Gönderen Konu: Be Asthetic Clinic - Bilgehan Aydın - 4185 Greft Saç Ekimi - 17.03.2020  (Okunma sayısı 2383 defa)

Lurtz

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar,

17 mart 2020 itibariyle saç ekimim yapıldı. Ekimi Ahmet Bey ve ekibi gerçekleştirdi.

Biraz saç ekimi öncesinden bahsedersem saç dökülmesini durdurmak için bir çok yol denedim. Size tavsiyem genetik saç dökülmeniz varsa boşuna kozmetik ürünlere para harcamayın. Genetik saç dökülmesinde etkili olduğu kanıtlanan ve benim de gözlemlediğim 2 şey var. Ya DHT bloker ilaçlar Finasterid gibi ya da minoksil içeren ilaçlar Minoxil Forte gibi. DHT bloker ilaçlardan biraz çekindiğim için Minoxil Forte kullandım ve 3 yıl saçlarımı korudum. 3 yıldan sonra minoksil döngüsü denilen olay gerçekleşti ve saçlarım tekrardan dökülmeye başladı. Benim amacım da zaten biraz daha zaman kazanıp 30 yaşımda saç ekmekti. Minoxil'de ihtiyacım olan zamanı kazandırdı.

Saç ekimine gelirsek özellikle arka ve yanlarda açılma vardı. Ben sadece arkalara, yanlara ve biraz da ön çizgiye ekim yapılacağını düşünmüştüm. Ama Ahmet Bey dökülmemin hala durmadığını ve varolan saçların da döküleceğini belirterek önden başlayan bir ekim önerdi. Biraz araştırınca bana da mantıklı geldi. 4185 greft donör bölgeden alındı ve ekim yapıldı. Maalesef verteks bölgeyi kapatacak saç kökü çıkmadı. Arka tarafı artık ilerleyen yıllarda tekrar bir ekimle kapatabilirim. Bunun için de muhtemelen sakallarım kullanılabilir. Arka tarafta 2. bir ekim için yeterli saçın kaldığını düşünmüyorum. Sakaldan kök alıp saç ektiren arkadaşlar varsa onların tavsiyelerini bekliyorum.

Operasyondan bahsedecek olursam çok fazla ağrı, sızı hissetmedim. Sadece uyuşturmak için yapılan iğneleri hissediyorsun. O da çok küçük bir acı öyle büyütülecek bir şey değil.

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lurtz

• Yeni üye
  • *
Ekimin ilk günü ve ilk yıkama

Lurtz

• Yeni üye
  • *
Ekimin 5. günü

Lurtz

• Yeni üye
  • *
Ve bugünkü süreç 10. gün ve kabuk dökümünden sonrası

Woper

• Sr. Member
Geçmiş olsun hocam gayet temiz bir ekim olmuş bundan sonrası beklemek

Lurtz

• Yeni üye
  • *
Geçmiş olsun hocam gayet temiz bir ekim olmuş bundan sonrası beklemek

Sağolasın hocam, bakalım beklemedeyim bende :)

Korsd

• Yeni üye
  • *
Ön çizgi ve sıklık çok güzel olmuş. Hayırlı olsun. Kabuk dökme işini ektirdiğiniz yerde mi yaptırdınız?

Lurtz

• Yeni üye
  • *
Ön çizgi ve sıklık çok güzel olmuş. Hayırlı olsun. Kabuk dökme işini ektirdiğiniz yerde mi yaptırdınız?

Teşekkürler. Evet ilk 3 yıkamayı ve kabuk dökümünü klinikte yaptırdım. Bunun dışında 10. yıkamaya kadar donör bölgeyi günde 3 defa yıkadım ve Bepanthol krem sürdüm.

Erolkara

• Sr. Member
hayırlı olsun alın kısmında ne kadar saç çıkacak şimdiden merak ettim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olmasını silerim dökülme alanına göre mantıklı bir planlama ön çizgi de güzel ekim de sık güzel bir sonuç almanızı dilerim.
Global Moderator

Lurtz

• Yeni üye
  • *
hayırlı olsun alın kısmında ne kadar saç çıkacak şimdiden merak ettim.
Teşekkürler, biraz saçım var orada ekilenler de çıkarsa güzel olacağını düşünüyorum.

Lurtz

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olmasını silerim dökülme alanına göre mantıklı bir planlama ön çizgi de güzel ekim de sık güzel bir sonuç almanızı dilerim.

Sağolasın hocam, sakaldan verteks kısmına ekim konusunda ne düşünüyorsunuz? Güzel örnekler var mı bildiğiniz?

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun bu saça en azından belli bir süre finasterid minoxil kullanmak şart gibi.

Lurtz

• Yeni üye
  • *
hayırlı olsun bu saça en azından belli bir süre finasterid minoxil kullanmak şart gibi.
Teşekkürler, Minoxil kullandım 3 yıl. 3 yıl gayet iyi saçlarımı korudu, daha sonra saç döngüye girdi ve dökülme devam etti.
Finasterid kullanmak istemiyorum. Zaten ilaç kullanmamak için saç ektirdim. İlk fotoğraflarımda görüldüğü gibi saçım vardı önde onu Finasterid ile koruyup güçlendirebilirdim ama kesin sonuç olsun diye saç ektirdim. İlaç kullanmayı sevmiyorum. Saç ekim merkezinin önerdiği süre zarfında ilaçları kullanıp sonra bırakacağım. Bundan sonra 2 günde bir DHT bloker içeren bir şampuanla saçımı yıkarım bir de biotin kullanırım en fazla.

saybek

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun
saç ekimim

BE ASTHETİC OPR. DR. BİLGEHAN AYDIN - 4950 Greft Saç Ekimi-28.03.2020 / 32 Yaş

Propecia ve xpecia
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13280.0

Facebook Twitter Instagram