Gönderen Konu: Dr. Koray Erdogan  (Okunma sayısı 62813 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Dr. Koray Erdogan
« : 30 Temmuz 2018, 13:29:10 »
TELEFON: 2164641111
info@asmed.com.tr

DR. KORAY ERDOĞAN
SAÇ CERRAHI- ASMED ÖZEL TIP MERKEZİ KURUCUSU, BAŞHEKİMİ VE MEDİKAL DİREKTÖRÜ

Geliştirdiği cerrahi teknikler, ameliyat aletleri, analiz cihazları ve yaptığı akademik çalışmalarla saç ekimi alanında dünyanın en yenilikçi ve iyi saç cerrahlarından biri kabul edilen Dr. Koray Erdoğan 1968 yılında Bursa-Gemlik’te doğdu. Orta öğrenimini Bursa Anadolu Lisesi’nde, tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Ardından Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda asistan olarak uzmanlık eğitimine başladı. Ancak kısa bir süre sonra karşılaştığı saç cerrahisi çok ilgisini çekti ve tıp alanındaki çalışmalarının yönünü tamamen değiştirmesine neden oldu. O tarihten itibaren tamamen saç cerrahisine yöneldi.

2000 yılında kendi saç ekim kliniği ASMED’i kurdu. Hemen ardından ABD ve Avrupa’da katıldığı konferans ve seminerlerde karşılaştığı yeni bir teknik olan Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemini benimsedi ve hem Türkiye’de hem de dünyada bu tekniğin öncülerinden biri haline geldi.

2004 yılında, bugün bütün dünyada “Sequential Technique” (ardışık teknik) adıyla bilinen kendi benzersiz FUE sistemini geliştirdi. Bu tarihten itibaren yeni tekniğin gücü, forumlarda ve uluslararası yayınlarda defalarca ortaya konuldu. Ayrıca Dr. Koray Erdoğan tekniğini, İspanya, İtalya, ABD, Belçika ve Hindistan gibi pek çok ülkede gerçekleşen uluslararası kongre ve workshop’larda sunarak, bu konuda sayısız eğitim verdi.
Bu tekniğe göre, ameliyat sırasında, tekil saç folikülleri çok ince punch’lar kullanılarak verici alandan çıkarılıyor. Daha sonra nitelikleri kontrol ediliyor ve hemen ardından kafa derisine en az zararı verecek şekilde alıcı (kelleşen) bölgede açılan mikro ölçekli kanallara yerleştiriliyor. Bu teknik sayesinde hem greftlerin verici alandan alıcı alana transfer edilme süresi kısalıyor hem de greftlerin bütünlüğü korunuyor.

Dr. Erdoğan “Sequential Technique”in ardından da saç ekimi alanındaki öncü rolünü sürdürdü. Hastanın donör bölgesindeki saçlara zarar vermeden ve tüketmeden, homojen ve doğal görünümlü saç ekimi uygulamak için optimum folikül sayısını hesaplamak amacıyla bulduğu “Coverage Value Calculation” yöntemi ile alanında bir kez daha çığır açıcı bir yeniliğe imza attı.

Dr. Erdoğan bu süreçte, operasyonlarda  kullanılan tıbbi alet ve ekipmanları tasarlamasıyla da öne çıktı. Saç ekimi operasyonlarında kullandığı puch’ları kendisi dizayn eden Erdoğan, özellikle 2016’da yarattığı iki yenilikle adından bir kez daha büyük harflerle söz ettirdi. “Coverage Value” hesaplamalarında yararlanılmak üzere yarattığı “Graft Calculator” ile saç ekimi aşamasında kullanılmak üzere tasarladığı ameliyat aleti  “KEEP- Koray Erdoğan Embedding Placer”, dünyaca ünlü saç cerrahlarının büyük beğenisini topladı. İki ürün piyasaya çıktığı günden bu yana başta Avrupa, ABD ve Kanada olmak üzere dünyadaki pek çok klinikten yoğun talep görüyor. Ayrıca “Graft Calculator” uygulaması Apple Store’lardan indiriliyor.

Dr. Erdoğan’ın en son yeniliği ise ameliyattan önce kafa yüzeyini tarayarak hem donör alanın hem ekim alanının kesin değerlendirmesini yapan, ameliyattan sonra da saç ekimi işlemiyle ilgili tüm sonuçları kesin biçimde veren saç analiz robotu; KE-Bot.

Dr. Erdoğan, uzun yıllardır yürüttüğü bilimsel çalışmalarıyla da uluslararası saç ekimi camiasında öncü rolünü sürdürüyor. 2015 yılında bizzat ev sahipliğini üstlenerek İstanbul’da düzenlediği ve 48 ülkeden 250’nin üzerinde katılımcının geldiği  3. Akdeniz FUE Workshop’ı saç ekimi alanındaki en büyük çalıştay olarak kayıtlara geçti.  Üç gün süren workshop’ta, Dr. Koray Erdoğan, kendisiyle birlikte dünyanın en iyi saç cerrahları olarak gösterilen Dr. John P. Cole, Dr. Jean M. Devroye, Dr. Bijan Feriduni, Dr. Alex Ginzburg, Dr. James A. Harris, Dr. Jose Lorenzo, Dr. Emorane Lupanzula, Dr. Hussain Rahal, Dr. Robert H. True ve Dr Jerry Wong ile son teknikler üzerine ortak çalışmalar gerçekleştirdi.

Bu workshop’ın olumlu sonuçlarının etkisiyle 2016 yılında, aralarında Dr. Ron Shapiro, Dr. Jerry Wong, Dr. Hussain Rahal ve Dr. Bijan Feriduni’nin de yer aldığı uluslararası saç ekim camiasının otoriteleriyle birlikte World FUE Institute’u kurdu ve Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2018 yılında ise World FUE Institute’un başkanlığına seçildi.

Dr. Erdoğan’ın bilimsel çalışmaları, yer aldıkları çeşitli akademik tıp yayınlarından da takip edilebilir. Son üç makalesini 2018 yılında Springer Publications tarafından yayımlanan “Practical Aspects of Hair Transplantation in Asians” kitabında bulabilirsiniz.

Uluslararası çalışmalarının yanı sıra Dr. Erdoğan bugün, sadece FUE saç ekimi tekniğini uyguladığı kliniği ASMED Özel Tıp Merkezi’nde, kendi alanlarında uzman hekimlerle beraber çalışıyor.

ÜYELİKLERİ
ESHRS European Society of Hair Restoration Surgery’de 2005 yılından bu yana üye.
ISHR Italian Society of Hair Restoration’da 2010 yılından bu yana katılımcı olarak yer alıyor.
IAHRS International Alliance of Hair Restoration Surgeons’da 2013 yılından bu yana üye.
2015 yılında kurucuları arasında yer aldığı ve iki yıl başkan yardımcılığını yürüttüğü WFI World FUE Institute’un Başkanı.

ÖDÜLLERİ

Excellence in Hair Restoration Award 2014

KATILDIĞI ULUSLARARASI KONGRELER
2004 • “Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” ve “Single Strip Tekniği” ile Saç Ekiminde Yeni Teknikler Semineri. İstanbul, Türkiye.
2004 • La Dermotonie formasyon eğitimi,
2005 • FUT & FUE Metotları ve Geliştirilmiş Saç Ekimi Workshop’ı. İstanbul, Türkiye.
2008 • ISHRS Geliştirilmiş İnternet Tabanlı Seminer: Komplikasyonlar (İnternet Konferansı).
2008 • ISHRS 14. Yıllık Canlı Cerrahi Workshop’ı. Orlando (FL), ABD.
2009 • ISHRS 17. Yıllık Bilimsel Toplantı. Amsterdam, Hollanda.
2010 • ISHR 13. Uluslararası Kongre. Capri, İtalya.
2010 • ISHRS 18. Yıllık Bilimsel Toplantı. Boston (MA), ABD.
2010 • ISHR Italian Society For Hair Restoration Workshop’ı. 
2010 • Ennio Orsini Saç Pigmentasyonu Eğitimi. Aragona, İtalya.
2011 • ISDS Dermatolojik Cerrahi Kongresi. Venedik, İtalya.
2011 • ISHRS Bölgesel Canlı Cerrahi Workshop’ı. İstanbul, Türkiye.
2011 • HAIRCON 3. Yıllık Konferansı (Association of Hair Restoration Surgeons India). Mumbai, Hindistan.
2012 • 2. Uluslararası Avrupa FUE Toplantısı.
2012 • ISHRS 20. Yıllık Bilimsel Toplantı. Paradise Island, Bahamalar.
2013 • 2. Akdeniz FUE Workshop’ı. Madrid, İspanya. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2013 • ISHRS 21. Yıllık Bilimsel Toplantı. San Francisco (CA), ABD. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2014 • ISHRS Avrupa Saç Ekimi Workshop’ı. Brüksel, Belçika. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2014 • ISHR 15. Uluslararası Kongre. Siracusa, İtalya. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2014 • ISHRS 22. Yıllık Bilimsel Toplantı. Kuala Lumpur, Malezya. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2015 • 3. Akdeniz FUE Workshop’ı. İstanbul, Türkiye. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2016 • Italian Society of Hair Science (SITRI)’ın 20. Yıllık Toplantısı. Floransa, İtalya. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2016 • 1. Uluslararası World FUE Institute Workshop’ı. Kanarya Adaları, İspanya. (Öğretim üyesi olarak katıldı)
2017 • 2. Uluslararası World FUE Institute Workshop’ı. Atina, Yunanistan. (Bilimsel Direktörlüğünü yaptı.)
2018• 3. Uluslararası World FUE Institute Workshop’ı. Lizbon, Portekiz.

forumdaki Hasta paylaşımı olan ekim linkleri sayfanın altında yeni konular açıldıkça eklenecektir

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr. Koray Erdogan
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2018, 15:52:00 »

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=5619.0]ASMED Dr.Koray Erdogan, 3050 grafts,KEEP Manuel , 30 Temmuz 2018[/url]

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2018, 17:37:42 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2018, 15:57:31 »
forumdaki ekim konuları tek sayfa halinde link olarak toplanmıştır araştıran koray hoca'ya ekim yaptıran arkadaşlar yorumda yapabılır bilgilerini araştıran arkadaşlara sunabilir

listeye eklenmeyen arkadaşlar linklerini bize gönderebilir yada sayfaya kendileri ekleyebilir
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2018, 16:04:06 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

EndlessNegative

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2018, 16:17:31 »
İnanılmaz saygı duydum Dr. Koray Erdoğan’a sonuçlar kusursuz kusur bulamadım hepsini tek tek inceledim ve hepsi Hasta paylaşımı bu forum mükembel emeklerinizin karşılığı yok harika insanlarsınız bana sıra geç gelsede benimle ilgilendiğin için ayrıca teşekür ederim Hintell

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2018, 10:58:41 »
Inşallah yakın zamanda Koray hocayla canlı tanışmak nasip olacak.baska yerde Yaşadığım kötü tecrübeler sonucu kendimi emin ellerde olacagimin mutluluğunu yaşıyorum.

Ve inşallah bu arşiv de benimde bir yerim olacak.

Yardımcı olan hintell baskana da sonsuz teşekkürler.

gambler

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2018, 10:58:50 »
KEEP tekniği gercekten cok mukemmel bir teknik yerlestirilen greftler hic zarar görmüyor ve deriye greftlerin kaynamasi daha kisa surede oluyor. Bence cok iyi düşünülmüş bir teknik zaten basari oranlari ortada.

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2018, 11:02:30 »
Koray Hoca en yüksek saygıyı sonuna kadar hakediyor. Ben de yüz yüze görüşmüş ve Asmed de operasyonu gerçekleştirilen biri olarak hem mesleki başarısına hem de insani yönüne çok saygı duyuyorum. Birkaç kez söyledim tekrar söyleyeyim, Koray Erdoğan ülkemiz için çok değerlidir. Tüm dünyada tanınan, eğitimler veren, saygı gören bir insanın ülkemizden yetişmiş olması gerçekten mutluluk verici.
The World is Yours

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2018, 11:53:31 »

Bende Teşekür edeyim koray hocamıza :) benim ekim
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2018, 10:37:07 »

aksamci nickli arkadaşın
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2018, 12:33:45 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2018, 12:29:50 »
Dr.koray Erdoğan karışık operasyonsonuçlar
Global Moderator

fatihulusoy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2018, 12:52:42 »
hocanın biosunu okudum da adam hayatını adamış bu işe dibine kadar sonuna kadar bileğinin hakkıyla kazandığı her kuruşu anlının teriyle hak etmiş adamın hayatında başarıdan başka bir şey yok  kendisi bizim gibi monoton yaşayan insanlara en güzel örnek

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2018, 11:27:53 »

abysmo nicki arkadaşımızın yeni açılan konusu listeye eklenmiştir
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator