Gönderen Konu: Bu saça greft ve planlama  (Okunma sayısı 152 defa)

WiVa

 • Jr. Member
 • **
 • İleti: 88
Bu saça greft ve planlama
« : 18 Aralık 2023, 00:47:42 »
Herkese merhaba. Ben Said İlhan. İstanbul'da yaşıyorum. 29 yaşındayım. 18 yaşımda erkek tipi saç dökülmesi teşhisi almakla geçen süreyi başlarda amatörce de olsa minoxidil; devamında ise majistral kürlerle geçirdim. Bir sene kadar önce bu tür medikal destekten sıkılıp ilacı ani bir şekilde bıraktım. Son birkaç ayda saçlarım ciddi manada döküldü. Artık kaçınılmaz olanın geldiğini, saç ekimi dönemine girdiğimi düşünüyorum fakat bu ekimlerle ilgili en büyük endişem doğallık sorunu. Keza hangi ekime baksam, bu gözle baktığımdan mıdır bilemiyorum, bir şekilde görüntünün operasyon kaynaklı olduğunun anlaşıldığını düşünüyorum. Ayrıca donör bölgedeki iyileşmenin yetersizliği gözüme çarpıyor. Saç yapım kıvırcık diyebilirim. Sanırım bir de kalın telli oluyor. Emin değilim. Bir süredir dökülmeden kaynaklı olsa gerek zaten şekil de veremiyorum. Tiftik bir görüntü oluşuyor yalnızca, maalesef.
Bu aşamada siz değerli forum üyelerine sorularım şunlardır:
1. İstanbul'da bir ekim yaptırmayı düşünüyorum fakat bu saç için ekim sonu beklentisi ne olmalıdır? Kaç greft idealdir? Saç yapımdan dolayı olduğundan fazla görünen bir saçlı derim var. (Flash ya da güneş ışığı altında çektiğim fotoğrafları ekliyorum.)
2. Ekim için Serkan Aygın, ASMED, Muttalip Keser, Asuman Hair, AKL, Belki Emphair vs gibi merkezlerin ekim yönünden güvenilmesi gereken merkezler olduğunu forumdan okudum. Bunlardan özellikle bütçemin 2.500,00 USD olduğu gözetildiğinde fiyat performans tavsiyesi nedir?
3. YouTube ve İnstagram gibi mecralarda hatrı sayılır bir kitlesi olup paylaşımlarını bilimsel açıdan doyurucu bulduğum Dr Hamid Aydın hakkında neden ve nasıl olur da yeterli yorum bulamam anlamıyorum. Kendisini tanıyan, bilen, tavsiye eden var mıdır? (Sayın Aydın'a muayene olup ekim yönünden fiyat aldım fakat muayene anında yeteri kadar ilgi gördüğümden emin değilim.)
4. Bu, ekimlerin bir şekilde anlaşılması hususunda güncel bir bilgi var mı?
5. Donör alanda gözle görülür iz kalmak zorunda mı?
6. Safir ile ekimde kanalları muhakkak hekim mi açmalı? DHİ söz konusu olunca durum nedir?
7. Saçımın ön çizgisinde doğal olarak, şu anda da bir miktar görünen, küçük bir üçgen çıkıntı mevcuttu. Onun korunmasını istemek nasıl olur? Hatta direkt düz hatta ilerleyen oval çizgi görüntüsü daha rahatsız edici değil mi?
8. Micromotor, manuel motor ayrımı çok önemli mi?
9. Ekimin sağını başka, solunu başka insanlar gerçekleştirdiğinde beceriden ve yöntemden kaynaklı, sağlı sollu eşitsizlikler oluşması muhtemel değil mi?
10. Boğaza doğru bulunan sakallardan da ekim yapılabilir düşüncesi ile yıllardır epilasyona gitmiyorum. Meğer çene altına denk gelen, karşıdan görünmeyen kısımdaki sakaldan alım yapılıyormuş. Bu noktada boyun kısmında, aşağıda bulunan sakalları epilasyon ile alsam ilerde donör yetersizliği sorun yaşar mıyım?

Vaktiniz için teşekkür eder; değerli cevaplarınızı beklerim. Saygılarımla.

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 48021
 • saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu saça greft ve planlama
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2023, 01:35:08 »
minosil kullanma kardeşim
finasterid düşünürsen

ekime de uygunsun ama iyi bir merkez seçmelisin o da para demek
Global Moderator

WiVa

 • Jr. Member
 • **
 • İleti: 88
Ynt: Bu saça greft ve planlama
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2023, 01:42:52 »
Finasterid hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. Yan etkilerinden dolayı onu hiç düşünmedim ama belki de denemeliyim. Bilmiyorum.
Ücret olarak tam olarak nasıl bir piyasadan bahsediyoruz? Dediğim gibi benim bütçem iki bin dolar, belki biraz daha fazla fakat çok daha yukarısına çıkamam.

 

Facebook Twitter Instagram