Gönderen Konu: Yaş 27 - Saç Ekimi Konusunda Bilgisiz, Yeni Üyeyim; Yardımcı Olur Musunuz?  (Okunma sayısı 3483 defa)

Keloğlukel

• BU SENE KELLİK MODA :)
  • Full Member
  • İŞLEYEN DEMİR PAS TUTMAZ ÇALIŞAN KAFA SAÇ TUTMAZ.
Merhaba,
  Özellikle son 2 aydır saç ektirmeyi düşünüyorum. Son döneme kadar böyle bir girişimim olmamasına rağmen; pandemi döneminde evde çalışma durumu, bu konuyu aklıma düşürdü. Arta kalan vakitlerimde bu işe odaklandım ve bu forum ile tanıştım.
  2 hafta kadar önce referans ve tavsiyeler sonucu; Bursa'da, Murat Küçüktaş ile ön görüşme gerçekleştirdim. Telefon görüşmelerinde, tahminen 4500-5000 civarında greft ekimi yapılacağı söylenmişti; fakat yüz yüze görüşmede 3000 greft üzerine planlama yapıldı. Görüşme sonucunda; beklentimin karşılanmaması ve araştırmalarım sonrasında, Murat Küçüktaş ile operasyonu yürütmekten uzaklaştım.
  Bu 2 haftalık süreçte Esteticare, Estetik International ve Dermaclinic sağlık merkezleri ile görüşmeler gerçekleştirdim. Forumdaki yüzeysel araştırmalarım ve az sayıda operasyon incelemesi üzerine; 24 Eylül Cuma günü için, Serkan Aygın ve Bilgehan Aydın ile ön görüşme gerçekleştirmek için randevu aldım...
  İşin özü; saç ekimi konusunda kısıtlı bilgilere sahip biri olarak, forumda bir konu açmak ve tecrübeli kimselerle iletişim kurmak istedim. Tavsiyelerinize ve nasıl bir yol izlemem konusunda, yardımlarınıza ihtiyacım var.
  27 yaşında kel oğlu kel biriyim, yaklaşık 7 yıldır protez saç kullanıyorum. Şu güne kadar saç özelinde herhangi bir tedavi görmedim, herhangi bir takviye almadım. Saç tellerim öteden beri ince, saçlarımın dökülmesi bilfiil devam etmekte. Fikir belirtebilmeniz açısından, birkaç fotoğrafımı sizinle de paylaşacağım. Başlangıçta da belirttiğim gibi, bu süreci fırsat görmem ve protez saçın sorumluluğu beni eskisinden daha fazla yorduğu için; kısıtlamaların sınırlı olduğu bu dönemde saç ekimi operasyonu yaptırmak istiyorum. Bütçe konusunda elim kuvvetli değil, 10 bin lira sınırını geçmek istemiyorum...
  Bu durumda biri için önerileriniz neler olur? Nasıl adımlar atmam gerekir? Ekim öncesi tavsiye ettiğiniz herhangi bir aksiyon var mı?
  Yeterince uzattım; vakit ayırıp, buraya kadar gelen herkese teşekkür ediyorum; gönlünüze sağlık...

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Donöre bak maşallah kardeşim 5 kişiye ekim çıkar ordan

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
Donör çok iyi görünüyor. İki ekim şeklinde yaptırın tavsiyesi verebilirim. Önce ön bölge, bir yıl sonra arka olacak şekilde.

Onun dışında Asuman Hair ile de görüşmenizi tavsiye ederim.

Keloğlukel

• Full Member
Donöre bak maşallah kardeşim 5 kişiye ekim çıkar ordan
Açıkçası böyle bir geri dönüş beklemiyordum, ben aksi yönünde düşüncelere sahiptim; teşekkür ediyorum.

Keloğlukel

• Full Member
Donör çok iyi görünüyor. İki ekim şeklinde yaptırın tavsiyesi verebilirim. Önce ön bölge, bir yıl sonra arka olacak şekilde.

Onun dışında Asuman Hair ile de görüşmenizi tavsiye ederim.
Görüşmelerim sonucunda, ben de benzer yaklaşım içindeyim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum, Asuman Hair ile de iletişime geçeceğim.

Kel123

• Hero Member
Donör baya iyi. Keşke protez takmasaymışsın. Deriyi çok havasız bırakmış

Keloğlukel

• Full Member
Donör baya iyi. Keşke protez takmasaymışsın. Deriyi çok havasız bırakmış
Bu konuda herhangi bir pişmanlık yaşamadım şu ana kadar, gelecek bana ne gösterir bilemem; ama kesinlikle haklısınız. Teşekkür ediyorum.

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yasin 27, daha gencsin. Dokulmen kuvvetle muhtemel devam edecek ve Nw5'e gidecek eger finasteride kullanmazsan (sahsen tavsiye etmem)

Acikligini kapatacak donore sahipsin fotolardan godugum kadariyla ama kesinlikle tek ekimle yapma bu isi. Oncelikle yesil bolgeye 3000 civari ektirip, bir 10-12 ay sonra da mavi bolgeye 3000 kok daha ektirebilirsin. Mavi bolge, yani ikinci ekimi sakalla destekleyebilirsin arzu edersen. Aciklik buyuk oldugu icin, ekilenin ciktigi, donoru maksimum verimlilikle kullanacak merkezleri dusun. Kesinlikle ucuz olacak diye tek ekim dusunme. Gerekiyorsa 2-3 yil para biriktir ve dogru duzgun bir yere yaptir ekimini.

Keloğlukel

• Full Member
Yasin 27, daha gencsin. Dokulmen kuvvetle muhtemel devam edecek ve Nw5'e gidecek eger finasteride kullanmazsan (sahsen tavsiye etmem)

Acikligini kapatacak donore sahipsin fotolardan godugum kadariyla ama kesinlikle tek ekimle yapma bu isi. Oncelikle yesil bolgeye 3000 civari ektirip, bir 10-12 ay sonra da mavi bolgeye 3000 kok daha ektirebilirsin. Mavi bolge, yani ikinci ekimi sakalla destekleyebilirsin arzu edersen. Aciklik buyuk oldugu icin, ekilenin ciktigi, donoru maksimum verimlilikle kullanacak merkezleri dusun. Kesinlikle ucuz olacak diye tek ekim dusunme. Gerekiyorsa 2-3 yil para biriktir ve dogru duzgun bir yere yaptir ekimini.
Evet, ki dökülme devam ediyor zaten. Finasteride şu güne kadar hiç kullanmadım, ki yan etkilerini de tam anlamıyla bilmiyorum. Etraflıca araştırmadan önce, kullanmaya başlayacağımı da sanmıyorum.
Aslına bakarsanız, tek ekim yaptıracağım diye hiçbir zaman şartlamadım kendimi; hatta sizin de çizdiğiniz tepe bölgeye ekim yaptırmayı hiç düşünmedim. Donörü maksimum verimlilikle kullanacak merkezler konusunda pek bir bilgim yok, örnek verebilir misiniz yada tavsiyede bulunur musunuz? Bugün görüşme yapacağım; Bilgehan Aydın ve Serkan Aygın’ın merkezleri, doğru düzgün kategorisine giriyor mu? Maksimum verimliliğe önem merkezler mi buralar?
Bu arada görüşleriniz ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim; vakit ayırıp, tavsiyelerde bulundunuz, sağolun.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Hocam Üstler bayağı Dökülmüş, Ama Donörün MaşAllah'ı Var.. Rahat 4 Ekimlik Donör Var Burda.. 😂
Bu Açıklığı Tek Seferde Sık Bir Şekilde 5.500 Greftle Kapatabilecek En Güzel İsim, Asuman Hanımdır Diyorum..
Not: Bu Açıklık İçin 5.500 Den Aşağısı 2 Ekim Gerektirir.. Bol Şans.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Açık alan fazla  protez kullanıyorsun oda kendi saçlarını zayıflatmış iyi ce zaten

2 aşamalı 1 sene arayla ekim planlaman gerek

İlk olarak ön orta

1 sene sonrata tepe gerekirse gene bir sıklaştırma önlere

En doğru adım bu sekılde senin için

Serkan aygın ve Bilgehan aydına gelince konuları var
Güzel ekimleri olan merkezler.
Global Moderator

Keloğlukel

• Full Member
Hocam Üstler bayağı Dökülmüş, Ama Donörün MaşAllah'ı Var.. Rahat 4 Ekimlik Donör Var Burda.. 😂
Bu Açıklığı Tek Seferde Sık Bir Şekilde 5.500 Greftle Kapatabilecek En Güzel İsim, Asuman Hanımdır Diyorum..
Not: Bu Açıklık İçin 5.500 Den Aşağısı 2 Ekim Gerektirir.. Bol Şans.. |-onayisareti-|
Kesinlikle öyle; üst kısımda tüyler var sadece. Teşekkür ediyorum, bu kadarını beklemiyordum; 4 ekimi bünyem kaldıramaz tabi. :P
Asuman Hanım'ın da ismini sıkça duyuyorum. Tavsiyeler üzerine; o klinik ile de görüşme gerçekleştireceğim.
Açıkçası, ben de 5000 grefti gözüme kestirmiştim; maksimum olarak görüyorum, üzerine pek çıkmak istemiyorum. Tek ekimde kapanmayacağını da artık öğrenmiş bulunmaktayım. İkinci ekimi de; ilk ekimin sonuçlarına, başarısına, bana kattıklarına, benden götürdüklerine göre; zamanı geldiğinde değerlendireceğim.
Düşünceleriniz, tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, sağolun.

Keloğlukel

• Full Member
Açık alan fazla  protez kullanıyorsun oda kendi saçlarını zayıflatmış iyi ce zaten

2 aşamalı 1 sene arayla ekim planlaman gerek

İlk olarak ön orta

1 sene sonrata tepe gerekirse gene bir sıklaştırma önlere

En doğru adım bu sekılde senin için

Serkan aygın ve Bilgehan aydına gelince konuları var
Güzel ekimleri olan merkezler.
Kesinlikle öyle; dediğiniz gibi, protez kullanmam buna yol açmış olabilir. Daha önce de belirttiğim gibi; üst kısımda tüyler var sadece, oldukça zayıf.
Düşüncem ve tavsiyeler sonucunda kısa süre içerisinde; ön- orta bölüme ekim ve tepe kısmını da, takviyelerle biraz olsun güçlendirmeyi düşünüyorum.
İkinci ekimi de; ilk ekimin sonuçlarına, başarısına, bana kattıklarına, benden götürdüklerine göre; zamanı geldiğinde değerlendireceğim.
Her ne kadar kendileriyle görüşme fırsatım olmasa da, her iki ismin de klinikleri ile ön görüşme gerçekleştirdim. Sonuç olarak her iki klinik de benzer tavsiyelerde bulunup, benzer planlamalar yaptılar; greft sayılarında farklılıklar vardı. Bilgehan Aydın'ın kliniği, 5500 greft civarı planlarken; Serkan Aygın'ın kliniği 4000 greft civarı planladı. Greft sayılarının, kararımı belirlememde ne derece önemi var; bu konuda düşünceleriniz nedir? Su süreçte, karar verme konusunda hayli çıkmazdayım. Bu süreçte tavsiyeniz ne olur?
Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum, sağolun. Deneyimlerinizden yararlanmak isterim.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Hocam tek seferde kapansın istiyorsan, 5.500 greft kapatır bence, açık alanda ki kendi saçlarınızda zaten simülasyon görevi görecek, Asuman hanım ve Bilgehan Aydın ikiside Tek seferde Kapatabilir bu Açıklığı, Yada 2 ekim planlarsanız yine 2 merkezde İyidir.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Keloğlukel

• Full Member
Hocam tek seferde kapansın istiyorsan, 5.500 greft kapatır bence, açık alanda ki kendi saçlarınızda zaten simülasyon görevi görecek, Asuman hanım ve Bilgehan Aydın ikiside Tek seferde Kapatabilir bu Açıklığı, Yada 2 ekim planlarsanız yine 2 merkezde İyidir.. |-onayisareti-|
Açıkçası, 'kesinlikle tek seferde kapanmalı' gibi bir düşüncem yok; araştırmalarım sonrasında da, tek seferde kapanması yönünde bir beklentim yok. 5500 greft kulağa hoş geliyor; ancak beni düşündüren kısım, verilecek fire. 4000 greft ekimi, yüzdelik olarak daha başarılı bir sonuç mu ortaya çıkaracak? 5500 greft ile 4000 greft arasındaki fark, kararımı belirleme noktasında; dramatik bir öneme sahip mi? 5500 greft ekimi sonucunda piman olur muyum? Henüz bu sorulara cevap bulamadığım için, ekim merkezleri arasında tercih yapamıyorum; oldukça kararsızım.
Sizin saç ekimi konunuza bakma fırsatım oldu, ancak aradığım cevabı bulamadım. Siz Serkan Aygın yada Bilgehan Aydın klinikleri ile görüşme gerçekleştirdiniz mi? Sizin Asuman Hanım'ı seçmenizin asıl sebebi, maksimum greft çalışması mı?
İlginiz için tekrar teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Facebook Twitter Instagram