tepeye seyrek bir şekilde sakal kıllarını ekti. Sonuç tabiki ne yazıkki hüsran oldu. Ne önceki opersayondaki eksiklikleri giderebildi, ne de saçtaki kel görüntüyü kapatabildi. Operasyon öncesinde bana satmış olduğu tonlarca serumu, ilacı vb. ne zaman kullanacağımı sorduğumda hep tutarsız cevaplar ile geçiştirdi. (muhtemelen işe yaramayacağını biliyordu)

Bu kadar ilgisizliği beni rahatsız etmişken, üzerine çevremdeki insanların sadece 1 operasyon ile istedikleri sonucu aldıklarını görünce, durumdan şikayet etme kararı aldım. Öncelikle ona şans vermek adına, bana bundan sonra alternatif bir yöntem önerebilir mi diye danışmak istedim. Haftalar geçmesine rağmen oralı olmadı ve çok fazla zorlayınca, şu anda çalıştığı yerdeki geçiçi dövme operasyonunun fiyatını öğrendi, o kadar. (Geçici dövme işini de ben sormuştum)

Açıkçası bu kadar ilgisizliği ve kötü operasyon sonucu doğrultusunda, daha önce konuştuğumuz gibi ondan paramı geri vermesini rica ettim. İlk başta takınmış olduğu mert tavır yerini tam bir küçük esnafa bıraktı. Sanki hiç haberi yokmuş, hiç bahsetmeden ikinci operasyona girmişim gibi, ilk operasyona çamur atmaya çalıştı. Her şeyden haberi olduğunu, zaten bu ikinci operasyonunun amacının önceki problemi çözmek olduğunu hatırlattım. Sonunda ikna oldu ve maliyet miktarını söyleyip, parayı ancak 3 aya kadar ödeyebileceğini belirtti. Bu şekilde anlaştık.

Verdiği sürenin sonuna kadar bekledikten sonra, artık parayı yatırması gerektiğini söylediğimde, daha önce belirtmiş olduğu miktarın sadece yarısını yatıracağını belirtti. Başında belirtmiş olsaydı yine problem olmazdı fakat 3 ay boyunca kolaylıkla gönderebileceği yarım parayı zar zor göndermesi beni gerçekten sinirlendirdi. Resmen zaman kazanıp, belki de unutturmayı planlıyordu. Paranın yarısını alıp yine de teşekkür etsem de, onu kimseye tavsiye etmeyeceğimi belirttim.

Başka kurumların, kendi meslektaşlarının yaptığı işlere çamur atıp, kendisi de aynı beceriksizliği gösterince, "eee kıl çıktı ya daha ne istiyorsun" gibi kaba bir tavır sergileyen bu insana kesinlikle işiniz düşmesin arkadaşlar. İki tane operasyon yaptırmama rağmen, çevremde kafamı gören insanlar, saç ekimi yaptırsana diye söylüyorlar ve gerçekten zoruma gidiyor. Bunca maddi/manevi emek bu kadar boşa harcanmamalı.

 

Facebook Twitter Instagram