Gönderen Konu: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım  (Okunma sayısı 29247 defa)

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım
« Yanıtla #30 : 21 Şubat 2020, 15:11:55 »
Usta bu spreyi açık artırmayla satabilirsin hiç bi yerde kalmamış anadolu yakasında gezmediğim eczane kalmamıştır belki 😀😀 en son assos ilacı aradım. Depolarda yok dedi üretilcekmiş. Bende eski spreyime geri döndüm ( panplus gold). Xpecia + panplus birşeyler yapabilir gibime geldi.

Panplus Gold iyidir fayda gorursun xpecia pek bir şey yapacağını zannetmiyorum.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 21 Şubat 2020, 16:36:09 »
Hocam teşekkür ederim mesajınız için, vallaha şuan minoxil Forte kullandığım zamana göre zor bir süreçten geçiyorum mesela minoxil sprey kullandığımda etki ettiğini hissediyordum bariz yani kalp atışım bariz şekilde hızlanırdı 2-3 dakika boyunca  ve içinde Propilen glikol olduğu için deri çabuk çekiyordu içine.

Androvium köpük oldukça basit ve değişik bir yapisi var . Mesela köpüğü eline sıkıp (ellerinin soğuk olması gerekiyor aksi takdirde köpük akıyor ) kafama sürüp yedirdiğim zaman 20-30 dakika boyunca kafamın nemli olduğunu hissediyorum (sürülen bölge ) ve kalp çarpıntısı yapmıyor hiç . İşte bu gibi şüpheler beni acaba etki etmiyor mu veya sprey daha mı etkili ikilemine itiyor. Fakat spreye müthiş alerjim var o yüzden sprey kullanmak imkansız aslında şuan bu saçlara minoxidil kullanarak Rus ruleti oynuyorum benim amacım şakak kısmını düzeltmek :)

Androvium köpük minoxile göre en büyük etkisi kepeklenme deri soyulması kaşıntı vs şeyler yapmıyor sadece köpüğü sürüp yedirdiğin yer böyle sanki spor yapmissin saclarin terlemiş gibi duruyor oda zaten dikkat çekmiyor :)

Şimdilik iyi gidiyor diyelim etki kısmını merak ediyorum ama saçlarımda dokuntunun hafifledigini eskisi gibi kaşıntı yağlanma olmadığı gözlemi yapıyorum %30 azalma var saydiklarimda :)

Sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplarım :)

Hocam bu arada Rus ruleti felan demissinizde : ) başka bir konuda saçları çok zayıf bir arkadaşa  yorum da bulunmuştum aynısını kopyalıyorum : )

Minoxil kullanicaksan bırakma bıraktığında eskisinden beter gibi bisi yok minox bıraktiginda çıkan saçları döker ve minox kullannmadin zamanki  dokulecek olanlar dökülür belki saçlarınız zayıf işte tam olarak bundan bahsediyoruz minox kullanirsn bir kaç sene sonra bıraktığında minox maffetti oldu oluyor bir çok kişide komik bir durum finasterid kullanıp birakirsanda aynı şey olacak bu bence tamamen saç yapinla ilgili saçları güçlü olanlar minox kullanmasa bile senelerdir aynı kalabiliyor minox kullanip birksada kötü bir duruma gelmiyor ama zayıf saça bisi kullanmasan bile dökülüyor ve üstüne minox kulanip birakirsan daha kötü olmuş oluyor herkesin gözünde minoxil öyle bisi değil kesinlikle bunları bir çok doktorda bunu anlatmaya çalışıyor ama anlamıyoruz çünkü saclari kötü olan biri kulanip bıraktığında hiç kullanmayan birinin gözünde kötü bakılıyor ve bu heryere yayılıyor : )

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 21 Şubat 2020, 16:50:41 »
Hocam bu arada Rus ruleti felan demissinizde : ) başka bir konuda saçları çok zayıf bir arkadaşa  yorum da bulunmuştum aynısını kopyalıyorum : )

Minoxil kullanicaksan bırakma bıraktığında eskisinden beter gibi bisi yok minox bıraktiginda çıkan saçları döker ve minox kullannmadin zamanki  dokulecek olanlar dökülür belki saçlarınız zayıf işte tam olarak bundan bahsediyoruz minox kullanirsn bir kaç sene sonra bıraktığında minox maffetti oldu oluyor bir çok kişide komik bir durum finasterid kullanıp birakirsanda aynı şey olacak bu bence tamamen saç yapinla ilgili saçları güçlü olanlar minox kullanmasa bile senelerdir aynı kalabiliyor minox kullanip birksada kötü bir duruma gelmiyor ama zayıf saça bisi kullanmasan bile dökülüyor ve üstüne minox kulanip birakirsan daha kötü olmuş oluyor herkesin gözünde minoxil öyle bisi değil kesinlikle bunları bir çok doktorda bunu anlatmaya çalışıyor ama anlamıyoruz çünkü saclari kötü olan biri kulanip bıraktığında hiç kullanmayan birinin gözünde kötü bakılıyor ve bu heryere yayılıyor : )

Haklısınız hocam teşekkür ederim:)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 24 Şubat 2020, 12:47:50 »
24 Şubat androvium köpüğü kullanmayı bıraktım .

Sebebi kafada beyaz tortu tatlı bir kaşıntı yapması çok daha ileri gitmeden birakmak iydiir dedim.

24 Şubat 2020 arkadaş ile propecia aldım . 24 Mart'ta güncelleme yapacağım

Xapinook

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #34 : 25 Şubat 2020, 18:01:05 »
Panplus Gold iyidir fayda gorursun xpecia pek bir şey yapacağını zannetmiyorum.

Panplus gold nedir ? Serum mu ? İçeceği hakkında bişey bulamadım.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 03 Mart 2020, 11:19:14 »
9 günlük propecia raporu

×Libido Yüksekliği
×Halsizlik
×Orta kulak ağrısı (DHT orta kulak sıvısını oluşturuyor.
×Ön tarafta dökülme durdu ama vertex ve donor bölgesinde dokuntu çok arttı.
× Saçımın belli bölgelerinde sivilceler çıktı.
×Yağlanma arttı.

Şuan bu saydiklarim arasında canımı sıkan vertex ve dönör alanı son durum ektedir. Acaba bu saça boşuna mı kullanıyorum diyorum bazen :()

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #36 : 03 Mart 2020, 12:59:28 »
9 günde önlerde dökülmenin durup arkalarda arttığını nasıl anladın hocam :D
Libido başlarda yükseliyor, halsizlik dediğin bence kafanın ağırlaşması. Spor lazım. İlacı iç sonra hayatına dön bence yoksa buraya madde madde yazarsan daha çok şey yazarsın

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #37 : 03 Mart 2020, 13:07:27 »
9 günde önlerde dökülmenin durup arkalarda arttığını nasıl anladın hocam :D
Libido başlarda yükseliyor, halsizlik dediğin bence kafanın ağırlaşması. Spor lazım. İlacı iç sonra hayatına dön bence yoksa buraya madde madde yazarsan daha çok şey yazarsın

Banyoda duş aldığımda saçımı ilk yıkamada on tarafa vurduğum zaman elim saçtan gecilmezdi şimdi bugun yaptığımda ön tarafta bir adet dahi saç gelmedi hadi saçımı kuruttum o zaman çektiğimde gelirdi gelmedi ama vertex ve donor sanki kuaförde saç kestirmisimde yikamamisim gibi gözüküyor .

Spora haftada 6 gün gidiyorum hocam spor yaptıktan sonra uyudugumda sabah zımba gibi uyanirdim şimdi yorgun halsiz uyaniyorum böyle sanki kaslarım da bir şey var gibi.

Bakalım devam ediyoruz kafam sivilce doldu nasıl olur gorucez.

kerimov

• Sr. Member
« Yanıtla #38 : 03 Mart 2020, 13:09:41 »
Sen minoxu bırakıp finasa geçtin ben finası bırakıp minoxa geçicem galiba :D Hayırlısı olsun ikimiz için de. Amazondan rogaine foam getirmeyi araştırıyorum

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #39 : 03 Mart 2020, 13:16:40 »
Sen minoxu bırakıp finasa geçtin ben finası bırakıp minoxa geçicem galiba :D Hayırlısı olsun ikimiz için de. Amazondan rogaine foam getirmeyi araştırıyorum

Hocam içinde hepsinin alkol var bana gelmedi long fue saç ektiricem bugün öğrendim bakalım

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 04 Mart 2020, 04:11:39 »
9 günlük propecia raporu

×Libido Yüksekliği
×Halsizlik
×Orta kulak ağrısı (DHT orta kulak sıvısını oluşturuyor.
×Ön tarafta dökülme durdu ama vertex ve donor bölgesinde dokuntu çok arttı.
× Saçımın belli bölgelerinde sivilceler çıktı.
×Yağlanma arttı.

Şuan bu saydiklarim arasında canımı sıkan vertex ve dönör alanı son durum ektedir. Acaba bu saça boşuna mı kullanıyorum diyorum bazen :()

Cahilliğime verin ama neden ilaç kullandığınızı anlayamadım.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #41 : 04 Mart 2020, 10:46:50 »
Cahilliğime verin ama neden ilaç kullandığınızı anlayamadım.

Hocam sizinle de daha önce minoxil konusunda istişare yapmıştık malumunuz kullandığım minoxiller de hep tahriş kaşıntı yanma gibi etkiler yüzünden bıraktım , aradan geçen süre zarfında androivum köpük te bu sikintilarin olmayacağını öğrendim bende başladım fakat aynı etkileri bundada gördüm.

Geriye kalan süre zarfında tek çare finasterid kaldı bende propecia aldım. Şuan kullanıyorum iyi mi ediyorum kötü mü ediyorum bilemiyorum bu saçlara. Durum bundan ibaret.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 05 Mart 2020, 02:03:14 »
Hocam sizinle de daha önce minoxil konusunda istişare yapmıştık malumunuz kullandığım minoxiller de hep tahriş kaşıntı yanma gibi etkiler yüzünden bıraktım , aradan geçen süre zarfında androivum köpük te bu sikintilarin olmayacağını öğrendim bende başladım fakat aynı etkileri bundada gördüm.

Geriye kalan süre zarfında tek çare finasterid kaldı bende propecia aldım. Şuan kullanıyorum iyi mi ediyorum kötü mü ediyorum bilemiyorum bu saçlara. Durum bundan ibaret.

Doğru ifade edemediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. Daha açık olmak gerekirse saçlarında herhangi bir sorun göremiyorum, ne açılma ne de minyatürleşme durum bu iken neden ilaç -Üstelik antiandrojen- kullanıyorsun?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 05 Mart 2020, 12:26:56 »
Doğru ifade edemediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. Daha açık olmak gerekirse saçlarında herhangi bir sorun göremiyorum, ne açılma ne de minyatürleşme durum bu iken neden ilaç -Üstelik antiandrojen- kullanıyorsun?

Saçlarım iki seneye göre müthiş sıktı hocam şuan şakaklar dan acılıyor banyoda 40-50 tel dökülüyor. Yağlanma had safhada :/

Sizce boşuna mı kullanıyorum ailemde nw7 vs yok maks nw4 bende oraya doğru gidiyorum sizin öneriniz nedir ?

Ocean13

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #44 : 06 Mart 2020, 20:21:12 »
Saçında hiçbir sorun göremedim ben şahsen

Facebook Twitter Instagram