Gönderen Konu: Hair&face ast. Dr. Murat keskin-15 mart 2019- 3560 greft  (Okunma sayısı 6577 defa)

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba,
3-4 ay forumdaki ekimleri inceleyerek nihai kararımı verip saç ekimi operasyonu geçirdim. Yaşım 37.

Klasik olarak herkesin yazmış oldukları ile benzer bir süreç yaşadım. Ancak genel olarak yazılanlara ek;
- yazılanlardan daha zor bir operasyon olduğunu, hafife alınacak basit bir işlem olmadığını
- ekim esnasında iğne acısına göre saatlerce sabit durmanın çok daha fazla zor olduğu
- ilk günlerde uyku olayının ekim alanını bir yere değirmemek için kabusa döndüğünü ( ekim bölgesi de önemli)
- donör alandaki uyuşukluk, hassasiyet vb. Durumların kişi konforunu fazlaca etkileyebileceği gibi tecrübeleri göz ardı etmemenizi tavsiye ederim.

Ancak tüm bunlara katlanıp güzel bir sonuç alma umuduyla ekimi yaptırdım.
 Ekim ile ilgili olarak detayları aklıma geldikçe paylaşırım. En çok ihtiyaç olan kısım vertex idi. Bildim bileli alnım fazlaca açıktı ancak oraları da toparlamak için işlem yapıldı. Değerli üyelerin yorumlarını bekliyorum.

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Hair&face ast. Dr. Murat keskin-15 mart 2019- 3560 greft
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2019, 12:29:53 »
5 günlük süreç

MEksi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2019, 10:26:25 »
Ekiminiz hayırlı olsun hocam.Kafanızdaki yeşillik nedir ?

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2019, 10:33:01 »
Ekiminiz hayırlı olsun hocam.Kafanızdaki yeşillik nedir ?

mevcut saç köklerinin daha belirgin hale gelmesi ve üstüste veya mevcut köklere zarar vermemek için sürülen bir sıvı olduğunu biliyorum. başka bir fonksiyonu var mıdır bilemiyorum. ilk yıkamadan sonra geçti.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2019, 10:33:11 »
Saç ekiminiz hayırlı olsun saçlarınız kaliteli görünüyor ama saç  kaybınız devam edebilir önlem alsanız iyi olur takviyelerle.

Saç ekim planlamanıza gelince biraz saçlı alanla geçişler sağlanıp ekim alanı ile saçlı alan arasındaki uyumu sağlamaları gerekiyordu bu eksiklik dışında bir sorun görünmüyor ön cizgideki büyük kabukları temizlerken dikkatli olun iyice yumuşatın. Geçmiş olsun
Global Moderator

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2019, 10:50:17 »
Saç ekiminiz hayırlı olsun saçlarınız kaliteli görünüyor ama saç  kaybınız devam edebilir önlem alsanız iyi olur takviyelerle.

Saç ekim planlamanıza gelince biraz saçlı alanla geçişler sağlanıp ekim alanı ile saçlı alan arasındaki uyumu sağlamaları gerekiyordu bu eksiklik dışında bir sorun görünmüyor ön cizgideki büyük kabukları temizlerken dikkatli olun iyice yumuşatın. Geçmiş olsun
teşekkür ederim. şuan 14. günümdeyim. son 4 gündür, proscar/4 kullanmaya başladım. bir de PRP yapıldı. 15 gün ara ile 2 PRP daha yapılarak toplamda 3 kez PRP yapılmış olacak. söylediklerinize aynaya baktığımda ben de %100 katılıyorum, geçiş olmaması beni de düşündürüyor ancak uzayınca umarım belirgin bir durum ortaya çıkmaz.

bu arada sanırım şok başlıyor sabah elime 3-4 tel minik saç teli geldi ekim yapılan bölgeden.
daha önce saç ektiren arkadaşların tevsiyesi ile vichy dercos densi solution şampuan aldım, 3. yıkamada saç derim pullandı ve kepek oluştu, mevcut saçlara da fayda sağlayacak bir şampuan arayışındayım şuan.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2019, 10:52:16 »
Sprey kullanıyormusun ? Sprey pullanma yapar ekim alanında.

Deri değişiyor kepek değil o şokta zamanla başlar ufak ufak
Global Moderator

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2019, 10:54:23 »
Sprey kullanıyormusun ? Sprey pullanma yapar ekim alanında.

Deri değişiyor kepek değil o şokta zamanla başlar ufak ufak
şuan için şampuan dışında hiç bişey kullanmıyorum. gün aşırı yıkıyorum.

Drarda

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2019, 12:56:34 »
şampuan ne kullanıyorsunuz ? saç ekiminiz hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsınız murat keskinin çok sonucunu görmedik

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2019, 13:25:08 »
şampuan ne kullanıyorsunuz ? saç ekiminiz hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsınız murat keskinin çok sonucunu görmedik
ekimden sonra sebamed'in günlük kullanım şampuanını kullandım 10 gün kadar, kabuk dökümünden sonra vichy dercos densi solution önerdi arkadaşlar denedim ancak bana yaramadı pek, kepeklenme yaptı. şimdi arayıştaım, sanırım davines energy 'yi deneyeceğim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 29 Mart 2019, 15:34:41 »
sebamed saç derısınde kuruluk yapıyor genelde sız oyle bır durum hıssettınızmı dıyeceğim ama sanırım operasyon surecınde kullandınız o yüzden zor anlamak olduysada
Global Moderator

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2019, 16:36:31 »
sebamed saç derısınde kuruluk yapıyor genelde sız oyle bır durum hıssettınızmı dıyeceğim ama sanırım operasyon surecınde kullandınız o yüzden zor anlamak olduysada
aynen öyle hintel, saç ekim sürecinden dolayı kuruluk yapıp yapmadığından ziyade daha önce de kullandığımda kuruluk yapmıştı. o nedenle daha önce de kullanmayı bırakmıştım. ancak kabuk dökme sürecinde sanırım bu kurutma avantajını kullanmak ve PH 5.5 olması nedeniyle tercih ediliyor. sürekli kullanıma uygun bir şampuan değil adının tersine :)

Devran.

• Full Member
« Yanıtla #12 : 29 Mart 2019, 23:56:51 »
Ekiminiz güzel gözüküyor. Bende ekimin 1.ayından itibaren sebamed Ama 1 gün sebamed birgün  dermoskin biotin sampuan kullanıyorum. Kuruluk yapmamsı için.
Burdan benim ekimimede bakabilirsiniz.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=6343.0

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2019, 10:09:15 »
1. Ay ekim alanı/ gün ışığında, büyüteç ile..

- 15 gündür şok dökülme devam ediyor ama öyle aşırı aşırı değil, her elimle yokladığımda 3-4 tel şeklinde. bu aralar iyice azaldı gibi.
 - donör alanı 30 günde eşitlemek için iki defa makineyle traş ettirdim. ( donördeki saçsız alan çocukken kafama atılan dikişten kaynaklı.)
 - 30 günlük süreçte 2 defa PRP yapıldı.
 - Proscar/4 + expecia günde 1 kere + coraspin devam ediyor. (şuana kadar bu ilaçların herhangi bir yan etkisini görmedim ama henüz erken sanırım.
 - kızarıklık olmasa iyi olurdu, ama buna katlanacaz sanırım.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2019, 10:15:20 Gönderen: stranger »

stranger

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Nisan 2019, 10:10:32 »
Donör alan/ gün ışığı/ flaşsız

Facebook Twitter Instagram