Gönderen Konu: Şampuan Önerisi  (Okunma sayısı 2382 defa)

Nokel

• Jr. Member
  • **
Şampuan Önerisi
« : 15 Temmuz 2020, 02:59:09 »
Selamün aleyküm 24 yaşındayım henüz ekim yaptırmadım sadece sawpoo şampuan kullanıyorum dökülmeyi durdurdu fakat saçlarımda kuruluk yaptı farklı bir şampuan tavsiyesi olan var mı

nickmickyok

• Sr. Member
Ynt: Şampuan Önerisi
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2020, 03:16:13 »
Selamün aleyküm 24 yaşındayım henüz ekim yaptırmadım sadece sawpoo şampuan kullanıyorum dökülmeyi durdurdu fakat saçlarımda kuruluk yaptı farklı bir şampuan tavsiyesi olan var mı
Yıkama sıklığın nedir?

Nokel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2020, 12:42:23 »
Günde 1 defa

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2020, 14:03:24 »
Varsa bende istiyorum saçlarım çok cansız ekimden sonra hangi şampuanı kullanacağımı bilmiyorum sabamed saç dökülmesi kullanıyorum fakat sanki yetersiz gibi geliyot
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2020, 14:28:48 »
İlk olarak vicy dercos energizing çok met ediliyor en kısa zamanda kendimde deniyeceğim.
İkinci; bioxcin biotin jel kıvamında günlük kullanıma uygun temizlemesi güzel en sevdiğim kısmı saçı kurutmadan saç derisini temizliyor günlük kullanıma uygun şuanki şampuanım memnunum ama uzatıcı özelliği olduğunu sanmıyorum o konuda kafein içeren şampuanlar iş yapıyor alpecin, davines gibi
Üç; saçların eğer aşırı yağlıysa revoxun at kuyruğu şampuanı güzeldir kullandım bir dönem günlük kullanabilirsin.

Ek olarak bebe şampuanıda kullanabilirsin saçları yormuyor ama sanki tam temizlemiyor gibi olduğu için söylemedim. Saçların kuruysa babe pediatrik şampuanı öneririm.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2020, 16:14:05 »
Hocam bu sampuanlar dökülmeyi durduruyor mu yoksa Ekim sonrası bunlar mı öneriliyor ?

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2020, 16:30:53 »
Hocam bu sampuanlar dökülmeyi durduruyor mu yoksa Ekim sonrası bunlar mı öneriliyor ?
Dökülmeye etkisi maksimum %10dur. Saçını güzelce temizleyip, saçlarına minimum zararı bırakan şampuanlara yönelmek lazım aslında şampuanda aşırı önemli. Bunu da deneme yanılma yoluyla kendi saç derine, saç tipine göre deneye deneye bulacaksın. Mesela zigavus forte saçlarıma çok iyi gelmişti çok güzelde dolgunluk veriyodu ama sivilce yapıyodu veya ardıç katranlı bir şampuan almıştım oda çok güzel temizlik yapıyordu ama saçlarımı kuruttu. Yukardaki ilk iki şampuan ve bebe şampuanlarının çoğu her cilt tipine uygun olur, tavsiye ederim kendi ebolalı ve tenyalı saç derimde test ettim bana dokunmadıysa kimseye dokunmaz  ;D
Siz saç ekimi yaptırmışsınız saç deriniz öyle öh denecek derecede yağlanmıyorsa bunu tavsiye ederim zararı olmaz en azından.
https://www.narecza.com/babe-pediatric-extra-mild-shampoo-200-ml?gclid=Cj0KCQjw0rr4BRCtARIsAB0_48PfrVO7iYCXvvZi_yjsFhX3Kehar1HZ6i9hJYIHGmweAORDw1pTKfQaAobWEALw_wcB

Nokel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2020, 18:15:51 »
Teşekkür ederim ama benim aradığım özellikler dökülmeyi durdurması ve saçı beslemesi

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2020, 18:20:34 »
Dökülmeye etkisi maksimum %10dur. Saçını güzelce temizleyip, saçlarına minimum zararı bırakan şampuanlara yönelmek lazım aslında şampuanda aşırı önemli. Bunu da deneme yanılma yoluyla kendi saç derine, saç tipine göre deneye deneye bulacaksın. Mesela zigavus forte saçlarıma çok iyi gelmişti çok güzelde dolgunluk veriyodu ama sivilce yapıyodu veya ardıç katranlı bir şampuan almıştım oda çok güzel temizlik yapıyordu ama saçlarımı kuruttu. Yukardaki ilk iki şampuan ve bebe şampuanlarının çoğu her cilt tipine uygun olur, tavsiye ederim kendi ebolalı ve tenyalı saç derimde test ettim bana dokunmadıysa kimseye dokunmaz  ;D
Siz saç ekimi yaptırmışsınız saç deriniz öyle öh denecek derecede yağlanmıyorsa bunu tavsiye ederim zararı olmaz en azından.
https://www.narecza.com/babe-pediatric-extra-mild-shampoo-200-ml?gclid=Cj0KCQjw0rr4BRCtARIsAB0_48PfrVO7iYCXvvZi_yjsFhX3Kehar1HZ6i9hJYIHGmweAORDw1pTKfQaAobWEALw_wcB

Tavsiye icin çok teşekkür ederim hocam suanda Ekim merkezinin verdiği şampuan ile yıkıyorum ilerde kullanmak icin şimdiden fikir alıyorum.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2020, 19:39:13 »
Teşekkür ederim ama benim aradığım özellikler dökülmeyi durdurması ve saçı beslemesi

Dokulmeyi durduran bir şampuan yok. Millet (ben dahil) boşuna finasterid kullanmıyor

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2020, 19:48:01 »
Sawpoo saçı kurutuyor yok ben memnunun diyorsan yıkama sonrası çok küçük bir parça badem yağını saçına yedir canlı gösterir kuru cansız görüntüsünü alır saçın.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2020, 20:47:42 »
Sülfatsız şampuan kullanabilirsin, diğerleri saçını kurutup kırçıllaştırır, çabuk kırılır. Davines energising iyidir.

Nokel

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2020, 13:40:50 »
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 18 Temmuz 2020, 13:17:08 »
Bioxcin beyaz tavsiye ederim benim dökülmeyi tamamen durdurmuştu.

Lualua

• Full Member
« Yanıtla #14 : 18 Temmuz 2020, 16:46:25 »
Günlük kullanım için Sebamed anti hairloss, haftada 1 kerede Vichy Dercos yeşil kutu öneririm..
Saç Ekim Sürecim:

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12980.0

Şampuan: Sebamed anti hair loss hergün kullanım. Haftada 1 Vichy Dercos yeşil kutu.

Takviye: İlk 2 ay Booster Multi Plus, 3 ve 5 Ay arası Kerozan tablet..

Ekstra Her gün 2 bardak Yeşil çay ve 1 avuç kabak çekirdeği

Facebook Twitter Instagram