Gönderen Konu: Finasterid kullanımı  (Okunma sayısı 649 defa)

Halil İbrahim Gazioğlu

• Yeni üye
  • *
Finasterid kullanımı
« : 19 Aralık 2020, 23:11:05 »
3 aydır finasterid kullanıyorum. Ön saç çizgimi zaten mahvetti geriye çekti ve sabırla beklememe rağmen düzelmedi. ve ayrıca vertex ve frontal arası saçlarımı da döktü 1. Ayda ve hala saçlarım geri gelmedi. Finasteridi bırakıp avodarta geçmeyi düşünüyorum sizce beklemeliyim? Ön saç çizgisini bozma etkisi zamanla düzeliyor mu ?

LOESS

• Hero Member
Ynt: Finasterid kullanımı
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2020, 23:27:30 »
Öncelikle dökülme sıkıntınız genetik mi ? Doğru tedaviyi uyguladığınıza emin misiniz ? Ön saç bozma etkisi diye vaziyet finasteridin yan etkisi değil. Bazı insanlar shedding diyor yani zayıf saçları döküyor yeni saçlar için. 3 ay kullanman yeterli değil en az 6 ay 8 ay beklemen lazım ondan sonra tedavin değiştirmen mantıklı.

Halil İbrahim Gazioğlu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2020, 23:47:36 »
Ben de sizin gib düşünüyorum ancak dökülme etkisi canımı sıkmaya başladı 3 aydır tekrar geri gelmedi saçlarım daha çok sabır mı diyelim. 3 ay az bir süre mi şok etkisi ile dökülenlerin gelmesi için

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2020, 23:49:13 »
Kısır döngüye girip stres yapmaya gerek yok. Sıkıntınız eğer DHT kaynaklıysa tedaviye cevap verir. 3 ay gibi kısa sürede etkisini anlayamazsın o yüzden sabırla bekle tedavi değiştirmek daha da kötü olabilir. O yüzden en az 3 ay daha kullan sonra gözlemle.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2020, 08:24:12 »
3-4 ay daha bekle frontal ve temporal daha da gerilerse yapıştır avodartı, ben frontal ve temporale çok önem verip direkt avodarta başladım, sivilce çıkarma dışında yan etkisini görmedim, o yan etki de azalıyor gibi. Böyle giderse 30'lu yaşlara kadar kullanırım
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Halil İbrahim Gazioğlu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2020, 10:30:52 »
Peki avodartın saçlarına etkisini gördün mü ve ne kadar süre kullandın

Facebook Twitter Instagram