Gönderen Konu: Sac ekimi ile ilgili tavsiyelerim  (Okunma sayısı 1201 defa)

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sac ekimi ile ilgili tavsiyelerim
« : 14 Eylül 2020, 22:08:15 »
Arkadaşlar herkese merhaba , son dönemlerde forumda incelediğim konularda siteye katılan yeni arkadaslarin sayısının fazla olduğu ve çok bilgisizce yorumlar görüyorum .Özelden mesaj atan ve soru soran arkadaşlar da oluyor . Genel olarak incelediğim konular için bazı gözlemlerimi ve tavsiyelerimi sunmak istiyorum . ( Doktor vs değilim bunlar benim görüşlerim ve uzman değilim )

- Öncelikle foruma üye olup ilk günden kime ektireyim şeklinde sorunuz ve hedefiniz olmasın . Dünyadaki bütün saç ekimi forumlarında Ekim merkezlerinin fake hesapları mevcut ve sizi yanlış yonlendirebilirler . Saç ekimi kaçmıyor , sitede biraz vakit geçirin ...

- Son dönemlerde herkes DHİ yöntemine kilitlenmiş durumda . Sanki sık saç ekimi , aralara girme vs bu dhi kalemi ile yapılır , diğer yöntemler çağ dışı gibi bir durum oluştu . Adam foruma üye oluyor sorusu hemen en iyi dhi kimde yaptırırım ? İnternette önüme gelen reklamların çoğunluğu altın dhi , organik dhi , fiber dhi , silver dhi , sapphire blade vsvs pazarlama mevzuları .  Bu ibareleri gördüğünüz merkezlere şüpheli yaklaşın ... Benim gözlemim ülkemizde en kötü sonuçlar dhi ile alınıyor ...

- Saç ekimi muayenesi , görüşmesi adı neyse gittiğinizde muhtemelen sizi seksi bir kadın karşılayacaktır . Ekiminizi kim yapacak ? Doktor hangi etaplarda katılım sağlayıp operasyonu yapacak ? Bunları mutlaka sorun . Ülkemizde doktorların çoğu kalemle ön çizgi çizip bir daha gözükmüyor . Eğitimi ve tecrübesi ne olduğu belli olmayan insanların becerisine kalırsınız ... Yani seksi kadına değil operasyonun bir ameliyat olacağına odaklanın .

- Saçlı alana kim hangi teknik vs derse desin Ekim yaptırmayın . Hangi doktor olursa olsun !  Geçen forumda okudum Dr.Fatih bey nickli kişi ön çizgiye saçlı alanla birlikte 4500 dedi :)

- Bizim forumda ve diğer mecralarda da sıkça ters ışık fotolar görüyorum . Bu konuda dikkatli olun .

- Mümkünse aliminizi manuel yaptırın .

- Doktor olmayan kişiler ve ekimciler ile alakalı x hoca şu kadar greft vs yazılıyor . Bu yapılmamalı . Bunun dışında x hoca şu kadar greft diyor bahsettiği hoca ekime hiç girmemiş . Kalemle çizgi çizip gitmiş . İnsanları yaniltmayalim

- Genelde okuyorum bütçem 5000 TL ne yapmalıyım ? Para biriktir ... Paran az diye merdivenalti yere gitme ...

- Forumda leblebi gibi ilaç tavsiye eden üyeler var . İlaç doktor reçete etmedikçe kullanilmaz . Saç ekim doktorları neticede birer tuccardir ve Ekim sonuçları daha iyi olsun diye düşünmeden sizi ilaca yönlendirebilir. Unutmayın bu ilaçları 20-30 yıl kullanip sürekli klinik testleri yapılan bir makale , vaka vs yok . Adam benim şeyim kalkıyor sorun yok diyor . Kan tahlilleri , testler vs yapılıyor mu ?

- Ön çizgi saç ekiminin en önemli unsurudur. Bazı doktorların ve merkezlerin herkese z her kafaya aynı on çizgiyi çizdiğini görüyorum . Araştırın ve bu konuda merkeze fikirlerinizi bildirin .

- Prp yapacağız 3 seans 1500 TL benzeri laflara inanmayın . Bunun dışında oksijen tedavisi , şu bu mevzulara ek para ödemeyin ... Saç ekimi ile alakası yok bunların . Ülkenin en iyileri prp falan yapmıyor . İşe yarasa onlar yapardı .

- Son dönemlerde forumda 19-20 yaşında nw7 olacağı kesin olan vakalar görüyorum maalesef . Bu arkadaşlar şanssız ama yine de dünyanın sonu değil . Boş verin ne dertler var .

-  Donor yeterli değilse Ekim yaptırmayın ( örnek ben ) Ara ara gaza gelip olur yeter benim donor diyeceksiniz ( ben diyorum ) ama yetmeyecektir ...

-  Fabrikasyon ekim merkezlerinden uzak durun . Düşünün fıtık ameliyatı olacaksınız ve aynı ameliyathanede 5 kişi ameliyat ediliyor ve doktor arada gelip bakıyor . Sizce bu uygun mu ?

- Peruk vs çözümleri şarkıcı vs değilseniz tavsiye etmiyorum. 

- Forumda bazı konularda uyanık olun . Gerçi yönetim müdahale ediyor ama reklamlara dikkat edin .

Herkese saçlı günler

« Son Düzenleme: 15 Eylül 2020, 09:28:28 Gönderen: nofear114 »
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Ragnarok16

• Full Member
Ynt: Sac ekimi ile ilgili tavsiyelerim
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2020, 22:18:13 »
Güzel bir konu emeğinize sağlık.

İlaç konusunda (finasterid) bugün üroloji doktoru olan kuzenimle konuşmamı bırakayım. Kesinlikle doktora danışılmadan tahlil yaptırmadan ilaç kullanımı çok yanlış

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2020, 22:29:27 »
Evet doktor görüşü çok önemli . Kullanan kişilere saygım var herkesin kendi seçeneği ama doktor görüşleri onemli

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2020, 00:08:13 »
Faydalı  paylaşım   👍

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2020, 01:39:00 »
Çok faydalı bir paylaşım👍🏻
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2020, 01:49:06 »
Güzel paylaşım ama en önemlisi de bu ilaç kullanımı bence, herkesin vücudunun vereceği tepki farklı olabilir , kiminde yan etki göstermez , kiminde gösterir , kiminde ise seneler sonra bir anda gösterir. Çok riskli bir durum. 3 aydır kullanıyorum bir sorun yok diyince 4. Ay da birsey olmayacağının garantisi yok.
İyi düşünmek lazım sağlık sonuçta bir yeri düzeltelim diye başka bir yeri bozmayalım.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2020, 02:23:59 »
Ağrı  kesici  bile onlarca  yan etkisi  var   sonuçta  ilaç   her ilaç  yan etkileri   mutlaka  vardır bu yan etkiler  kişiden  kişiye değişir   .     dhı haklısın  doğru tespit

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2020, 09:25:04 »
Bugün Koray Erdoğan hocanın instagram canlı yayınını izledim. Bu ilaçla ilgili %30 yan etki görülür dedi. Birde 2 gün içinde yan etki gördüm vs diyenlerin büyük olasılıkla psikolojik olduğunu belirtti. Tabi bahsetmediği konu ( Ben kapatmak durumunda kaldım ben kapatana kadar )  20-30 yıl her gün bu ilacı kullanıp sürekli testleri yapılan takip edilen hasta var mı vs konusu ...

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2021, 14:10:33 »
Hocam nasılsınız iyi misiniz neler yapıyorsunuz .
Bu konuyu okuduğum iyi oldu ileriki yıllarda işime yarayacak . Bu çok ciddi konu .
On çizgiyi ta şimdiden ayarladım biliyorsunuz 😀😀
Benim tem umudum saçlar dökülsün o sıkıntı değil de saçın kalitesi düşünce sıkıntı oluyor .

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2021, 15:49:25 »
Hocam nasılsınız iyi misiniz neler yapıyorsunuz .
Bu konuyu okuduğum iyi oldu ileriki yıllarda işime yarayacak . Bu çok ciddi konu .
On çizgiyi ta şimdiden ayarladım biliyorsunuz 😀😀
Benim tem umudum saçlar dökülsün o sıkıntı değil de saçın kalitesi düşünce sıkıntı oluyor .

Eyvallah kardeş iyiyim sen de iyisindir umarım. Herkesin işine yarayabilecek hayati bilgiler içeriyor konu :)

Keşke açıklığı fazla olanlara ön çizgiyi senin stil yaptırmalı da yazsaydım .

Boşver dökülen dökülsün kafaya takma :)

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2021, 18:59:52 »
Eyvallah kardeş iyiyim sen de iyisindir umarım. Herkesin işine yarayabilecek hayati bilgiler içeriyor konu :)

Keşke açıklığı fazla olanlara ön çizgiyi senin stil yaptırmalı da yazsaydım .

Boşver dökülen dökülsün kafaya takma :)

Bende iyiyim çok teşekkür ederim . Hayırlı iftarlar .
Ben işimi sağlama almayı severim . Şimdiden on bilgi yaptım ileride işime yarayacak . Belki ileride ben on çizgiyi öyle yaparım site için bir ilk olur

Hocam bende ilaç konusunda çok tereddüt de kalan biriyim . Bu yüzden xpecia kullanıyorum . Resimdeki konuşmayı şimdi okudum dedim bi görüşlerinizi alayım .
Fin ,dut tarzı ilaçlar ciddi ve doktor kontörlünde kullanılması gereken ilaçlarmış. Asıl kullanım alanı sanırım prostat kanseriymis . Saç konusunda çok etkili ama yan etkileri de varmış . Çok araştırma yaptım  okudum baktım gezdim . En son sonucu xpecia da buldum ve gidip bir eczane den aldım. Zaten ilaç diye de geçmiyormuş . Takviye edici gıda .içindekiler Palmetto , biotin çinko vs vs .genel olarak vücut ve saç için gerekli vitaminler .  Yan etkiler kısmında ise sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum çünkü bunlar normal vitamin sadece saw Palmetto yu ek olarak alıyoruz . Araştırma sonucu da zaten testesteron u artıran bı besinmis ve dht baskılama konusunda başarılı ama yan etkileri yokmuş . Tabi fin dut gibi ekti göreceğimi düşünmüyorum ama ileriye donuk plan ve hareket edeceğim için xpecia yi seçtim .
Saçsız yaşanabilir ama bazı şeyler olmadan asla.
Ne düşünüyorsunuz hocam sizce yanlış mıyım sizin görüşleriniz çok önemli benim için
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2021, 20:42:01 Gönderen: Zorgoo »

Seriousblack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 16 Nisan 2021, 01:04:50 »
Faydalı konu teşekkür ederiz.
Bu arada ben de yeni ekim yaptırdım. Arastirmalarim sonucu xpecia + biotin olarak devam ediyorum.
Sonuçta, kıl lükstür, bazi şeyler zorunluluk =)

and3rs

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2021, 00:21:53 »
Şu an her yerde dhi yapılmıyor mu? Başka ne öneriyorsunuz?

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2021, 21:52:08 »
Şu an her yerde dhi yapılmıyor mu? Başka ne öneriyorsunuz?

Her yerde dhi yapılmıyor . Slit ve iğne tekniği de var . Dhi iyi yapan ekimciler de var ama bence diğer iki tekniğin gerisinde ...

Facebook Twitter Instagram