Gönderen Konu: Hisar Hastanesi/Estemylife yorumlarınız, yardımlarınız ve katkılarınız lütfen!  (Okunma sayısı 3621 defa)

sırmagözlü bademsaçlı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhaba. 19.12.2018 tarihinde saç ekimi yaptırmak üzere Estemylife ile anlaşmış bulunmaktayım. Operasyona henüz 10 gün var ancak heyecan ve merak had safhada tabii ki şu anda. Bu konudaki uzun süren araştırmalarım ve bu forum sayesinde, bütçemin de elverdiği ölçüde saç ekimim için en uygun merkez olarak Estemylife da karar kıldım. Saç ektirmeye kesin karar verdiğim sürecin başından itibaren, yani yaklaşık 10 aydır bu foruma üyeyim. Konuların bir çoğunu tüm ayrıntıları ile tek tek takip ettiysem de hatalı bir yorum ve yanlış yönlendirmeye mahal vermemek adına şimdiye kadar hiç bir konuya yorum yapmadım. Takip ettiğim kadarıyla bu süreçte neler yaşayacağımı, nasıl bir psikoloji ile hangi zorluklarla savaş verebileceğimi kabataslak tahmin edebiliyorum. Ancak yine de bu forumdaki aynı süreçten geçen arkadaşların durumumla ilgili görüş ve tavsiyelerine elbette ki çok ihtiyacım olacak. Olumlu veya olumsuz her türlü eleştirel sözlere ve yaklaşıma en üst seviyede saygılıyım. Sizlerden beklentim öncelikle operasyon öncesinde(yani şimdi) veya operasyon süresince hastanede dikkat etmem gereken konular, operasyon ekibine veya sorumlu doktora söylemem gereken ya da ille de söylenmesi gereken şeyler, yarar sağlayacağını düşündüğünüz ya da dikkat çekmek istediğiniz konular hakkında yardımcı olmanız. Sizlere fikir vermesi açısından saçlarımın şu andaki halinin fotoğraflarını ekliyorum. Seyrek olduğu için saçlarımı genellikle çok kısa kestiriyorum. Fotoğraflardaki hali arkalar makine ile taraksız sıfır numara kesilmiş, üstler ise makasla maksimum seviye kısaltılmış durumda. Umarım saç ekiminden sonra biraz da olsa uzatabileceğim ve şekil verebileceğim saçlara kavuşabilirim. Vaktini ayırarak değerli görüşlerini paylaşacak olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Bu arada bilgi amacıyla yazıyorum; yaşım 42 ve İstanbul dışında yaşadığım için sadece saç ekimi operasyonu amacıyla İstanbul'a gideceğim. 

stigma4885

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
İnşallah güzel bir ekim olur

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Açık alan çok donör zayıf bekletiniz fazla değil ise mutlu ederler sizi diye düşünüyorum ama donör deki saçlar sanırım ince?
Global Moderator

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekiminizn hayırlı olmasını dilerim.Hastanedeki hanım kızlar pek bir ilgilidir.Temizlik açısından da iyi.Uzun süre saç ekim koltugunda uzanacaksınız ona göre hazırlayın kendinizi.Ekim öncesinde rahat bir boyunluk almanızı tavsiye ederim.Bir de operasyondan önce rahat olun acı vb. korkacak hiçbirşey yok.Yapılan hiçbir işlemi görmüyorsunuz zaten :))

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim günü gömlek giymenizi her hangi bir atlet vs giymemenizi tavsiye ederim ve bir de proscar:)
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2018, 14:56:14 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

sırmagözlü bademsaçlı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Açık alan çok donör zayıf bekletiniz fazla değil ise mutlu ederler sizi diye düşünüyorum ama donör deki saçlar sanırım ince?

Evet, aynen söylediğiniz gibi durum maalesef. Ama ben bunun farkındayım ve olağanüstü harikalar beklemiyorum zaten. Endişem sürpriz sorun vs. yaşamadan olumlu neticelenmesi. En azından ön tarafta şimdiki halinden bi tık daha tatmin edici bir neticeye ulaşabilirsem yeterli benim için.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Anlıyorum ama açıklık ve malzeme kaliteniz malesef çok iyi olmadığı için beklentinizi düşürmeniz iyi olmuş umarım bu şartlarda güzel bir sonuç olur  hayırlısı olsun.
Global Moderator

sırmagözlü bademsaçlı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Anlıyorum ama açıklık ve malzeme kaliteniz malesef çok iyi olmadığı için beklentinizi düşürmeniz iyi olmuş umarım bu şartlarda güzel bir sonuç olur  hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim Hintell, hayırlısı bakalım. ::)

sırmagözlü bademsaçlı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İnşallah güzel bir ekim olur

Teşekkür ederim stigma4885.  :)

sırmagözlü bademsaçlı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekiminizn hayırlı olmasını dilerim.Hastanedeki hanım kızlar pek bir ilgilidir.Temizlik açısından da iyi.Uzun süre saç ekim koltugunda uzanacaksınız ona göre hazırlayın kendinizi.Ekim öncesinde rahat bir boyunluk almanızı tavsiye ederim.Bir de operasyondan önce rahat olun acı vb. korkacak hiçbirşey yok.Yapılan hiçbir işlemi görmüyorsunuz zaten :))

İyi dilekleriniz ve ilginiz için teşekkür ederim Uskudarlı. Boyun yastığını ve koruyucu bir örtüyü Estemylife ekimin ardından veriyor biliyorum. Olmazsa alacağız artık. Operasyon esnasındaki acı vs. açısından korkum yok, daha ziyade sonraki süreçten korkuyorum açıkçası.

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
İyi dilekleriniz ve ilginiz için teşekkür ederim Uskudarlı. Boyun yastığını ve koruyucu bir örtüyü Estemylife ekimin ardından veriyor biliyorum. Olmazsa alacağız artık. Operasyon esnasındaki acı vs. açısından korkum yok, daha ziyade sonraki süreçten korkuyorum açıkçası.

Evet yastığı veriyolar ama naylon şişirmeli birşey veriyolar boynu çiziyor, rahatsız ediyor.O yüzden pamuklu bir şey almanızı öneririm, ilk hafta arkadaşınız oluyor yastık.Evet sonraki süreç sabır işi.

sırmagözlü bademsaçlı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

Evet yastığı veriyolar ama naylon şişirmeli birşey veriyolar boynu çiziyor, rahatsız ediyor.O yüzden pamuklu bir şey almanızı öneririm, ilk hafta arkadaşınız oluyor yastık.Evet sonraki süreç sabır işi.

Teşekkürler dostum uyarın için.

Heartbeat

• Yeni üye
  • *
S.aleykum herkeze merhaba yeni katildim araniza  4 ay once estemylife 3800 greft ekim yapildi bu gunlerde sanki şok dökulmede oldugu gibi kabuklu sac kokleri geliyo az olmak suretiyle sebebi ne olabilir acaba tecrubeli arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
S.aleykum herkeze merhaba yeni katildim araniza  4 ay once estemylife 3800 greft ekim yapildi bu gunlerde sanki şok dökulmede oldugu gibi kabuklu sac kokleri geliyo az olmak suretiyle sebebi ne olabilir acaba tecrubeli arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim

Arada oyle kalan kabuklar olabir saç derisinde sorun olucak bir şey değil
Global Moderator

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları

Aleyküm selam dostum sivilce çıkıp kurumuştur belki kabuk olarak kalmıştır.Saçınızı tırnaklamayın yıkamada nazikçe ovalayın düşen kabuk düşsün.Fire olursa da yapacak bişey yok.Benim de sivilce  kabuğu ile bir kaç fire oluyor.

Facebook Twitter Instagram