Gönderen Konu: Olgunluk çizgisi mi dökülme mi ? Lütfen yardım!  (Okunma sayısı 3997 defa)

Tercüman

• Yeni üye
  • *
Olgunluk çizgisi mi dökülme mi ? Lütfen yardım!
« : 22 Eylül 2019, 15:46:33 »
Herkese merhabalar yaşım 18 ince telli saçlara sahibim 2 hafta önce birisi saçlarımın seyrek olduğunu söyledi bunun üzerine çok fazla takıntı yaptım arkadan toplanabilecek seviyede olan saçlarımı gidip 3 numaraya vurdum ve son 2 haftadır sürekli saçlarıma bakıyorum artık normal işlerimi yapmama bile engel oluyor alnım çok m açık yoksa dökülme mi var  bilen abiler arkadaşlar varsa lütfen bir baksın :(

Not: 6-7 önce ameliyat geçirdim yaklaşık 1 ay boyunca ağır antibiyotik kullandım.

Uzun saçlı
https://eksiup.com/p/km156197cx8t

Saçlarımın normal hali
https://eksiup.com/p/rw1562396uic

3 numara kesim sonrası
https://eksiup.com/p/q31560702epb
https://eksiup.com/p/g5156084e8ba
https://eksiup.com/p/jw156107sgzc
https://eksiup.com/p/kv156119td4i

Geçen seneki 4 numara kesim
https://eksiup.com/p/i6156130ac9g

My Precious

• Hero Member
Ynt: Olgunluk çizgisi mi dökülme mi ? Lütfen yardım!
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2019, 16:43:59 »
Saç çizgisi güzel ama seyrek geldi banada.
Diffuse thinning olabilir yani erkek tipi kellik.
Sıkıntı yapma ilaçlarla dökülmenin önüne geçilebiliyor şimdilik sadece izle.Seni anlıyorum bende hemen hemen o yaşlarda fark ettim sanki çeneme yumruk yemiş gibi hissetmiştim.
Şimdilik bekle eğer seyreldiğini hissedersen o zaman medikal tedaviye başlayabilirsin.Biz burada ne kadar konuşsakta boş hislerin en doğrusudur gerçekten kelleşiyorsan kelleşiyorsundur

Tercüman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2019, 16:50:55 »
Ailemde kellik yok babamda babannemin söylediğine göre yanlışlıkla dökülen kaynar su sonucunda yanıklar oluşmuş saç derisinde ve saçlar daha az çıkmaya başlamış tepe bölgesinde onun dışında ailemde kimsede kellik yok genetik dökülme var mıdır varsa nasıl anlarız ?

Tercüman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2019, 17:02:30 »
Saç çizgisi güzel ama seyrek geldi banada.
Diffuse thinning olabilir yani erkek tipi kellik.
Sıkıntı yapma ilaçlarla dökülmenin önüne geçilebiliyor şimdilik sadece izle.Seni anlıyorum bende hemen hemen o yaşlarda fark ettim sanki çeneme yumruk yemiş gibi hissetmiştim.
Şimdilik bekle eğer seyreldiğini hissedersen o zaman medikal tedaviye başlayabilirsin.Biz burada ne kadar konuşsakta boş hislerin en doğrusudur gerçekten kelleşiyorsan kelleşiyorsundur
Bu arada saçlarımda gözle görülür bir dökülme yok elimi attığımda saç gelmiyor beyaz zemin üzerine taradığımda 1 ya da 2 tel geliyor

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2019, 17:18:37 »
Ailemde kellik yok babamda babannemin söylediğine göre yanlışlıkla dökülen kaynar su sonucunda yanıklar oluşmuş saç derisinde ve saçlar daha az çıkmaya başlamış tepe bölgesinde onun dışında ailemde kimsede kellik yok genetik dökülme var mıdır varsa nasıl anlarız ?
Buna hiçbirimiz karar veremeyiz.Saçların doğuştan seyrek olabilir veya açık olabilir dökülme olabilir bilemeyiz.
Bunu zaman ve özellikle hislerin belirleyecek eğer kelleştiğini düşünüyorsan bunu o zaman konuşuruz.
Şuan biraz şok ve hafif inkar aşamasındasın sıkıntı yok dediğim gibi 1 sene civarı bekle eğer gözle görülür bir dökülme varsa harekete geçersin.

Tercüman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2019, 17:35:20 »
Buna hiçbirimiz karar veremeyiz.Saçların doğuştan seyrek olabilir veya açık olabilir dökülme olabilir bilemeyiz.
Bunu zaman ve özellikle hislerin belirleyecek eğer kelleştiğini düşünüyorsan bunu o zaman konuşuruz.
Şuan biraz şok ve hafif inkar aşamasındasın sıkıntı yok dediğim gibi 1 sene civarı bekle eğer gözle görülür bir dökülme varsa harekete geçersin.
Yabancı forumlarda  okudum biraz maturing hairline diyorlar yani olgunluk cizgisi 17 ila 29 yaş arasında oluyormuş bunun olma ihtimali var mıdır biliyorum çok soruyorum anksiyete ve obsesyon sıkıntım var kusura bakmayın

Tercüman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2019, 18:04:02 »
2 sene onceki saçlarım oradaki alin cizgisi ile fark var mi

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2019, 18:22:51 »
Yabancı forumlarda  okudum biraz maturing hairline diyorlar yani olgunluk cizgisi 17 ila 29 yaş arasında oluyormuş bunun olma ihtimali var mıdır biliyorum çok soruyorum anksiyete ve obsesyon sıkıntım var kusura bakmayın
Sıkıntı yok hocam kendimi gördüm bir an sizde.Bende 18 yaşında gelmiştim ve şu maturing hairline mevzusuna takıntılıydım.
Maturing hairline genelde norwood 1den 2 lere geçişte oluyor ama bu kişilerin genelde saçları gür kalmaya devam ediyor yani seyrelmesi olmuyor açılıp kalıyor.Ben bu mevzuya bu sene mayıs ayına kadar inanmıştım taa ki nw3te seyrelen saçlarımı görene kadar
Attığınız foto gölgede kalmış belki gölgeden ötürü gürdür bilmiyorum ama şuankine göre sanki bir tık gür

Tercüman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2019, 19:28:06 »
Sıkıntı yok hocam kendimi gördüm bir an sizde.Bende 18 yaşında gelmiştim ve şu maturing hairline mevzusuna takıntılıydım.
Maturing hairline genelde norwood 1den 2 lere geçişte oluyor ama bu kişilerin genelde saçları gür kalmaya devam ediyor yani seyrelmesi olmuyor açılıp kalıyor.Ben bu mevzuya bu sene mayıs ayına kadar inanmıştım taa ki nw3te seyrelen saçlarımı görene kadar
Attığınız foto gölgede kalmış belki gölgeden ötürü gürdür bilmiyorum ama şuankine göre sanki bir tık gür
Teşekkürler hocam kafayı yemek uzereyim zeytinyagi cam terebentin argan yagi sarimsak ne varsa deniyorum saclarimi kaybetmek istemiyorum bemiks ampül ve evigen duydum onlari da kullansam mı ?

Tercüman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2019, 15:43:18 »
Konuyu okuyan ve benim gibi durum yaşayan arkadaşlar için tekrar yazmak istedim. Bir cilt doktoruna görüldüm kan tahlillerimi yaptırdım kanımda bi sorun olmadığını erkek tipi dökülme de olmadığını belirtti bana stresli dönem geçirdinmi diye sordu evet dedim ameliyat oldum 7 8 ay önce onun sebebidir muhtemelen dedi erkek tipi olsaydı daha ağır bir dökülme olurdu senin saçlarında dökülme yok dedi sizde sorun yaşarsanız benim gibi takmamaya çalışın ilk farkettiğiniz anda cilt doktoruna görünün

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2019, 14:47:38 »
şakaklarda açılma tepede seyrelme mevcutsa erkek tipi saç dökülmesidir

Genetik saç kaybı, aslında erkeğin olgunlaşma sürecinin bir parçası. Erkeklerde saç dökülmesinin genetik yatkınlık, testosteron hormonunun varlığı ve saç kılıfındaki reseptörlerin erkeklik hormonu ‘Dihiydro-Testosteron’a (DHT) olan duyarlılığı olmak üzere üç temel sebebe dayanır: “DHT hormonu; testosteron hormonuyla cilt yüzeyinde bulunan ‘5 Alfa-Redüktaz’ enziminin birleşmesi sonucu meydana gelen, saçta genetik kaybı aktive eden hormondur. Bu hormonun etkisiyle dökülen her saç bir sonraki evrede daha zayıf çıkıp daha kısa yaşar. Bir süre sonra da saç oluşumu sonlanır.
Global Moderator

Tercüman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2019, 22:30:22 »
şakaklarda açılma tepede seyrelme mevcutsa erkek tipi saç dökülmesidir

Genetik saç kaybı, aslında erkeğin olgunlaşma sürecinin bir parçası. Erkeklerde saç dökülmesinin genetik yatkınlık, testosteron hormonunun varlığı ve saç kılıfındaki reseptörlerin erkeklik hormonu ‘Dihiydro-Testosteron’a (DHT) olan duyarlılığı olmak üzere üç temel sebebe dayanır: “DHT hormonu; testosteron hormonuyla cilt yüzeyinde bulunan ‘5 Alfa-Redüktaz’ enziminin birleşmesi sonucu meydana gelen, saçta genetik kaybı aktive eden hormondur. Bu hormonun etkisiyle dökülen her saç bir sonraki evrede daha zayıf çıkıp daha kısa yaşar. Bir süre sonra da saç oluşumu sonlanır.

Şakaklarımda açılma yoktu sol şakağım sağdakine göre çok az daha seyrekti sadece tepe bölgesinde dönör noktası haricinde bir seyreklik bulunmuyor

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2019, 22:46:35 »
Ee o zaman sorunun nedir ?? Keyfine bak dostum
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram