Gönderen Konu: Mega Hair Trans Saç Ekimi Rezaleti ve Hukuki Süreç  (Okunma sayısı 19747 defa)

Karakutu

• Hero Member
Mega Hair Trans Saç Ekimi Rezaleti ve Hukuki Süreç
« : 22 Ağustos 2021, 03:00:34 »
Arkadaşlar bu konuyu açarken ekim sonucundan ziyade yaşanan hukuki süreç ve izlediğim yol ve son durumdan bahsedeceğim. Özellikle Hintell den ricam resim at ve ispat et dememesi. Çünkü saç ekimi öncesi ve sonrasıyla ilgili değil. Madur olup nasıl bir yol takip edilmesi ve nelere dikkat edilmesiyle ilgili konu.

Evet arkadaşlar üç sene öncesi malüm yerde ekim yaptırdım. O zamanlar bu forumdan haberim yoktu. Sosyal medyadan 25 yıllık tecrübe diyerek teslim olduk. Benimle bir arkadaş daha birer gün arayla ekim yaptırdık onunkide maalesef benimle aynı sonucu.
4000 kök ekildi çıkan 300-400 arası belki o kadarda yok. Ekilenlerin çıkmadığı gibi girilmemesi gereken yerlere girildiği için oralarda da baya bir saçlar zarar gördü ve seyreldi. Üç dört ay boyuncada kafamda da sürekli bir yanma gibi acı devam etti. Ekim yapılan yerde özel bir hastanenin bodrum katı ve ekipte kendisi , ekibinden bir kız ve hastaneden oda kirasının düşürülmesi için öğretmek amacıyla katılan bir kız daha vardı. Bu konunun detayı " Şikayetvar.com" da var merak eden bakabilir.

Ekimin dördüncü ve beşinci  aylarında ekimin başarısız olduğunu kendiside kabüllendiydi sürecin tamamlanmasını bekleyelim ben telafi ederim dediği halde süreç bittiğinde kendilerinden randevu talep edince telafi için ikinci bir ücret daha talep ettiler bende itiraz ettim. İtirazdan sonra düzeltmenin bu şartlar altında yapılacağını ücret iadesinin mümkün olmadığını söylediler ve itiraz devam ederken telefondan engellediler.

İnsan içine çıkacak hal bırakmadılar inanın; insanlarla konuşurken benle değil sanki saçlarımla konuşuyorlardı, gözleri kafama gidiyordu. Piskoljim alt üst olduydu. Kendilerinden sonuç alamayınca başka bir merkezle anlaşarak bu rezil durumdan kurtulmak için acil bir düzeltme operasyonu yaptırdım. Bu ekimden sonra sağlık bakanlığına şikayette bulundum. Daha sonrada " Şikayetvar" a şikayetimi yazdım. Bu şikayetten sonra engellemeyi kaldırıp benimle tekrar iletişime geçtiler. Baştan ödediğim miktarın üçte birini, sonra yarısını daha sonrada tamamını ödeyeceklerini söylediler şikayetlerimi kaldırmam karşılığında. Tamam dedim bu defa bir feragatname imzalamam gerektiğini ondan sonra ödemeyi yapacaklarını söylediler. Bende email olarak gönderin bakayım dedim. Okuduğumda ödenmemiş parayı ödemişler gibi parayı aldığımı bunun karşılığında şikayetlerimi ve yorumlarımı cekeceğimi aksi takdirde mega Hair Trans ın uğrayacağı zararı karşılayacağımı taahhüt ederim deyip ıslak imzayla geri göndermem istendi. Bende ilk önce parayı hesabıma yatırın benim için yorum ve şikayetlerin kaldırılmasının saniyelik iş olduğunu yazdım. Hanımefendi bundan sonra başladı hakaretlere. Buraya eklesem yazdıklarını şaşarsınız.  Feragatnameyi ödemdikleri para için imzalasam herşey benim için bitecekti. Hem ödeme iadesi olmayacak hemde her türlü hukuki haklarımdan olacaktım. Oyuna gelmedim.

Hukuki süreç başlatmaya karar verdim. Avukatım la durumu görüştüm. Yurt dışında olmamdan dolayı sürecin kendileri için çok uzun süreceğini Türkiye'den bir avukatla anlaşmamı önerdi. Araştırmalarım sonunda İl Tüketici Hakem Heyetine delillerimle ( WhatsApp yazışmaları ve verdikleri Garanti belgesi ve resimlerle) kişisel müracaat etmeye karar verdim.

Hakem Heyeti yaklaşık üç ay sonra karar verdi. Kendilerine tebligat göndermişler savunma için şuan bile internetteki verdikleri adresi ( garanti belgesindede aynı adres vardı) yazdıydım. Tebligat bu adreste böyle bir firma yok diye geri iade edilmiş. Hakem Heyeti de gönderdiğim delileri değerlendirip oy birliğiyle lehime karar verdiler ve ücret iadesine karar verdiler. Sonucu ben engelleme olduğu için kızına bildirdim. Ücret iadesi istedim. Bundan sonra kendileri Tüketici Mahkemesine aleyhime dava açtılar itiraz için. Aynı şekilde İcra mahkemesine de dava açtılar. Her iki mahmeyede savunmalara gitmediler. Tüketici mahkemesi davalara katılmadıkları için takipsizlik kararı verdi. İcra mahkemesi ise benim usul hatası yapmamdan dolayı( gerçek ünvanlarını bilmediğim için garanti belgesindeki  Mega Hair Trans yazdıydım) gerçek ünvanlaıyla şikayette bulunduğum ünvan farkı nedeniyle icranın durdurulmasına karar verdi. Başlattığımız icra da İcra dairesinin mahkemenin bu kararına uyarak icra dairesine yaptıkları itiraza uyarak icranın durdurulmasına karar verdi. Yani hem garanti belgesindeki ünvan ve adreslerinin farklı olmasının nedeni anlaşılıyor ki bunu bilinçli yapmaları.

Son durum icranın durdurulması neticesinde tıkandı kaldı. Ben haklılığımı ispat ettim ama icra mahkemesinin hiç bir araştırma yapmadan böyle karar vermesini anlayamadım. Usül hatasından dolayı avukatımda fazla birşey yapamadı. Bilmiyorum yapılacak birşey olabilirmiydi?. Forumda avukat olan arkadaşlar daha iyi bilir. İşlerim yoğunluğu nedeniyle ve yurtdışında olmam nedeniyle fazlada ne yapabilirim bilmiyorum.
Şimdi anlıyorum ki parayı neden havale kabul etmiyorlar. Hem vergi kaçırmak hem delil olmaması için yani. Garanti belgesi ve internetteki adresleride müşteri karşılamak için kullanıyorlar. Resmi kurumlardan gelen tebligatleri geri gönderiyorlar. Bu durumu zaten forumdaki bir arkadaşta belirtmişti şikayetinde.

Arkadaşlar yaşadığım süreç bu. Dikkat etmeniz gerekenler;
1- Ekimden önce sosyal medyada ki reklamlara aldanmayın, forumu değerlendirin.
2- Kesinlikle ödemeyi havale ile veya fatura karşılığı yapın. Kabul etmiyorlarsa uzak durun.
3- Ekiminizi kesinlikle doktorlara veya ekim merkezi sabit yerlere yaptırın.
4- Sosyal medyadaki ödüllü veya şahşahalı yerlere aldanmayın, aldıkları ödüller vb. şeyler para reklam karşılığı.
5-Süreç sonunda  sorun yaşatan yerlerin kesinlikle gerçek ünvanlarını bilmeden hukuki süreç başlatmayın.
6- İmkanınız varsa avukatla hareket edin.
7- İmkanınız yoksa avukat masrafları nedeniyle İl Tüketici Hakem Heyetine müracaat edin. Ama dikkat edin miktar şuan bilmiyorum herhalde 10.000 TL nın altındaysa Hakem Heyetine başvuruluyor. Yok üzerindeyse yine Tüketici Mahkemesine başvurun.

Kolay değil bu süreçler ama böylesi merkezlerin yaptıklarının yanlarına kalmaması gerekiyor.

Özelden veya konunun altına  yapacağınız yorumlara belki herzaman cevap yazamam işlerimin yoğunluğu nedeniyle şimdiden haberiniz olsun. Ne olursa olsun yorumlarınızda hakaret falan olmamasını rica ediyorum. Herkese iyi forumlar, selamlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Mega Hair Trans Saç Ekimi Ve Hukuki Süreç
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2021, 21:49:29 »
Öncelikle geçmiş olsun sürecini yaşadıklarını çok iyi bilen biriyim bir çok kez konuşmuştuk

Lafa yazıklar olsun demekle başlamak istiyorum bu kadar karaktersizlik gerçekten zor bulunur. İnsan da biraz iş ahlakı olur işine ve doktor değil hiç bir Halt olmadığınız için Müşterinize diyorum bu şekilde davranarak yastığa kafanızı nasıl rahat koya biliyorsunuz?

Sizin bırak saç ekmeyi Ayakkabı boyayacak kadar yeteneğiz yok

İnsanları bir de kandırıp imza attırıp para vermeyeceksiniz vay arkadaş

Gerçekten yazıklar olsun.

Bu konuyu okuyan bu merkezi düşünen arkadaşlar acil şekilde uzaklaşıp Etik değerleri olan başarılı kurumlara yönelsinler lütfen.

Saç Ekim’i düşünen herkesin yolu buraya düşer 3/5 kuruş için neler kaybettiğinizi oturup izleyin ki zaten saç ekiminden de haberiniz yok.

Sırf bana gelen ayda en az 20 30 kişi sizin merkezinizi gidip gitmemesi konusunda bilgi almak için foruma üye ise özel mesaj değil ise mail. Ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşıp soruyor.

Normalde herkese araştır karar ver ben karışmam yazarım ama bundan sonra Büyük Harflerle uzak durmalısın yazacağım.

Sana da geçmiş olsun kardeşim seni severim bilirsin kimsenin yaptığı kimsemin yanına kar kalmaz.
Global Moderator

Karakutu

• Hero Member
Ynt: Mega Hair Trans Saç Ekimi Ve Hukuki Süreç
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2021, 21:57:04 »
Öncelikle geçmiş olsun sürecini yaşadıklarını çok iyi bilen biriyim bir çok kez konuşmuştuk

Lafa yazıklar olsun demekle başlamak istiyorum bu kadar karaktersizlik gerçekten zor bulunur. İnsan da biraz iş ahlakı olur işine ve doktor değil hiç bir Halt olmadığınız için Müşterinize diyorum bu şekilde davranarak yastığa kafanızı nasıl rahat koya biliyorsunuz?

Sizin bırak saç ekmeyi Ayakkabı boyayacak kadar yeteneğiz yok

İnsanları bir de kandırıp imza attırıp para vermeyeceksiniz vay arkadaş

Gerçekten yazıklar olsun.

Bu konuyu okuyan bu merkezi düşünen arkadaşlar acil şekilde uzaklaşıp Etik değerleri olan başarılı kurumlara yönelsinler lütfen.

Saç Ekim’i düşünen herkesin yolu buraya düşer 3/5 kuruş için neler kaybettiğinizi oturup izleyin ki zaten saç ekiminden de haberiniz yok.

Sırf bana gelen ayda en az 20 30 kişi sizin merkezinizi gidip gitmemesi konusunda bilgi almak için foruma üye ise özel mesaj değil ise mail. Ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşıp soruyor.

Normalde herkese araştır karar ver ben karışmam yazarım ama bundan sonra Büyük Harflerle uzak durmalısın yazacağım.

Sana da geçmiş olsun kardeşim seni severim bilirsin kimsenin yaptığı kimsemin yanına kar kalmaz.
Teşekkür ederim kardeşim inan yazacak çok daha fazla şeyler varda özet olarak geçtim. Tekrar diyorum bu formun kıymetini ekim yaptıracak yeni arkadaşlar iyi bilsin ve nereye gidip nerelerden uzak duracaklarını burdan burdan öğrensinler.

Hairtransplant

• Hero Member
Ynt: Mega Hair Trans Saç Ekimi şikayet Ve Hukuki Süreç
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2021, 23:48:17 »
Geçmiş olsun Böyle insanlar saç ekiyor ve bir çok kişide araştırmadan gidip saç ektiriyor gerçekten üzülüyorum üstüne yaptıkları söyledikleri insanı deli ediyor

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2021, 00:25:04 »
Sağol kardeş, maalesef öyle.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2021, 12:25:23 »
Paylaşım için teşekkürler, keşke usül olayında sıkıntı olmasaydı ve, az veya çok, 100 TL de olsa, Mebla önemli değil, maksat Davayı kazanıp o parayı onlardan almaktı, Bu şekilde olsaydı yazıyı okuduktan sonra kendimi daha iyi hissederdim, çünkü çok tav olurum böyle insanlara ve Durumlara, Sağlık olsun diyelim, Diğer Ekim Sonucun iyi olmuştur İnşAllah, Allah' a Emanet.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2021, 13:15:05 »
Rica ederim böylesi merkezleri herkes bilsin ve hata yapmasın diye paylaşmak gerekiyor. Usül konusuna gelince onların bilinçli yaptıkları bir uygulama garanti belgesine gerçek ünvanlarını yazmıyorlar.

Zamanım olursa YouTube da profesyonel bir paylaşım yapacağım. Bitirdiğimde burayada eklerim biraz daha detaylı olur.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2021, 13:23:28 »
Çok üzücü bir durum. Geçmiş olsun. Sizin adınıza üzüldüm.
Sakıncası yoksa insanların görmesi adına bu merkezin yaptığı ekimi paylaşırsanız daha da faydalı bir paylaşım olmuş olur.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2021, 14:44:11 »
Sağol Leo zamanı gelince oda olacak. YouTube a koyacağım paylaşım hazır olduğunda bura içinde yeterli olur. Zaten forum kuralları gereği bir yılı geçmemiş olması gerekiyor ekimin. Benimkisi üç yılı geçti.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2021, 16:29:28 »
Paylaşım için teşekkürler, keşke usül olayında sıkıntı olmasaydı ve, az veya çok, 100 TL de olsa, Mebla önemli değil, maksat Davayı kazanıp o parayı onlardan almaktı, Bu şekilde olsaydı yazıyı okuduktan sonra kendimi daha iyi hissederdim, çünkü çok tav olurum böyle insanlara ve Durumlara, Sağlık olsun diyelim, Diğer Ekim Sonucun iyi olmuştur İnşAllah, Allah' a Emanet.. |-onayisareti-| (^_^)
Şuan ki halimden memnunum, o bir senelik sıkıntılı süreçten sonra ikinci ekimle insan içine çıkabiliyorum.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #10 : 23 Ağustos 2021, 16:41:00 »
Şuan ki halimden memnunum, o bir senelik sıkıntılı süreçten sonra ikinci ekimle insan içine çıkabiliyorum.

Sevindim, Hayırlı Olsun.. |-onayisareti-|(^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

ahmet turan

• Sr. Member
Ynt: Mega Hair Trans Saç Ekimi Rezaleti ve Hukuki Süreç
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2021, 20:57:53 »
Geçmiş olsun kardeşim,en azından başka bir ekimle durumu kurtarmana sevindim.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2021, 21:28:03 »
Teşekkür ederim kardeşim, tesellim o oldu ama iki sene sıkıntılı bir dönem geçirdim.

Karakutu

• Hero Member

DeliKurt

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 07 Eylül 2021, 00:41:48 »
çok geçmiş olsun sizin adınıza üzüldüm

Facebook Twitter Instagram