Gönderen Konu: [Yardım konusu] Saç ekimi hakkında  (Okunma sayısı 1191 defa)

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
[Yardım konusu] Saç ekimi hakkında
« : 17 Şubat 2020, 19:42:12 »
Merhaba arkadaşlar foruma ilk konumu açıyorum, yeni üyeyim. Ve sanırım hepiniz burda olmamın sebebini biliyorsunuz.

Saç ektirmeyi düşünüyorum fakat sıfır bilgiye sahibim. Saç ektirmeye başlamadan önce bu konuda bilgilenmek istiyorum.

Öncelikle 22 yaşındayım. Saç dökülme problemim var. Kafamın vertex bölgesinde seyreklik önlerde boşalma var. Seboreik Dermatit hastalığım var bunun içinde mücadele veriyorum şuan için iyiye gidiyor gibi. Cildiyeye gittim kalori ve vitamin eksikliği görüldü.

Şimdi, bu durumda saç ektirmeli miyim? Neler yapmalıyım? Saç ektirmeden önce veya sonra neye dikkat edilmeli.  Ektirme sürecinde ne yaşarım. Bana yardımcı olun lütfen.

Resimler:

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: [Yardım konusu] Saç ekimi hakkında
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2020, 19:56:20 »
Hocam bu forumu takip et. Sac ekimlerini takip et uc aya kalmaz uzmanlasirsin
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2020, 20:10:04 »
Tepeye Ekim olmaz cok fazla saçın var sadece minyatürleşmiş tepeyi takviye kurtarabilir ön tarafta saç cizgin bozulmuş şu an için ekim erken yinede sen bilirsin

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2020, 20:27:03 »
Hocam bu forumu takip et. Sac ekimlerini takip et uc aya kalmaz uzmanlasirsin

Sağolasın forumu daha yakından takip edeceğim

Tepeye Ekim olmaz cok fazla saçın var sadece minyatürleşmiş tepeyi takviye kurtarabilir ön tarafta saç cizgin bozulmuş şu an için ekim erken yinede sen bilirsin

Çok fazla saçın var derken tam olarak anlayamadım usta? Saçımın şuan ki fazlalığını mı kastediyorsunuz? Saçımın çizgisinin bozulması ekimi etkiler mi ve yaşımdan dolayı mı erken olduğunu düşünüyorsunuz?

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2020, 20:42:59 »
Şimdi ekim yaptirsan bile dökülme devam edecek ve 2. Ve 3. Ekime ihtiyaç olacak. Bence medikal tedavi araştır.

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2020, 21:07:00 »
Şöyle diyeyim usta, şu aralar saçımın dökülmesi eskisi gibi değil. Kendi çapımda bir deneme yaptım. 1 hafta boyunca saçımı yıkamadım saçımın dökülmesinin ne kadar hızlandığını görmek için.

1. ve 3. gün arası nerdeyse hiç dökülme yok.

4.gün saçımı elimi attığımda 2-3 tel civarı saç geliyor.

5. ve 7. gün arasında dökülmeler baya artıyor elimi saçıma attığımda 6-7 tel civarı saç geliyor.

Bu şekilde mi ektirme yapılmaz? Ektirme yapmam için saç dökülme oranının 0'a mı inmesi gerekiyor.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2020, 21:21:41 »
Kardeş 22 yaşında bu kadar sac dokulduyse 30 yaşında nw 7 ye gidecek saçlar, ha gitmeyedebilir. Bi medikal tedavileri araştır. Minyaturlesmis olan saçlar yine sac formuna kavuşabilir.

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2020, 21:32:11 »
Anladım sanırım saç ektirmek bana şuan için uygun değil sanırım. Teşekkürler yorumun için.

Hassectear

• Full Member
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2020, 22:15:00 »
Evet yaşın 22 tahmini 30 yaşına kadar belirgin şekilde dökülcek saçın şu an ekim yaptırman günü kurtarmak olacaktır 3 5 yıl tekrar ekim yaptırımm diyorsan sadece ön çizgiye ekim yaptırıp tepeye de tedavi uygulayabilirsin

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2020, 23:41:16 »
Anladım. Tepeye ne tür tedaviler uygulayabilirim? Şuan saçımın dökülmesini engellemek için vitamin alıyorum. Başka bir şey uygulanabilir mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2020, 00:02:39 »
Yepende çok minyatür saç var saç ekimi değil de medikal tedavi düşünmelisin şu an ekime uygun değil tepe
Global Moderator

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2020, 00:05:07 »
Minyatür saç dediğiniz tektük olan saçlar mı? Birde medikal tedavi kastınız nedir tam olarak biraz daha açarsanız çok iyi olur benim için. Kusura bakmayın biraz cahilim :D

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2020, 00:17:39 »
Minyatür saç dediğiniz tektük olan saçlar mı? Birde medikal tedavi kastınız nedir tam olarak biraz daha açarsanız çok iyi olur benim için. Kusura bakmayın biraz cahilim :D

Estafurullah minyatür kıssca incelmiş kıl formunu almış tepedeki saçlar onlar kalınlaşıp saç formunu alırsa tepeniz baya kapanır finasterid içeren ilaçlar tepeyi güçlendire bilir araştırın forumda yan etkileride olabiliyor
Global Moderator

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2020, 00:21:47 »
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Son bir sorum olacak yukarıdaki arkadaşın önerdiği gibi ön çizgiye ekim yaptırabilir miyim veya yaptırmalı mıyım yaptırmak istersem tekrar dökülme riskini göze alarak? 3-5 sene gibi bir süre fena durmuyor.

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2020, 00:22:02 »
Evet yaşın 22 tahmini 30 yaşına kadar belirgin şekilde dökülcek saçın şu an ekim yaptırman günü kurtarmak olacaktır 3 5 yıl tekrar ekim yaptırımm diyorsan sadece ön çizgiye ekim yaptırıp tepeye de tedavi uygulayabilirsin
+1

Facebook Twitter Instagram