Gönderen Konu: MİNOXİLE BAŞLAMI MIYIM TAVSİYE & ÖNERİ  (Okunma sayısı 517 defa)

msttskn

• Yeni üye
  • *
MİNOXİLE BAŞLAMI MIYIM TAVSİYE & ÖNERİ
« : 01 Ocak 2024, 20:38:04 »
saçlarım bi dönem dökülmeye basladı sınav senesi falan diye düşündüm stresten falan diye üstelemedim.Sonra yinede doktora gittim 2 dk bakıp genetik dedi minoxidili yazıp gönderdi klasik üniversiteye gittiğimde gercektende stresten uzaklasınca durdu dökülme ailevi sebepelerden dolayı tekrar sınava hazırlanıyorum bu sene yine dökülmeye basladı daha şiddetli ve canımı sıkmaya baskadı ön şakaklarda acıklıklar yana atınca bariz belli babam kel denecek kadar kötü değil açılmalar var tabiki ne yapmam lazım sizce minoxidile baslamalı mıyım yada dht bastırıcı bi ilaç kullanmalı mıyım ne önerirsiniz

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: MİNOXİLE BAŞLAMI MIYIM TAVSİYE & ÖNERİ
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2024, 20:45:52 »
saçlarım bi dönem dökülmeye basladı sınav senesi falan diye düşündüm stresten falan diye üstelemedim.Sonra yinede doktora gittim 2 dk bakıp genetik dedi minoxidili yazıp gönderdi klasik üniversiteye gittiğimde gercektende stresten uzaklasınca durdu dökülme ailevi sebepelerden dolayı tekrar sınava hazırlanıyorum bu sene yine dökülmeye basladı daha şiddetli ve canımı sıkmaya baskadı ön şakaklarda acıklıklar yana atınca bariz belli babam kel denecek kadar kötü değil açılmalar var tabiki ne yapmam lazım sizce minoxidile baslamalı mıyım yada dht bastırıcı bi ilaç kullanmalı mıyım ne önerirsiniz
minox başlıyacaksan fin de kullanman gerekir minox döngü dediğimiz olaylar var çıkardığı saçları dökülüyor peki neden çünkü dht saçlara hala saldırmaya devam ediyor o yüzden minoxla saç çıkaracaksın finle ise koruyacaksın

msttskn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2024, 21:29:55 »
finastereidi nasıl kullanmamı önerirsin yan etkilerinden korkmuyor değilim  ;D

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2024, 21:47:25 »
finastereidi nasıl kullanmamı önerirsin yan etkilerinden korkmuyor değilim  ;D
kaç yaşındasınız bilmiyorum ama ben 19 yaşındayım fin ve dut kullanıyorum ki dut finden bile güçlü bir ilaç şu an 87 gün oldu herhangi bir yan etkim yok ilk önce şöyle yapabilirisiniz ilk hafta 0.35 mg alırısnız yan etki yoksa sonra 0.5 sonra yine yan etkisi yok ise 1 mg geçerseniz ama benim tavsiyem her gün 1 mg almanız o zaman ilaç işe yarıyor

msttskn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2024, 23:31:12 »
20 yaşındayım bende ayretten minoxidil kullanıyor musun

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2024, 23:32:47 »
20 yaşındayım bende ayretten minoxidil kullanıyor musun
evet kullanıyorum oral minox olarak her gün 2.5 mg

ISIMSIZ tqzy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2024, 13:50:48 »
kaç yaşındasınız bilmiyorum ama ben 19 yaşındayım fin ve dut kullanıyorum ki dut finden bile güçlü bir ilaç şu an 87 gün oldu herhangi bir yan etkim yok ilk önce şöyle yapabilirisiniz ilk hafta 0.35 mg alırısnız yan etki yoksa sonra 0.5 sonra yine yan etkisi yok ise 1 mg geçerseniz ama benim tavsiyem her gün 1 mg almanız o zaman ilaç işe yarıyor

Fin ve dutu nasil kullaniyorsunuz
  • Yaşınız 22

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2024, 14:14:48 »
Fin ve dutu nasil kullaniyorsunuz
haftanın 3 günü dut geriye kalan günler ise fin

ISIMSIZ tqzy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2024, 19:55:16 »
haftanın 3 günü dut geriye kalan günler ise fin

Bu seklin saçlar için doğru olmadığını söylemişlerdi ne kadar doğru
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2024, 20:14:02 »
Minoxile bulaşmanızı hiç tavsiye etmem hocam. Evet başlarda saç çıkartır kalınlaştırır kısa süreli mutluluk verir fakat zaman geçtikte insan artık kullanmaktan bıkıyor her gün her gün çekilecek dert degil.
Onun yerine direkt olarak finasteride başlamanızı tavsiye ederim fin bu saçı toparlar güzel görünüm yakalarsın.
  • Yaşınız 22

msttskn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2024, 20:15:59 »
Minoxile bulaşmanızı hiç tavsiye etmem hocam. Evet başlarda saç çıkartır kalınlaştırır kısa süreli mutluluk verir fakat zaman geçtikte insan artık kullanmaktan bıkıyor her gün her gün çekilecek dert degil.
Onun yerine direkt olarak finasteride başlamanızı tavsiye ederim fin bu saçı toparlar güzel görünüm yakalarsın.
30 dk önce aldım geldim desem ilk kes simdi alıcam hocam olanı korumal istiyorum yan etkisini umarım görmem aç karınla olup olmamam önemli mi birde 4e bölüp alınca kalanları nasıl saklıyorsunuz

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2024, 21:20:21 »
30 dk önce aldım geldim desem ilk kes simdi alıcam hocam olanı korumal istiyorum yan etkisini umarım görmem aç karınla olup olmamam önemli mi birde 4e bölüp alınca kalanları nasıl saklıyorsunuz
Hava almayan küçük kutular varsa elinizde onların içine koyabilirsiniz. Tok aç fark etmez istediğiniz zaman alabilirsiniz.
  • Yaşınız 22

msttskn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2024, 21:22:02 »
Hava almayan küçük kutular varsa elinizde onların içine koyabilirsiniz. Tok aç fark etmez istediğiniz zaman alabilirsiniz.
ilk kez alıcam 1/5 ile baslasam daha iyi olmazmı yan etki görmesem 1/4 geçerim

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2024, 22:11:46 »
Tamamen size kalmış hocam. Proscar haplarının biçimi biraz garip olduğundan 5 e bölündüğünde mg eşitsizlikleri çıkabiliyor o yüzden genelde 4'e bölmeyi tercih ediyor insanlar fakat siz orantılı bir şekilde 5'e bölebilirseniz öyle kullanın tabi.
1.25 mg'ın saça ekstra bir katkısı yok zaten.
  • Yaşınız 22

mcqueen2003

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 10 Ocak 2024, 22:09:13 »
dostum ilk başta düşük dozajdan başlamanı tavsiye ederim propecia alıp 4e böl bence 0.25mgyle basla yan etki görmezsen devam edersin

Facebook Twitter Instagram