Gönderen Konu: Saçım tolarlanma şansı varmı ne önerirsiniz fotolu  (Okunma sayısı 2599 defa)

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar şaçlaeim gün geçtikçe seyreklesiyor ama elimi saçıma atinca 1-2 tel Max geliyor yastıkta hiç olmuyor. Banyo yaparken 40 50 tel dökülüyor normalde saçım çok gürdü arkadasimin uyarısı ile tepeden seyreldigini fakettim sonra kafayı 0 a vurdum birdaha saç sağlam çıkmadı hep seyrek ve güçsüz elimle saçımı çekersen çok kolay kopuyor kan testi yaptırdım demir vitamin B12 d  tsh ferritin hepsi normal çıktı yasim 21 19 da başladı dökülme . 1 haftadir xpecia+HP biotin 10 mg+sawpoo şampuan kullanıyorum başka bir önerisi olan varmı dökülme dediğim gibi yok sadece hafif güçle çekersem kopuyor .. şimdiden teşekkürler

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçım tolarlanma şansı varmı ne önerirsiniz fotolu
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2020, 19:23:28 »
Hocam öncelikle geçmiş olsun . Doktora gidersen muhtemelen erkek tipi dökülme der. Bende de 20 li yaşlarda bu şekilde başlamıştı. Doktor minoxil önerip başından savmıştı yapcak bişey yok demişti. Bende minoxu çare sanıp almıştım kullanınca baya toplamıştı seviniyodum. Ama meğerse sorun bırakınca dha fazla nüksetti.  Benimle hemen hemen aynı dokulmeye sahip arkadasın dokulmesi daha stabil seyretti benim tepe ayna gibiydi. Ekim yeri araştırıyorsum para biriktirmeye başlamıştım öğrenciyken bile.

Şuan ekim yaptırdım bunun şu an bi çözümü yok
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2020, 19:28:08 »
0 a bende vurdum elimdekilerden oldum 2 yıldır uzamasını bekledigim kısım var

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2020, 19:57:29 »
Hocam öncelikle geçmiş olsun . Doktora gidersen muhtemelen erkek tipi dökülme der. Bende de 20 li yaşlarda bu şekilde başlamıştı. Doktor minoxil önerip başından savmıştı yapcak bişey yok demişti. Bende minoxu çare sanıp almıştım kullanınca baya toplamıştı seviniyodum. Ama meğerse sorun bırakınca dha fazla nüksetti.  Benimle hemen hemen aynı dokulmeye sahip arkadasın dokulmesi daha stabil seyretti benim tepe ayna gibiydi. Ekim yeri araştırıyorsum para biriktirmeye başlamıştım öğrenciyken bile.

Şuan ekim yaptırdım bunun şu an bi çözümü yok
Bırakınca daha fazla döküldüyse minoxidil işe yaramış demektir.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2020, 20:06:14 »
Peki minoxil fortte kullansam ve bir müddet sonra bıraksam sadece  çıkardığı saçlarımı döküyor yoksa sağlam  olan saçlarımda dökermi?

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2020, 20:17:41 »
Bana sorarsan saç durumun çok kötü degil bir çok kişinin hayali olan saçta olabilir fakat dökülme oldugu aşikar , çok fazla bir seçenegin yok forumda bir arkadaş Tedaviler adlı bir yazı paylaşmış buğün sanırım şu an dünya üzerindeki tüm medikal tedavileri içeriyor onu okuyup sonra kendin de bir araştırıp sonra kendine en uygun tedavi ile başlayabilirsin ve bence iyi yerlere gelir bu saç
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2020, 20:26:17 »
Peki minoxil fortte kullansam ve bir müddet sonra bıraksam sadece  çıkardığı saçlarımı döküyor yoksa sağlam  olan saçlarımda dökermi?
Minoxidili kullanmayı bırakırsan normalde dökülecek olan ama sen başlamadan önce sağlam olan saçlar dökülür sende zaten var olan saçı döktüğünü zannedersin.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2020, 21:35:28 »
Bu sıfıra vurduktan  sonra eskisi gibi çıkmadı diyenleri çok görüyorum sebebi nedir tekrar eskisi gibi çıkmamasının?

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2020, 21:51:49 »
Bilemiyorum ama berberin dedi 0 a vur hava alsın düzelir diye vurdum birdaha aşırı seyrek çıktı

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2020, 21:54:09 »
Finasteride 10 15 sene sac sorununu kapatır

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2020, 22:02:38 »
Merhaba arkadaşlar şaçlaeim gün geçtikçe seyreklesiyor ama elimi saçıma atinca 1-2 tel Max geliyor yastıkta hiç olmuyor. Banyo yaparken 40 50 tel dökülüyor normalde saçım çok gürdü arkadasimin uyarısı ile tepeden seyreldigini fakettim sonra kafayı 0 a vurdum birdaha saç sağlam çıkmadı hep seyrek ve güçsüz elimle saçımı çekersen çok kolay kopuyor kan testi yaptırdım demir vitamin B12 d  tsh ferritin hepsi normal çıktı yasim 21 19 da başladı dökülme . 1 haftadir xpecia+HP biotin 10 mg+sawpoo şampuan kullanıyorum başka bir önerisi olan varmı dökülme dediğim gibi yok sadece hafif güçle çekersem kopuyor .. şimdiden teşekkürler
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15400.msg313054#msg313054
Açtığım konu bu kardeşim oku umarım işine yarar içerden finas dışardan okaliptüs yağı+nane yağı+magnezyum yağı+cam terendi d vitamini ve içerden badem de eklenebilir
Okaliptüs: inflamasyonu azaltır ve sebumu dengeler
Nane yağı:Minoxil gibi damarları genişletiyor onun kadar etkili olmasa da ve testoyu scalpta baskiliyor az da olsa
Magnezyum yağı:Ca+nin saçlara verdiği tahribati yani kalsifikasyonu azaltıyor.Soguk sıkım corek otu yağı da eklenebilir
İçerden finas dışardan bunu topikal olarak yapıp mikroigneleme ve konumda paylaştigim masajı yaparsan oradaki tavsiyelere uyarsan saçı toparlarsin benim şu an seyrelmelerim olsa da acilmam yok ve uzun zamandır bu işin içindeyim.Senelerdir saç dokulmesiyle baş ediyorum ve mucadelemde şükür ki yenilmiş değilim norwood 1 dolaylarında saçım yaş ilerlese de bir şekilde koruyorum
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2020, 22:08:16 »
Bırakınca daha fazla döküldüyse minoxidil işe yaramış demektir.

Hocam geç dökülcek yeri de erken döküyo zınk diye.. kullanmasam daha iyyiydi. İle yaramıştı evet
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2020, 23:19:30 »
Finasteride 10 15 sene sac sorununu kapatır
Dostum fina diyorsun hoş ama cinsel isteksizlik yapıyormuş o yüzden güvenemiyorum

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Ağustos 2020, 23:22:26 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15400.msg313054#msg313054
Açtığım konu bu kardeşim oku umarım işine yarar içerden finas dışardan okaliptüs yağı+nane yağı+magnezyum yağı+cam terendi d vitamini ve içerden badem de eklenebilir
Okaliptüs: inflamasyonu azaltır ve sebumu dengeler
Nane yağı:Minoxil gibi damarları genişletiyor onun kadar etkili olmasa da ve testoyu scalpta baskiliyor az da olsa
Magnezyum yağı:Ca+nin saçlara verdiği tahribati yani kalsifikasyonu azaltıyor.Soguk sıkım corek otu yağı da eklenebilir
İçerden finas dışardan bunu topikal olarak yapıp mikroigneleme ve konumda paylaştigim masajı yaparsan oradaki tavsiyelere uyarsan saçı toparlarsin benim şu an seyrelmelerim olsa da acilmam yok ve uzun zamandır bu işin içindeyim.Senelerdir saç dokulmesiyle baş ediyorum ve mucadelemde şükür ki yenilmiş değilim norwood 1 dolaylarında saçım yaş ilerlese de bir şekilde koruyorum
Dostum finastreid nekadar zamandır kullanıyorsun ? Ve isteksizlik cokmu oluyor ?

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Ağustos 2020, 23:41:03 »
Kardeşim ben uzun zamandır kullaniyorum.Bende isteksizlik olmuyor olan da var kişiden kişiye değişir senin yaşın henüz genç ergenlik bitimi ve sakal çıkışı devam ediyor olabilir fakat bu dökülme 2 seneye seni kel bırakır o yüzden finas kullan
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Facebook Twitter Instagram