Gönderen Konu: Yaş 20 Yardımcı Olur Musunuz Hızlı Saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 246 defa)

kerem uslu

• Yeni üye
  • *
Yaşım belirttiğim gibi 20, saçım eskisine nazaran genel olarak hızlı bir şekilde dökülmeye, ayrıca bir de şakaklardan açılmaya başladı.

Dermatologa gittiğimde ise doktor iki dakika bakıp genetik dedi gönderdi, sizce saçlarımın durumu nasıl ve ne yapmam lazım?

NOT: Saçım eskiden böyle değildi gürdü şimdi nasıl anlatsam bilemiyorum ama ışık geldiğinde derim gözükecek kadar seyreldi, bu durum da iyice moralimi bozmaya başladı o yüzden sizlere sormak istedim.

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 20 Yardımcı Olur Musunuz Hızlı Saç Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2024, 11:38:39 »
Yaşım belirttiğim gibi 20, saçım eskisine nazaran genel olarak hızlı bir şekilde dökülmeye, ayrıca bir de şakaklardan açılmaya başladı.

Dermatologa gittiğimde ise doktor iki dakika bakıp genetik dedi gönderdi, sizce saçlarımın durumu nasıl ve ne yapmam lazım?

NOT: Saçım eskiden böyle değildi gürdü şimdi nasıl anlatsam bilemiyorum ama ışık geldiğinde derim gözükecek kadar seyreldi, bu durum da iyice moralimi bozmaya başladı o yüzden sizlere sormak istedim.
mevcut saçını korumak için finasterid kullan ama bazı yan etkileri var bunları göze alıyorum diyorsan başla muhtemelen bir 6 tı ay sonra saçların eski jale geldiğini görürsün en peak noktasını ise ikinci yılda alırsın ilacın

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2024, 13:46:18 »
Saçında gözle görülür bir şey yok ben sandım ki kedi tüyü gibi bir şey kalmış saç sıklığı iyi boşuna stres yapıyorsun kendi Başka şeylere ver saçın düzelir o yaşta finasterid kullanmanı önermem ilk aylarda dökülme yaparsa yine strese girersin kısır döngü olur korkudan bırakırsın ya arkadaşlar bu yeni nesil niye böyle ben anlamıyorum çok mu boş vaktiniz var nedir biz o yaşlarda dökülme nedir bilmez saç sorunumunuz olmazdı kimseden de duymadım ben. Biraz salın hayatınızı yaşayın
  • Yaşınız 36

gencay

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2024, 16:10:57 »
test yaptır bi istersen dahiliye git demir vitamin eksikliği vs olabilir

gencay

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2024, 16:11:10 »
geçmiş olsun

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2024, 21:17:31 »
Saçın çok iyi halde hocam dert etme genetik dökülme başlamış seyreklikler hafiften var ama ciddi bir durum yok. Ben en azından 22'ye kadar finasterid kullanılmaması yönünde tavsiye verebilirim tabi senin kararın. Finasterid dışında xpecia veya AGA-E kullanabilirsin. Masaj ve dermaroller ile de destekle.
Bu arada flaş açarak tepeden bir fotoğraf daha atarsan daha net anlaşılabilir.
  • Yaşınız 22

teketek

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2024, 11:21:28 »
seyretmil genetik duruyor

Facebook Twitter Instagram