Gönderen Konu: Finasterid kullanımı  (Okunma sayısı 453 defa)

Kellüminati

• Full Member
Finasterid kullanımı
« : 06 Eylül 2022, 18:23:46 »
Merhabalar, 14.09.2022 tarihinde Asuman Hair'de saç ekimi yaptırıcam dönör bölgemin bira, zayıf olması nedeniyle asuman hanım xpecia (günde iki), prozins plus losyon (günde iki), finasterid ve prozins plus şampuan önerdi, finasterid harici diğer takviyeleri ve ek olarak oral hint yağı (günde 3-5ml) 22 gündür kullanıyorum.
Finasteridi yan etkileri (özellikle psikolojik) ve kullandıktan sonra etkilerinin sona ermesi ve saçların eski haline dönmesi sebebiyle kullanmaktan çekiniyorum. Finasterid kullanımı ve saç analizi konusunda değerli yorumlarınızı bekliyorum.

-Yaş 26

-yaklaşık 17 yaşımdan beri saçlarım stabil şekilde dökülüyor, önceleri şakaklarsan başladı ve sonradan vertex bölgeside dökülmeye başladı.

-Takviyeler:
-Xpecia günde 2
-Prozins plus losyon donör bölgeye günde 2
-Prozins plus şampuan 2 günde 1
-Oral hint yağı günde 3-5 ml
-Keçiboynuzu özü

Hairlive

• Yeni üye
  • *
Ynt: Finasterid kullanımı
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2022, 14:14:47 »
Ben olsam ektirmezdim. Prp ve mezoterapi denerdim önce bi saçlara idare eder

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2022, 14:45:38 »
Dostum ben fin'i yaklaşık 5 aydır kullanıyorum sabah akşamda xpecia alıyorum yan etki görmedim . Belki benim hissedebileceğim seviyede değildir bilemiyorum ama şunu söyliyim ben senin yerinde olsam şimdi ekim yaptırmam. Üst kısımda hala saçın var fin saçını toparlar ondan sonra ekim yaparsın

Kellüminati

• Full Member
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2022, 15:01:40 »
Ben olsam ektirmezdim. Prp ve mezoterapi denerdim önce bi saçlara idare eder
Hocam ön çizgi baya geriledi zaten ön bölge için ekim düşünüyordum, orta ve tepede dökülmeye başlayınca ekim tamamına ekim yaptırıyım dedim takviyelerle bitlikte mevcut saçlarımda güçlenirse güzel sonuç elde edebilirim diye düşünüyorum.
  • Ekim Tarihi: 15.09.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Kellüminati

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2022, 15:05:30 »
Dostum ben fin'i yaklaşık 5 aydır kullanıyorum sabah akşamda xpecia alıyorum yan etki görmedim . Belki benim hissedebileceğim seviyede değildir bilemiyorum ama şunu söyliyim ben senin yerinde olsam şimdi ekim yaptırmam. Üst kısımda hala saçın var fin saçını toparlar ondan sonra ekim yaparsın

Dostum yorumun için teşekkür ederim. Haklısın fakat finasterid kullanma konusunda kafamda soru işaretleri var saç ekimi ve mevcut kullandığım takviyelerden sonra saçlarım dökülmeye devam ederse belki kullanabilirim.
  • Ekim Tarihi: 15.09.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram