Gönderen Konu: Finasterid kullandıktan sonra cilt kırışıklığı artması ?  (Okunma sayısı 101 defa)

dejavuu86

  • Sr. Member
  • ****
  • İleti: 390
1 yıldan fazladır fin kullanıyorum  sanki yüzümdeki kırışıklıklar arttı ve yüzüm daha çökükleşti  internette araştırdığımda böyle yan etkiler görenler olmuş maalesef   propeciahelp forum sitesinde bu durumu yaşayan bir çok kişi gördüm hatta vücudunda da sarkmalar olanlarda vardı . dht hormonu ciltteki kolajen sentinizide yapıyorumuş ve ilac baskılıdığı için kolajen azalıyor ve ciltte sarkmalar başlıyor  bu durum daha çok kuru cilde sahip olanlar için oluyor sanırım yağlı ciltli kişiler bu durumu pek yaşamıyor tabi bu durum herkeste olucak diye bir şey yok  ama böyle yan etki durumuda var burda ilacı kullanıp böyle  durumlar yaşayanlar varmı  forumda

pear24

  • Jr. Member
  • **
  • İleti: 95
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid kullandıktan sonra cilt kırışıklığı artması ?
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2024, 12:55:20 »
Bu yüzden gelen geçenin tavsiye etmemesi gereken bir ilaç. Kornea incelmesine maruz kalanlar bile var.

Alper1

  • Sr. Member
  • ****
  • İleti: 368
Ynt: Finasterid kullandıktan sonra cilt kırışıklığı artması ?
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2024, 18:41:42 »
Bunun finasteridle alakalı olacağını düşünmüyorum hatta finasterid kullandıktan sonra yüzü bebek gibi olan bir çok erkek gördüm çünkü en temelinde ciltte yağlanmayı azaltarak sivilce, siyah nokta ve pütür gibi durumları ortadan kaldırarak pürüzsüz yapıyor.
Sizi tenzih ederek söylüyorum insanların çoğu yaşadığı sorunları finasteride bağlamaya çalışıyor yani mesela normalde birisi finasterid kullanmasın diyelim her hangi bir hastalıkta ve olumsuz durumda tedavi yolunu arar fakat finasterid kullanan kişiler genelde bunun bu ilaçla alakalı olduğunu düşünüp tamamen her şeyi Fin'e bağlamaya çalışıyor ve kafasında bu durumu onaylıyor o yüzden korkacak bir durum yok sorununuz tamamen başka bir sebepten kaynaklı.
Vitaminlerle alakalı bir durum olabilir. D vitaminimin eksik olduğu dönemlerde göz altlarımda morluklar ve yüz rengimin daha da solduğunu fark etmiştim değerler yerine gelince düzeldi.
  • Yaşınız 22

dejavuu86

  • Sr. Member
  • ****
  • İleti: 390
Ynt: Finasterid kullandıktan sonra cilt kırışıklığı artması ?
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2024, 21:33:00 »
Bunun finasteridle alakalı olacağını düşünmüyorum hatta finasterid kullandıktan sonra yüzü bebek gibi olan bir çok erkek gördüm çünkü en temelinde ciltte yağlanmayı azaltarak sivilce, siyah nokta ve pütür gibi durumları ortadan kaldırarak pürüzsüz yapıyor.
Sizi tenzih ederek söylüyorum insanların çoğu yaşadığı sorunları finasteride bağlamaya çalışıyor yani mesela normalde birisi finasterid kullanmasın diyelim her hangi bir hastalıkta ve olumsuz durumda tedavi yolunu arar fakat finasterid kullanan kişiler genelde bunun bu ilaçla alakalı olduğunu düşünüp tamamen her şeyi Fin'e bağlamaya çalışıyor ve kafasında bu durumu onaylıyor o yüzden korkacak bir durum yok sorununuz tamamen başka bir sebepten kaynaklı.
Vitaminlerle alakalı bir durum olabilir. D vitaminimin eksik olduğu dönemlerde göz altlarımda morluklar ve yüz rengimin daha da solduğunu fark etmiştim değerler yerine gelince düzeldi.
tabiki yüzde yüz bundan dolayı diyemeyız tabi zaten yazımdada belirttim Bence dediğim yan etki kuru cıldı olup fin kullanlarda daha olası cunku cılttekı sebumu azaltıyor ılac ve daha kurumaya yol acabiliyor tabı bu kuruluk roactune kullanırken olan kuruluk gıbı degıl sonuçta bu bır hormon ilacı ve bazı kişilerde hormonu baskılamak bu gibi yan etkiler cıkarabılıyor  propeciahelp sitesinde yan etki yaşayan kişiler paylaşımlar yapmışlar ve dikkatımi cekti zaten burda kimseye kullanın yada kullanmayın diyemem sonuçta buna kişi kendi karar verecek ciddi bir ilaç cunku 

Alper1

  • Sr. Member
  • ****
  • İleti: 368
Ynt: Finasterid kullandıktan sonra cilt kırışıklığı artması ?
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2024, 22:37:37 »
tabiki yüzde yüz bundan dolayı diyemeyız tabi zaten yazımdada belirttim Bence dediğim yan etki kuru cıldı olup fin kullanlarda daha olası cunku cılttekı sebumu azaltıyor ılac ve daha kurumaya yol acabiliyor tabı bu kuruluk roactune kullanırken olan kuruluk gıbı degıl sonuçta bu bır hormon ilacı ve bazı kişilerde hormonu baskılamak bu gibi yan etkiler cıkarabılıyor  propeciahelp sitesinde yan etki yaşayan kişiler paylaşımlar yapmışlar ve dikkatımi cekti zaten burda kimseye kullanın yada kullanmayın diyemem sonuçta buna kişi kendi karar verecek ciddi bir ilaç cunku
Eczanelerde bepanthen plus ismiyle onarıcı krem satılıyor eğer cildini çok kuruttuysa hem kırışıklığa hem de kuruluğa çok iyi gelecektir tavsiye ederim.
  • Yaşınız 22

 

Facebook Twitter Instagram