Gönderen Konu: Tavsiyelerinize İhtiyacım Var !!!  (Okunma sayısı 1022 defa)

bfk

• Yeni üye
  • *
Tavsiyelerinize İhtiyacım Var !!!
« : 09 Eylül 2020, 01:11:15 »
Herkese Selamlar
     Malum okullar da uzaktan olduğu için ve önümüz kış olduğundan bir süredir aklımda olan saç ekimi operasyonunu yaptırmaya karar verdim. Fakat bu konuda çok da fazla bir bilgim yok. Bu sebeple öncelikle saçımla ilgili bilgileri vermek istiyorum.
     Saçlarım 17 yaşımda dökülmeye başladılar. Dökülmeler ilk başta hızlıydı ve yoğunlukla şakak bölgesinden döküldüler. Üniversiteye 19 yaşına kadar bu dökülmeler devam etti sonrasında ise oldukça yavaşladı. Mevsim geçişlerinde gördüğüm günlük 10-15 tel arası dışında ne sabahları uyandığımda yastığımda 1-2 telden fazla saç görüyorum ne de duş alırken elime 3-4 telden fazla saç geliyor.

Baba tarafımda kellik yok. Anne tarafımda ise dayılarımda kellik var. Ama hiçbirinin saçı benimki kadar erken dökülmemişti. Saçlarımın orta üst kısımlarında seyrelme başladı fakat tepe kısmında bir sorun olmadığını düşünüyorum. Donör bölgesinin ve saçımın fotoğraflarını ekliyorum. Lütfen ekim konusunda bana yardımcı olun. Greft sayısı, saç ekim merkezi gibi.(Ekimi İstanbul'da yaptırmayı düşünüyorum. Maksimum 6-7 bin lira civarında bütçem var. Şuan 21 yaşındayım) Şimdiden teşekkürler.

bfk

• Yeni üye
  • *
Ynt: Tavsiyelerinize İhtiyacım Var !!!
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2020, 01:16:20 »
Saçımın arka kısmındaki kat izi evde yaptığım başarısız saç traşınıın sonucudur. Saçımla ilgili bir problem değil :D

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2020, 01:26:54 »
expecia yada kerozan tablet başla,yanetki görmek istemiyorsan kerozan daha iyi bir seçenek.
dermarollerda yapabilirsen çok iyi olur dermatoller+ procapil sprey çok işe yarıyor mavi serumun içeriği bu .ben uyguladım çok faydası oluyor gerçekten.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2020, 01:47:04 »
Bu yaşta ekimi aklından çıkar genç kardeşim. 27-30 dan önce ekime karşıyım.

bfk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2020, 01:59:53 »
Bu yaşta ekimi aklından çıkar genç kardeşim. 27-30 dan önce ekime karşıyım.

Genel olarak insanların söyledikleri bu yönde ama ben olaya daha çok psikoloji yönünden bakıyorum. Erken yaşta bu problemi yaşamak beni kötü etkiliyor. Her ne kadar sosyal bir insan olsam da içimde hep bir eksiklik hissetmeme sebep oluyor. Ben de artık saçımı uzatıp bağlayabilmek istiyorum o kadar.

bfk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2020, 02:02:16 »
expecia yada kerozan tablet başla,yanetki görmek istemiyorsan kerozan daha iyi bir seçenek.
dermarollerda yapabilirsen çok iyi olur dermatoller+ procapil sprey çok işe yarıyor mavi serumun içeriği bu .ben uyguladım çok faydası oluyor gerçekten.

Mavi serumu duydum. Hatta ilk çıktığı zamanlarda denedim ve faydasını gördüm fakat kalıcı bir etki yaratmıyor. Bıraktıktan sonra eskisinden daha kötü duruma gelen tanıdıklarım var. Yan etkileri konusunda da henüz bir kesinlik yok o yüzden risk almak istemiyorum. Teşekkürler tavsiyeniz için.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2020, 02:03:56 »

Genel olarak insanların söyledikleri bu yönde ama ben olaya daha çok psikoloji yönünden bakıyorum. Erken yaşta bu problemi yaşamak beni kötü etkiliyor. Her ne kadar sosyal bir insan olsam da içimde hep bir eksiklik hissetmeme sebep oluyor. Ben de artık saçımı uzatıp bağlayabilmek istiyorum o kadar.
Yada tersi olurda ekim başarısız olursa ; ozamanki pisikolojinide ben şimdiden görebiliyorum, acele etme. Medikal tedavilerle bu saçların bi tık daha iyi olabilir ama uzun süre tedaviye devam etmelisin ( biotin, çinko vb).

bfk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2020, 02:07:51 »
Yada tersi olurda ekim başarısız olursa ; ozamanki pisikolojinide ben şimdiden görebiliyorum, acele etme. Medikal tedavilerle bu saçların bi tık daha iyi olabilir ama uzun süre tedaviye devam etmelisin ( biotin, çinko vb).
'
   Bilmediğim için soruyorum. Şuan yaptırmam ile 20'li yaşlarımın sonunda yaptırmamın farkı ne olacak benim için?

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2020, 02:16:05 »
Saçların dökülmeye devam edecek, dökülmen en azından yüzde 70 bitmiş olacak ekim planıda ona göre olacak. Şimdi ektirirsen dökülmen devam edeceği için ekilenlerin bir kısmıyla birlikte çok kötü bir görüntü oluşacak.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2020, 03:11:04 »
Xpecia tablet + kabak çekirdeğine başla
Sprey olarak procapil içeren kullan.

Düzenli 3 ay sonra spreyi sadece gece kullan.
Sonra lavanta+ısırgan+sinemaki kaynat sabahları bunu sür istediğin kadar beklesin sıkıntı yok.Kokusu uçucu kötüde değil.
Hergün 1 diş sarımsak yut.
Aralarda dermaroller yap.
Sarımsak yağı hazırla.200ml yağın içine 5-6 diş sarımsağı döv koy.1 ay beklet.Spreyi geceye düşürdüğün zaman bunuda haftanın 2 günü uygula.
Bakım yağı yapabilirsin bunuda haftada 1 kullanabilirsin maksat saç uzasın.
Şampuan olarak sülfatsız parabensiz slikonsuz seç ve kim nederse desin bekletme saçında.OGX biotin collagen kullanabilirsin.Sık sık yıkama sadece çok yağlandığında yıka.Spreyi çıkarmak için su bile yeterli.

Bu kadar söyliyceklerim geçmiş olsun.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2020, 03:37:04 »
Xpecia tablet + kabak çekirdeğine başla
Sprey olarak procapil içeren kullan.

Düzenli 3 ay sonra spreyi sadece gece kullan.
Sonra lavanta+ısırgan+sinemaki kaynat sabahları bunu sür istediğin kadar beklesin sıkıntı yok.Kokusu uçucu kötüde değil.
Hergün 1 diş sarımsak yut.
Aralarda dermaroller yap.
Sarımsak yağı hazırla.200ml yağın içine 5-6 diş sarımsağı döv koy.1 ay beklet.Spreyi geceye düşürdüğün zaman bunuda haftanın 2 günü uygula.
Bakım yağı yapabilirsin bunuda haftada 1 kullanabilirsin maksat saç uzasın.
Şampuan olarak sülfatsız parabensiz slikonsuz seç ve kim nederse desin bekletme saçında.OGX biotin collagen kullanabilirsin.Sık sık yıkama sadece çok yağlandığında yıka.Spreyi çıkarmak için su bile yeterli.

Bu kadar söyliyceklerim geçmiş olsun.

Hocam hepsi zaman ve para kaybi

bfk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2020, 11:43:20 »
Saçların dökülmeye devam edecek, dökülmen en azından yüzde 70 bitmiş olacak ekim planıda ona göre olacak. Şimdi ektirirsen dökülmen devam edeceği için ekilenlerin bir kısmıyla birlikte çok kötü bir görüntü oluşacak.
      Benim isteğim bu yaşlarımı saçsın geçirmemek. Şimdi ektirdiğim takdirde beni 5-6 sene götürmesi yeterli sonrasında tekrarda ekim yaptırabilirim.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2020, 12:12:30 »
Erken yaşta kötü dökülme. 7 8 sene bekle. Bu saçta nw7 potansiyeli görüyorum. Ektirirsen üzülürsün

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 09 Eylül 2020, 13:31:18 »

dostum öncelikle beklentini doğru ayarlamalısın. saç ekimiyle ciddi bir saç yoğunluğu yakalanamıyor.

Facebook Twitter Instagram