Gönderen Konu: Bu saçın durumu ne olur ?  (Okunma sayısı 241 defa)

emirhanglr2004

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu saçın durumu ne olur ?
« : 11 Mart 2024, 23:18:06 »
20 yaşına yeni girdim. Babam ve abilerim norwood 5 civarındalar arka tepe bölgeleri boş perçem ve yanlarda saçlar duruyor. dayılarımda saç gayet iyi. Babamın 27-28 yaşlarındaki fotoğraflarına baktığımda sadece şakaklarda gerileme görüyorum. Ben saç konusunda takıntılı durumdayım. Saçlarım çok mu ince yoksa normal mi pek anlamıyorum. Forumdan anladığım kadarıyla ince telli olanlarda saç ekimi memnuniyet oranı pek öyle kayda değer görünmüyor. Bir ara acayip umutlanmıştım forumda inanılmaz başarılı ekimler gördüm ve bunu bilinçli insan profiline dayandırmıştım çünkü evveliyatında saç ekimi yaptıran kişiler finasterid vesayre kullanımıyla donör güçlendirerek ve tabiki en önemlisi rüştünü ispatlamış bir merkezde ekim yaparak bu başarıya ulaştıklarını düşünmüştüm ama saç yapısı faktörünün de çok yüksek bir etki sebebi olduğunu anladığımda modum bir hayli düştü çünkü acayip ince tel saçlarım var gibi geliyor bana sizce nasıl bir yapıya sahip saçlarım acaba ?

emirhanglr2004

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu saçın durumu ne olur ?
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2024, 23:56:27 »
yani demek istediğim ;

1- Saçlarım yaşıma göre ne durumda ?
2- Saçım ince tel mi orta kalınlıkta mı ?
3- Genetiğimde dökülme varsa muhtemelen en fazla nw5 gibi görünüyor ki bu du durumda saç ekimi beni tatmin eder mi ?
4- Şuan bana önerebileceğiniz önlem amaçlı şeyler var mı ? En azından dökülme oranını azaltabileceğim bir öneri erkenden iyi olabilir.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2024, 02:35:46 »
şimdiden neden ekimi kafana koydunki  :) gayet iyi saçların var belkide AGA yoktur sende ve aşırı dökülmelerin  olmayacak .

emirhanglr2004

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2024, 03:14:08 »
hocam aslında kendi saçım hakkında bilmediklerimi öğrenmeye binaen açtım bu konuyu. Yani farazi hesabıyla ileride sorun olursa ve ekim yapmak durumunda kalırsam bu saç elverir mi  ya da ileride geçmişte şunu keşke yapsaydım dememek için tecrübeli abilerden fikir almak gibisinden bir gaye taşıyorum. Halihazırda şunu yap ya da şunu yapma dediğiniz şeyler var mı ?

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2024, 02:14:24 »
saçların çok kalın telli değil orta halli ama bu demek değilki saç dökülmesi yaşamayacaksın AGA olmasa bile saçların zamanla güçsüzleşecek ve seyrekleşecek .20 yaşındaki birisinin saçı 30 una geldiğinde aynı şekilde kalmaz mutlaka bir gerileme ve seyrekleşme olur yaş ilerledikçe kafadaki saçlar azalır ve incelir bu doğanın kanunu ve bunun önüne geçemezsin .AGA olmadığı sürece korkmana gerek yok saçlarının tadını çıkar .

emirhanglr2004

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2024, 02:45:04 »
hocam sağolun rahatlattınız beni biraz. yani genel manada aga bana piyango vursa bile bu muhtemelen 27-28 olacak ve belki önlem vesayre ile bunu 30'ların ortasına atabilirim.

Facebook Twitter Instagram