Gönderen Konu: Life hair Şahin Çelik ve ekibi saç ekimim 16 Nisan 2024  (Okunma sayısı 2019 defa)

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle Forum da tecrübelerini paylaşarak bana bu süreçte rehber olmuş bütün forumdaslara teşekkür ederim.

Benden sonraki yaptıracak kişilere de yol gösterici olması ümidiyle bunları yazmayı kendime borç bildim.

Yaş 36...
16 Nisan 2024 tarihli, Şahin abi ve ekibi ile saç ekim işlemi mi gerçekleştirmiş bulunuyorum. Bundan yaklaşık bir ay öncesinde, bir yağ enjeksiyonu işlemi ile başlamıştık sürece. Derim biraz sertti. Ekim aşamasında tenimi baya yumuşattıgina yönelik dönüşüm aldım.

Sabah saat 8 gibi işleme başladık. Uyuşturucu iğneler vurulurken belki heyecandan belki lokal anesteziye vücudun verdiği tepkiden, tansiyonum baya yükseldi. Orda biraz ara verdik. Sağolsun bütün ekip çok iyi ilgilendi.

Tansiyon düştükten sonra anestezi işlemi ile donör alandan alımlar başladı. Yüz üstü yatış şeklinde yaklaşık 3 saat kök alınma işlemi sürdü. Bu aşamalarda pek acı olduğunu söyleyemem. Sadece anestezi yapılırken biraz acı oluyor. Sonrasında uyuyakaldigim bile oldu. Toplamda 4450 kök alındı.

Akabinde, ekim yapılacak alana, ekilecek kökler için delik açma işlemine geçildi. Tek tek 4450 delik açıldı çok ince bir iğne ucu ile. Aneztezinin etkisi bazen geçiyordu. Hafif acı hissi oluyordu bu aşamada.

Saat 13:15 gibi yemek ikramı oldu. 13:30 da ekim işlemine geçtik. 3 personel ekip ile toplam 3 saatlik bir işlem oldu. Ön taraflara ekim aşamasında biraz batma acısı oldu. Onun dışında migren ağrısı gibi bir ağrı oldu. Buna müteakip, serum ile ağrı kesici verildi. Ve ağrıyı tamamen kesti. İşlem sonuna doğru kolumdan kan alındı ve PRP işlemi gerçekleştirildi. Kafam tamamen uyuşuk olduğu için pek birşey hissetmedim.

Saat 4bucuk gibi işlem tamamen bitti. İlaçlarım verildi. Dikkat etmem gerekenler anlatıldı.

Burda tavsiyem sizi birinin almaya gelmesi. Çünkü baya yorgun olunuyo. Riske atmayın derim. Başta tek başıma gelip gitmeyi düşünmüştüm ama dönüş de arabada uyuklayinca ve oturma pozisyonu açının iki gün boyunca 30-40 derece yatış şekli olmasinida göz önünde bulundurunca araç surmemeniz daha iyi olabilir.

socalled

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Şahin Çelik saç ekimim 16 Nisan 2024
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2024, 15:01:53 »
Süreci anlatım tarzı çok iyiydi. Olayı yaşadım resmen.

Ekiminiz hayırlı olsun. Umarım güzel sonuç alırsınız. Ekim merkezinin fotolarını da varsa yükler misiniz.

Takipteyim.

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Life hair Şahin Çelik ve ekibi saç ekimim 16 Nisan 2024
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2024, 15:26:54 »
Teşekkür ederim. Google da resimdeki gibi arama yaparsanız baya bir resim mevcut. Ben yinede bir iki resim ekliyorum.

socalled

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2024, 16:24:43 »
Teşekkür ederim. Google da resimdeki gibi arama yaparsanız baya bir resim mevcut. Ben yinede bir iki resim ekliyorum.

😬 ekim merkezi tarafından ekim öncesi ve sonrası fotoğrafları demek istemiştim ama cümlem düşük olmuş.
Zahmet verdim size bu konuda.
Günün yorgunluğu böyle cümleler kurduruyor işte.

Tekrar geçmiş olsun ...

socalled

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2024, 19:39:16 »
İlk yıkama yapıldı sanırım.

Durum nedir? 3 gün nasıl geçti? Ağrı, şişlik vs.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2024, 20:55:49 »
selamlar hayırlı olsun saç ekiminiz güzel plan yapılmış sık bir saç ekimi ve ön çizgi güzel açıklık fazla umarım açık alana göre makul güzel bir sonuç olur
Global Moderator

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2024, 22:44:37 »
A.r.o. inşallah güzel olur. Şişlik oluştu baya. Kolonya cumhuriyetindeki uzaylı gibi oldu kafam :) Bugün şişlik kısmen gitmiş olsa da, halen belirgin baya. El masajı ve soğuk pansuman önerildi. Umarım en kısa zamanda düzelir.

Köklerin güzel tutması için, saçların sağlıklı çıkması için, yan etkisi olmayan, mümkünse doğal tavsiye edebileceğiniz tavsiyeler var ise çok sevinirim

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2024, 14:02:29 »
5. Gün
Kafa bölgem deki şişlik çoğunlukla geçti. Yüz ve göz kısımlarında biraz daha şişlik var. Onun için de günde baya bir su tüketimi yapıyorum.

Birde ilaç tedavisi bugün bitti ama prednol, majezik ve antibiyotik alımından kaynakli herhalde, her gün mide bulantim oldu. Artık verilen takviye tablete başlıyorum

Bunların dışında çok şükür bir sorun olmadı. Akşam yatış pozisyonunu halen 30-40 derece sırt üstü olucak şekilde yapmaya çalışıyorum. Bol protein li beslenmeye calisiyorum.

Donör alanından alınma şekli çok hoşuma gitti. Baya yayarak almaya çalışmışlar sağolsunlar
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2024, 14:13:30 Gönderen: Brkclk95 »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Nisan 2024, 22:33:59 »
evet alım çok güzel ekim alanı da sağlıklı ilerliyor gün içi yıkama harici 2 saatte bir ıslat nemlendir kafanı kabuklar çok kuruyup çatlaklar oluşmasın
Global Moderator

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2024, 00:14:09 »
Bende yıkama hariç su bile degdirmiyordum donör alanına. İyi oldu bunu söylediğin. Bugün baya yanmalar ve batma hissi oldu

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2024, 12:08:42 »
17. Gün : Kabuk dökümü tamamen bitti çok şükür. Biraz geç kabuk döktüm. Sebebi galiba yıkama aşamalarında fazla nazik davranmam dan kaynaklıydi. En son merkeze gittim ve son kabuk döken yıkama gerceklestirildi. Halen arka alım yapılan donör bölgesinin alt kısımlarında hafif şişlik ve ağrılarım oluyor ama çok çok hafif. Bundan sonra şok dökülmesi beklenecek

aslan0313

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Mayıs 2024, 17:21:06 »
Alım bölgesi iyi duruyor daha da toparlayacak. Çizgi ekim sıklıkta güzel olmuş bence. Tepeyi sonraki seansa bıraktınız sanırım. İşleminizde kimler vardı isim verebilir misiniz

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 05 Mayıs 2024, 17:36:25 »
Alım bölgesi toparlar zamanla ekilen alan ve süreç sağlıklı güzel devam ediyor maşallah diyelim
Global Moderator

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Mayıs 2024, 23:06:32 »
Tepe için ikinci seansa şimdiden birşey diyemem ama galiba donör alanı bu kadar verebildi. İsim konusunda, hatırımda Şahin abi, Engin bey ve Çiğdem hanım dışında pek kimse kalmadı

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 05 Mayıs 2024, 23:48:59 »
hayırlı olsun güzel ekim umarım hayalindeki saçlara kavuşursun kardeşim.

Facebook Twitter Instagram