Gönderen Konu: Finasterid kullanıcıları için Largınıne kullanımı  (Okunma sayısı 14374 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid kullanıcıları için Largınıne kullanımı
« Yanıtla #31 : 03 Ekim 2019, 12:07:21 »
Direk saça faydası yok zaten saç için üretilen bir vitamin değil açtığım başlıktaki mantığı anlamadınız sanırım
Global Moderator

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 03 Ekim 2019, 12:12:46 »
Direk saça faydası yok zaten saç için üretilen bir vitamin değil açtığım başlıktaki mantığı anlamadınız sanırım
Orasını anladım da saça da faydası olduğunu yazdığınız için sordum. Netten araştırdığımda kan damarlarını genislettiginden sac köklerinin daha çok beslenmesini sağlar gibi şeyler var da çok ayrıntı yok.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 03 Ekim 2019, 14:07:07 »
Aynen direk değilde dolaylı yoldan faydası var

Finasterid de aslında dolaylı yoldan faydalı direk saçı besleyen saç için olan bir ürün değil

Minoxsil de öyle min damarları genişleterek saçın kanla beslenmesini hızlandırır.

Bu ürün ise kan akışını hızlandırıyor vucutta direk olmasada dolaylı yoldan beslenmeye destek verebiliyor aynı zamanda vucuda olan faydaları.

Saç ekiminden sonra beslenmeye destek olduğunu vucuda verdiği tepkileri araştırarak karar verdim diyelim.
Global Moderator

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #34 : 03 Ekim 2019, 14:09:46 »
Aynen direk değilde dolaylı yoldan faydası var

Finasterid de aslında dolaylı yoldan faydalı direk saçı besleyen saç için olan bir ürün değil

Minoxsil de öyle min damarları genişleterek saçın kanla beslenmesini hızlandırır.

Bu ürün ise kan akışını hızlandırıyor vucutta direk olmasada dolaylı yoldan beslenmeye destek verebiliyor aynı zamanda vucuda olan faydaları.

Saç ekiminden sonra beslenmeye destek olduğunu vucuda verdiği tepkileri araştırarak karar verdim diyelim.
Kan akışını hizlandirdigi için sabah almak lazım dimi akşam uykuyu etkileyebilir?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 03 Ekim 2019, 14:18:03 »
Fark ediceğini sanmıyorum ama ben zaten tüm ilaçları sabah kalkınca kullanırım.
Global Moderator

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 03 Ekim 2019, 14:59:42 »
Fark ediceğini sanmıyorum ama ben zaten tüm ilaçları sabah kalkınca kullanırım.
Aynen mantıklı bence de.

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 05 Ekim 2019, 15:28:49 »
Bende mega arginine 1300 mg kullanıyorum sadece fitnesse gittiğim gün kullanıyorum spor dışında kullanmak zararlı olmaz mı? Ayrıca bunun dışında biotin+ fins kullanıyorum, arginine + fins + biotin ağır gelmez mi? Nasıl bir düzenleme yapabilirim xpecia da kullanmayı düşüyorum nasıl bir düzenleme yapmalıyım hangilerini elemeliyim acaba?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #38 : 05 Ekim 2019, 15:39:28 »
Eğer Xpecia kullanacaksanız biotin ve finasterid kullanmasına gerek yok. Çünkü Xpecia'nın içeriğinde biotin ve saw palmetto var. Ama hangisi daha etkili olacak diyorsanız, tüm saydığınız takviyeleri kullanan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirimki finasterid, biotin kesinlikle daha etkili. Finasterid sürekli kullanırsanız yorgunluk yapabilir, arginine ile bu dengeyi sağlayabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #39 : 05 Ekim 2019, 15:42:24 »
Bende mega arginine 1300 mg kullanıyorum sadece fitnesse gittiğim gün kullanıyorum spor dışında kullanmak zararlı olmaz mı? Ayrıca bunun dışında biotin+ fins kullanıyorum, arginine + fins + biotin ağır gelmez mi? Nasıl bir düzenleme yapabilirim xpecia da kullanmayı düşüyorum nasıl bir düzenleme yapmalıyım hangilerini elemeliyim acaba?
Hepsinin etki alanı fark olduğu için kullanılabileceğini düşünüyorum. Fin ve xpecia dht yi ikisi de bloke ettiği için ağır olabilir. Ben de fin biotin arjinin ve perfectil aliyorum. Fin dht bloke etmek icin, biotin saçı beslemek için, arjinin kan akışını hızlandırıp fin in yan etkilerini gidermesi için, perfectil de hem saçı beslesin hem de ihtiyaç olan vitaminlerin sağlasın diye kullanıyorum. Xpecia kullanacaksan fin ağır gelecektir. Xpecianin yaninda arjinin kullanılabilir bence. Denemek lazım.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 05 Ekim 2019, 16:23:17 »
Bence perfectil kullanıyorsanız sizin de biotin almanıza gerek yok aynı işlevi görüyor iki vitaminde.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 05 Ekim 2019, 16:31:59 »
Bence perfectil kullanıyorsanız sizin de biotin almanıza gerek yok aynı işlevi görüyor iki vitaminde.
Perfectil de 45 mcg biotin olduğu için ayrıca kullanıyorum. Şu an sabah akşam 1000 mcg olmak üzere 2000 mcg/gün kullanıyorum.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 05 Ekim 2019, 16:36:57 »
Genel itibariyle biotinin görevini gördüğü için yazmıştım. Tabi kullanan siz olduğunuz için daha iyi bilirsiniz :)

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 05 Ekim 2019, 18:01:06 »
Genel itibariyle biotinin görevini gördüğü için yazmıştım. Tabi kullanan siz olduğunuz için daha iyi bilirsiniz :)
Eyvallah bilgi bilgidir sağol yine de  :)

La Casa de Kel Papel

• Saç ekim süreci
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 05 Ekim 2019, 18:52:02 »
Ben finsası geçici kullanmayı düşünüyorum ne gibi sorun yaşayabilirim, ekim 18 de saç ektireceğim 1 aydır proscar 4 bölerek kullanıyorum sonraki devamında propecia kullanmayı düşüyorum ekim sürecinden bir kaç ay sonraya kadar kaç mg lık propecia kullanmalıyım bıraktığım zaman ne gibi sorun yaşarım, bıraktıktan sonra biotin ve arginine lê devam etmeyi planlıyorum arginine sadece spor günlerin biotini her gün

Facebook Twitter Instagram