Gönderen Konu: LIFEHAIRANKARA Şahin Bey 4200 greft 13 EYLÜL 2018 +2600 vertex  (Okunma sayısı 61434 defa)

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle sacekimisonuclari.com forumunu oluşturan kişilere ve burada insanlara yardımcı olmak adına sürecini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Forum sayesinde seçim yapıp LifeHairAnkara Şahin beyi tercih ettim.

Foruma borçlandığımı düşündüğüm için sürecimi paylaşmak istiyorum. Umarım faydalı olabilirim ve umarım sunucum güzel olur.

Yaş              : 33

Greft            : 4200

Meslek           : Makine Mühendisi

Yaşadığım şehir  : izmir

Sigara kullanımı : Günlük 1,5 paket winston light

Alkol kullanımı  : Yok

Finasteride vs.  : Kullanmadım

Donör kapasitesi : 7500 greft ( Şahin beyin yorumu )

HAZIRLIK VE 3 GÜNLÜK EKİM SÜRECİ:

*Kararımı verdikten ve Şahin beyle fotoğraflar üzerine konuştuktan sonra  13 eylül için gün aldım.

*Seyahat yastığı ve climacool şapka aldım.

*Forumu okurken gördüğüm (HİNTELL in önerisi- teşekkürler kendisine) sigara önerisini uyguladım. winston one- günlük 12-15 adet kullanmaya başladım ve 1 haftada alıştım. Benim de önerimdir bırakamayanlar için müthiş çözüm 1 hafta direnin.

*Günde 3-4 bardak Dimes %100 Nar suyu içmeye başladım. Çekirdekleriyle beraber sıkıldığı için tadı iyi değil ama yararlı olan bu.( Nara alerjisi olanlar;
çok hassas midesi olanlar ve düşük tansiyonu olanlar temkinli olsun.Ayrıca aç karnına içmeyin). Kullanma sebebim kalp damar sağlığı için mucizevi birşey olması. Damar çeperlerini genişleterek kan akışını düzenlemesi. Ben fayda görüyorum genel sağlık açısından da.

*Ankara'da ekim merkezine 50-60 metre  yakınlıkta olan Alba Otelde 3 gün için rezervasyon yaptırdım.  (Şahin beyi tercih edecekler için : Günlük 190 TL. Sadece sabah kahvaltısı var. Artı 100 TL civarı otelde yemek masrafınız olacaktır.)

*Bir gün önceden otele giriş yaptım.

*13 eylül günü sabah 7 de kalktım ve iyi bir kahvaltı yaptım. Kahvaltı önemli kan şekeri düşecek sağlam gidin.

*Saat 8 de Şahin beyle Özkaya Tıp Merkezinde görüştük, planlamayı gercekleştirdik,tıraş oldum ve operasyon başladı.

*ilk olarak Şahin bey anestezi ve adrenalin işlemlerini yaptı. En çok kortuğum şeydi ama boşuna korkmuşum. Az acıdı. Kişisel birşey de olabilir ama ben rahat geçirdim dayanılabilecek bir yanma sadece.

*Sonrasında Şahin bey kanalları açtı, ardından kök alımı için mikromotor kullanımını Şahin bey, toplama işlemini hemşire hanım gercekleştirdi.

*Kökler alındıktan sonra yemek arası verdik.

*Ardından açılan kanallara kök yerleştirme işlemlerini 3 hemşire hanım gerçekleştirdi. Her biri oldukça tecrubeliydi. 3 saat civarı süren bu işlem hanımların pozitif enerjileri dolayısıyla oldukça keyifliydi. (Hepsinin adını hatırlayamadığım için hiçbirini yazmıyorum:) )

*Operasyon bitti ve hemen karşıdaki eczaneden reçetemdeki ilaçlarımı aldım(200 TL). Dextrocin,aspirin,xpecia,sebamed,bepanthol,Arvales,macrol. Arvales benim istediğim bi ağrı kesiciydi. macrol ise penisilin alerjim olduğu için kulladığım antibiyotik.

*Otele giriş yaptım. Çok fazla ağrım olmadı genel olarak rahat gecirdim. 2 günde toplam 6 tane arvales içtim.

*Seyahat yastığı + sağ ve sol kolumun altına yastık koyarak  ilk gece ve ikinci gece 6'şar saat uyudum. Sağa sola dönmeyi bu şekilde engellemeye çalıştım. Sorunsuz geçti.

*Protein ağırlıklı beslenme doku iyileşmesinde önemli olduğu için, otelde kahvaltı hariç bütün öğünlerimde et yedim.

*15 eylülde ilk yıkama yapıldı ve İzmir'e döndüm.

*Bütün süreçte tek başımaydım yanıma kimseyi almadım.

EKİM YERİ SEÇME SÜRECİM:

1- GOOGLE da izmir saç ekimi yazıp clinichair a doğru ilerlerken, ekşisözlükte "saç ektirmek" başlığında forumu öneren bir arkadaşı görmemle gözlerim açıldı. Aynı zamanda öneren kişi de forumda sürecini paylaşmış.Forum nicki "Berko" olan arkadaşa teşekkür ederim.

2- Donör,mikromotor,manuel alım , düşük devir, nekroz , greft , planlama gibi birçok ve benim için yeni terimleri öğrendikten sonra nelerin en önemli olduğunu mantıksal açıdan temelledirmeye çalıştım. Çünkü telafisi olmayabilirdi.

a)Donör kullanımı homojen ve 2.ekime imkan sağlayacak şekilde kullanılmalı (kötü kullanılıp başarılı olunan yerler olsa bile çok riskli kötü piyango bana vurabilirdi)

b)Manuel alım veya mikromotor önemli bir fark görmedim. Tek dikkat ettiğim konu düşük devir ve keskinlikti. Buna talaşlı imalatla illgilenen bir mühendis olarak yaklaştım. Kökler, yüksek devir ve/veya kör uçların diplerde oluşturduğu sürtünmeye bağlı yüksek sıcaklık artışı sebebiyle ölebilir. Ben daha düşük devirle metali kesebilecekken yüksek devirle kesmeye çalıştığımda matkap ucu veya parmak freze yanar.(veya kör olduğunda) Kesmeye çalıştığım metali bozar.
Bunun gibi birşey. yüksek devir 5 saat ,  düşük devir 8 saat . Yüksek devir daha çok operasyon imkanı daha çok para da diyebiliriz. Manuel de böyle bir sorun hiç yok ve çok risksiz-yavaş-pahalı sadece. Mikromotor kullanımı usta işi, kullanan gercekten iyi usta olmalı, kesme kalitesini hissetmeli ısınmadan yakmadan kestiğini bilmeli...

3- Nekroz ile ilgili kurduğum ilişki daha cok operasyonu yapan ekiple ilgili oldu o tarz vakaları olanları hemen eledim belki yanlış ama eledim.

4- Kanal açma ve kök alma işlemlerini tercih edeceğimiz kişinin yapıp yapmadığını sorguladım. Operasyon günü yoğunluk sebep gösterilerek sürpriz  başka biri kanal açmamalı kök almamalı diye düşündüm.

5- Herhangi bir olumsuzluk durumunda müdahale gerekebileceği için operasyonun hastane ortamında olması gerektiğine karar verdim.

6- Bu operasyonun yapacak kişideki özellikleri sadece doktor olmasının yetmeyeceği estetik - elbecerisi yeteneği - sabır - empati - müşteri değil hasta - gibi özelliklerinin de olası gerektiğini düşündüm. Daha da sayılabilir. Bunu düşünmemdeki temel sebep çalıştığım sektördür. Ben omurga cerrahisine implant tasarlayıp üretimlerini gercekleştiriyorum. Beyin cerrahları ile bayinin teknisyenleri ameliyatlara genelde beraber girerler. Bazılarının çok riskli olan bu açık ameliyatı doktordan daha iyi yapabilecek seviyede olduklarını bildiğimden düşüncem böyle oldu. Saç ekimi daha az riskli diyebiliriz hasta sağlığı açısından.

7-Baktığım sonuçlar ve kriterlerim eşliğinde Koray hacayı isterdim ama açıkçası bütçem yeterli değildi.

8- Şahin bey dikkatimi çekti

a)Hiç olumsuz vakası yoktu forumda
b)Donör alanları çok temizdi ve homojendi.
c)Kanal ve kök alımını kendisi yapıyordu.
d)Anestezi teknikeriydi
e)Hastane ortamında operasyon yapıyordu.
f)Vertexe ve diğer yerlere yön vermesi bence iyi idi.
g)Benim için en önemli iki tanesinden 1.si forumda gördüğüm süreçte kendisi ekimci olan bi arkadaşın kardeşini Şahin beye yönlendirmesiydi. Kardeşini seviyodur heralde dedim.
h)Benim için en önemli diğeri de ekim yaptırmış ve empati kurabilir olmasıydı.
İ)İşini severek,özenerek, teknik bir şekilde yaptığını hissettim.
J)Devir, mikromotor, manuel, keskin uçlar aynı fikirdeydik.

Şahin Bey de yaptırmaya karar verdim.

PLANLAMA SÜRECİ:

Planlama yaparken vertexi çok taktığımı söyledim kendisine, fakat Şahin beyin yönlendirmesi ve planlaması daha mantıklı geldi. Ön bölgeye yoğun çalışmayı sonrasında gerekirse 2.ekimi önerdi. Böylece kayıp olsa bile eskiye göre daha
yoğun vertex 2. ekimle daha başarılı olacaktı. Ayrıca ön bölge yoğun olacağı için ekim daha anlamlı olacaktı. Şahin Beyin planlamasını kabul ettim.

OPERASYON SONRASI ALDIĞIM BAZI BİLGİLER:

1) 0,8 mm bıçak kullanılıyor ve her hasta için değiştiriliyor.
2) Olabildiğince az adranalin kullanılıyor çalışma zorluğu oluşturup süreyi uzatsa da hasta için olumlu oluyor.
3) Sigara tabi ki önermiyor fakat 1 hafta önce bırakılan sigaranın yarattığı stres daha zararlı o yüzden 5-6 tane içebilirsin diyor.
4) punch markası söyledi fakat adını unuttum önemini vurguladı...

Şahsi önerim: Aslında istediğiniz  yer farklı şehirlerde diye gitmeye üşenirseniz kötü bir sonuç neticesinde Almanyaya bile gidebilecek enerjiyi içinizde bulursunuz. Ata sözü gibi oldu:)

işallah sonucum iyi olur.
işallah yardımım dokunmuş olur.

Bazı yanlış bilgiler vermiş isem eğer arkadaşları yanlış yönlendirmemek adına uyarıda bulunursanız ve değerlendirme yaparsanız memnun olurum.

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: LIFEHAIRANKARA Şahin Bey 4200 greft 13 EYLÜL 2018
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2018, 15:23:32 »
devam

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2018, 15:24:43 »
devam2

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2018, 15:25:28 »
devam 3

Curtis

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2018, 18:07:21 »
Çok bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler.  Bence güzel bir planlama olmuş . Insallah memnun kalırsınız.  Ekimden sonra dönerken kafanızı kapatacak birşey kullandinizmi bone gibi.  Bende 16 ekime gün aldım ancak dönüş yolunda kafamı nasıl kapaticam diye düşünüyorum.

komsermesutgüneri

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2018, 18:24:04 »
Ekiminiz hayırlı olsun planlama iyi duruyor, detaylı yazı için teşekkürler. Özellikle vertex bölgesindeki sürecin takibinde olacağım :) Düzenli paylaşım yaparsın umarım bol sabırlı günler :)

Rsnkl

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2018, 18:32:37 »
Hayırlı olsun

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2018, 18:36:32 »
Çok bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler.  Bence güzel bir planlama olmuş . Insallah memnun kalırsınız.  Ekimden sonra dönerken kafanızı kapatacak birşey kullandinizmi bone gibi.  Bende 16 ekime gün aldım ancak dönüş yolunda kafamı nasıl kapaticam diye düşünüyorum.

İyi dileklerin için teşekkür ederim. Dönüşte kafamı kapatmadım. Bana yol boyunca bakan insanları hayatımda bir daha hiç görmeyeceğimi düşündüm ve rahatladım. Bence zaten zor bir karar almışken insanları düşünmeye değmez rahat ol derim. Bunu yapınca özgüven de artıyo. Umarım senin de istediğin gibi olur ve memnun kalırsın.

alfonzomontana

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2018, 18:55:38 »
Detaylı bilgi için teşekkürler umarız gönlünüzdeki saçlara kavuşursunuz

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2018, 19:07:30 »
Maşallah, hayırlı olsun. Bol sabırlar.

kelboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2018, 19:25:43 »
Gayet güzel bilgilendirici bir paylaşım olmuş bunun için teşekkürler.dikkat ediyorumda yabancı forumlarda genelde paylaşımlar bu tarz uzun bilgilendirici ve detaylı yazılarla başlıyor ama bizde iki kelime  karalanıp  direkt fotoğraflarla başlanıyor.bu tarz paylaşımların çoğalması  foruma kalite getirir umarım paylaşım yapacak diğer arkadaşlarımızada örnek teşkil eder.
Ekiminiz hayırlı olsun bu arada umarım hayal ettiğiniz saçlara kavuşursunuz.

melanin

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Eylül 2018, 19:43:30 »
hayırlı olsun kardes yarın bende sahın hocaya ektircem heyecan basladı endede

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2018, 19:49:49 »
Gayet güzel bilgilendirici bir paylaşım olmuş bunun için teşekkürler.dikkat ediyorumda yabancı forumlarda genelde paylaşımlar bu tarz uzun bilgilendirici ve detaylı yazılarla başlıyor ama bizde iki kelime  karalanıp  direkt fotoğraflarla başlanıyor.bu tarz paylaşımların çoğalması  foruma kalite getirir umarım paylaşım yapacak diğer arkadaşlarımızada örnek teşkil eder.
Ekiminiz hayırlı olsun bu arada umarım hayal ettiğiniz saçlara kavuşursunuz.

Teşekkürler , umarım faydalı olur.

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2018, 19:53:10 »
hayırlı olsun kardes yarın bende sahın hocaya ektircem heyecan basladı endede

İşallah istediğin gibi olur. Heyecanın operasyonun ilk yarım saati geçecek merak etme. Hemen alışıyosun nasıl olcak acaba heyecanı başlıyo.

samo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2018, 19:55:16 »
Ekiminiz hayırlı olsun planlama iyi duruyor, detaylı yazı için teşekkürler. Özellikle vertex bölgesindeki sürecin takibinde olacağım :) Düzenli paylaşım yaparsın umarım bol sabırlı günler :)

Düzenli paylaşım yaparak foruma borcumu ödemeyi düşünüyorum  :) teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram