Gönderen Konu: BE ASTHETIC - Bilgehan Aydın (Ahmet Tosun) / 35 Yaş / 5350 Greft / 07.05.2021  (Okunma sayısı 2396 defa)

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar Merhaba,

Ben de vefa borcu olarak burada ekimim ve sonrasında yaşadıklarımı arşiv niteliği olması amacı ile paylaşıyor olacağım.

Lise dönemlerimden beri saçlarımın dökülmesinden mustaribim. Saçlarım hep ince telli idi. Ayrıca yine liseden sonra (2004 ve sonrası) saçlarım hep uzun oldu. uzun saç bakımı biraz zor olduğu için ve layığı ile yerine getiremediğim için de bunun dökülmeye etkisi ayrıca oldu.

Sigara kullanmıyorum, alkolü ise sosyal olarak alıyorum. ayrıca kan değerlerim normal, saç dökülmesine etki edecek herhangi bir durumum söz konusu değil. tek etken genetiğim. baba ve anne tarafımdan tüm erkekler erkek tipi saç dökülmesi yaşıyor. bu konuda çok da şanslı değilim.

Uzun süredir omega 3 takviyesi kullanıyorum. bunun operasyon esnasında olumsuz etkisi ile karşılaştım. operasyondan 5 gün kadar önce omega 3 alımını kesmeme rağmen kan dolaşımım çok hızlıydı ve sık sık kanamam oldu. ayrıca anestezinin etkisi yine aynı nedenle çok kısa sürede geçti. operasyon esnasında çok acı çektim.9:30'da başlayan operasyon 17:00 civarı bitmesi beklenirken anestezinin yenilenmesi ve greftler yerleştirilirken sık sık kanamalar olması nedeni ile kesilmek zorunda kaldı. Operasyon bittiğinde saat tam 19:00'dı. Greftleri yerleştiren arkadaşlar kanamaların çok olması nedeniyle yılın operasyonu olarak değerlendirdiler. dediklerine göre kan dolaşımım çok hızlı olduğu için operasyon esnasında çok zorluk çekmişler ama bunun köklerin beslenmesinde çok büyük faydası olacakmış. ama ben yine de greftlerin saat 19:00'a kadar dışarıda beklemesinden dolayı biraz tedirgin oldum. umarım yersizdir bu endişem.

09:30 da operasyon başladı. kök alım işlemi Selvi Hanım tarafından gerçekleştirildi. Bu işlem 12:00'ye kadar devam etti. 13:00'e dek yemek molası verildi. Ön çizgi belirlenmesi ve kanalların açılması Ahmet Bey tarafından yapıldı. bu işlem de yaklaşık 14:30'a kadar devam etti. kanallar açılırken sonlara doğru artık bütün acıyı hissediyor olduğum için tepe noktada yaklaşık 250 300 kadar kanal açılamadı. artan greftler için greft yerleşiminden sonra tekrar kanal açıldı ve kalan greftler de yerleştirildi. Greft yerleştirme işlemi Hüsne Hanım ve ismini hatırlayamadığım başka bir arkadaş tarafından gerçekleştirildi.

Operasyon esnasında çok acı çekmeme rağmen sonraki süreç çok rahat geçti benim için. kliniğin verdiği kabuk dökümüne kadar kullanmamı istedikleri nemlendirici krem bol bol kullandım hatta krem 10 günün sonunda tamamen bitti. ayrıca 7. günden itibaren saçlarımı günde iki kere yıkamaya başladım. ilkinde kliniğin verdiği kremi kullanarak kabukları yumuşattım, ikincisinde de bephantol krem kullanarak. kabuk dökümü çok kolay oldu. hatta kabuklarımı döken sıdıka hanım şimdiye dek yaptığı en kolay kabuk döküm işlemi olduğunu söyledi. tüm kabukların dökümü 5 dakika filan sürdü.

Kliniğin verdiği tüm ilaçları bitinceye dek kullandım. ayrıca destek olarak trichoplus verildi. zaten öncesinde bir süredir biotin 5000 mg kullanıyordum. biotin biter bitmez trichoplus'a başladım. saçlarımı kliniğin verdiği avesin şampuanla yıkadım/yıkıyorum. 20. günden itibaren avesin serum kullanmaya başladım. ayrıca saç kalitemi artırmak için haftada 3 kez olacak şekilde dusteride kullanıyorum. kliniğin verdiği avesin serum bitince minoxidil'e de başlayacağım.

Bu kliniği seçmemdeki en büyük neden kendilerini ön çizgi konusunda çok başarılı buluyor olmam. son zamanlarda sık sık olumsuz sonuçlanan operasyonlarının forumda geçiyor olması biraz korkutuyor beni ama umarım çektiğim acılara değer.

Bu post'a ekim öncesi klinik tarafından çekilen fotoğrafları ekliyorum.

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
ekimden hemen sonrası klinik tarafından çekilen fotoğraflar

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
klinik tarafından yapılan ilk yıkama sonrası fotoğraflar

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
ekimin 12. gününe ait fotoğraflar. maalesef bu esnada yalnız olduğum için donör bölge fotoğraflarını çekemedim.

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
bunlar da 21. güne ait fotoğraflar. görebileceğiniz gibi şok dökülme çok insafsız davranıyor.

bu arada bir soru sormak istiyorum. ekilen greftler diğer saçlarıma göre kısa kaldılar. diğer saçlarım uzamasına rağmen ekilenler sanki uzamıyor gibi. bu normal midir?

BJKKARA

• Hero Member
hayırlı olsun ufak bir yara olmuş sanırım nekroz umarım sonucunuz güzel olur  bu ara merkezin olumsuz sonuçları çoğaldı umarım sizin başarılı olur ekim temiz duruyor

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Geçmiş olsun    inşallah  iyi bir sonuç  alırsın.   bu merkezin Son zamanlarda çok   Vasat ekimleri  var

DeliKurt

• Sr. Member
Hayırlı olsun umarım güzel sonucunuz olur ufak bir yara var ama sorun olacağını sanmıyorum

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkür ederim. son zamanlardaki olumsuz sonuçlar beni de çok korkutuyor ama artık  yapacak bir şey yok. ben üstüme düşen sorumlulukları en güzel şekilde yerine getiriyorum. sonuç da güzel olur umarım :)

bu arada fotoğraflardaki yara nekroz değil. kabuk dökümü işleminde kanadı ve kabuk tuttu. şu an kabuk düştü. o bölgede herhangi bir sorun görünmüyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Sanırım ahmet beyin merkezden ayrılmadan önceki son ekimlerinden umarım memnun kalırsınız.
Global Moderator

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sanırım ahmet beyin merkezden ayrılmadan önceki son ekimlerinden umarım memnun kalırsınız.

evet Hintell, son ekimlerdenmiş. o esnada bilmiyordum ama benim kanalları açarken yanındaki arkadaşa bazı trick'ler veriyordu kanal açma ile alakalı. sonra da bana dedi ki "görüyorsunuz yeni arkadaşları eğitiyoruz aynı zamanda". demek ki ayrılacağı için bilgi aktarıyormuş :)

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
evet Hintell, son ekimlerdenmiş. o esnada bilmiyordum ama benim kanalları açarken yanındaki arkadaşa bazı trick'ler veriyordu kanal açma ile alakalı. sonra da bana dedi ki "görüyorsunuz yeni arkadaşları eğitiyoruz aynı zamanda". demek ki ayrılacağı için bilgi aktarıyormuş :)
  yeni  çalışacanlar işi  öğrenene kadar acaba  kaç kişi  daha  mağdur olacak 

reyes

• Sr. Member
Nereye gidicek ahmet bey?
Ekim Tarihi: 13/03/2021
Ekim Merkezi ismi: Dr Bilgehan Aydın (ikinci ekim) ilk ekim baska yerde
Greft Miktarı: 2400
Yaşınız: 30
Her gun: 1.25 mg finasterid

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20789.0

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba. 80. gün fotoğraflarımı aşağıda görebilirsiniz. 

uyguladığım medikal tedavi ise şu şekilde:
- sabah ve akşam 10 adet avodart içeren minoxidil kullanıyorum.
- sabah ve akşam omega-3 ve trichoplus alıyorum.
- hemen hemen her akşam 10 dakika masaj yapıyorum.
- gün aşırı 1'er ader avodart hap içiyorum.
- haftada bir saç derime 1,5mm derma pen uyguluyorum.

merkezin 2 adert IGF hediyesi vardı. 5 adet de ben satın almıştım. ama sadece 30. günde bir seans IGF yaptırabildim. sonrasında merkez kapandı ve sonrasında kimseye ulaşamadım. Bilgehan Aydın instagram hesabından birine yönlendirdi ama yönlendirdiği kişi de bugün yarın diyerek sürekli oyalıyor. bir kaç hafta daha bekleyip yasal yollara başvurmayı planlıyorum.

DeliKase

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
fotoğrafların devamı

Facebook Twitter Instagram