Gönderen Konu: 19 YAŞINDA SAÇ EKİMİ  (Okunma sayısı 3333 defa)

|Logan|

• Hero Member
19 YAŞINDA SAÇ EKİMİ
« : 30 Eylül 2020, 18:59:40 »
Şakağımın bir kısmı çok açık bir kısmı daha az açık. Şakaklarım 2 3 sene önce açılmıştı hala aynılar ilerleme yok. Ayrıca bende ilk egzama başladığında sürekli saçlarımı ellerimle sallardım iyice sert şekilde öyle de açıldı saçlar biraz. Şakaklarıma ekim yaptırmak istiyorum. Biliyorum dökülmen tamamen bitsin ondan sonra ekim yap falan diyiceksiniz ama üniversitemi böyle de geçirmek istemiyorum eğer ekim yaptırdıktan sonra dökülme olursa yine ektiririm. Millet 2 3 defa ektiriyor hem de benden az saçı olanlar ben de ektiririm nolcak. Ayrıca ben bu ektirmenin beni  üniversite sonuna kadar idare edeceğini düşünüyorum. Hem saçımın bazı yerlerine sıklaştırma da yaparım beni iyice idare eder. Finasteride kullanıyorum doktor kontrolü ile. Dökülmemin üniversite ortalarında bitmesini bekleyip psikolojimin bozulmasını istemiyorum. Ayrıca ne malum abi 5 sene sonra yaşayacağım bari ektirim mutlu yaşayayım. Bir de sorum var sizlere bu finasteride ön bölgedeki dökülmeyi durdurur mu? Yorum yazarsanız sevinirim abiler sizlerin düşüncelerine ihtiyacım var.

|Logan|

• Hero Member
Ynt: 19 YAŞINDA SAÇ EKİMİ
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2020, 19:15:42 »
Yazan yok mu
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2020, 20:24:04 »
Abilerim yazarmısınız yorumlarınızı lütfen
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2020, 20:24:26 »
"Ayrıca ne malum abi 5 sene sonra yaşayacağım bari ektirim mutlu yaşayayım" böyle bir yaklaşımla gelecek adına planlama kurulmaz. O zaman yarın ölmeyeceğinizin de garantisi yok boş yere saç ektirip neden boş yere saç ekimiyle uğraşıyorsunuz. 19 yaş saç ekimi için çok erken bir yaş. Ensenizde alım yapılan bölgenizde saçlarınızda ilerleyen yıllarda dökülebilir. Ön şakak bölgesi sizin yaşlarınızda benim de açıktı ve uzun süre hiçbir takviye kullanmadan saç dökülmesi yaşamadım. Yani bu şekilde sizin de saçlarınız kalabilir. Ben bir süre saç dökülmenizi takip edin derim. Erken yaşta saç dökülmesi gerçekten çok stres verici bir olay ama bence ilerleyen yıllarda keşke dememeniz için beklemeniz daha iyi bir adım olur.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2020, 20:37:58 »
"Ayrıca ne malum abi 5 sene sonra yaşayacağım bari ektirim mutlu yaşayayım" böyle bir yaklaşımla gelecek adına planlama kurulmaz. O zaman yarın ölmeyeceğinizin de garantisi yok boş yere saç ektirip neden boş yere saç ekimiyle uğraşıyorsunuz. 19 yaş saç ekimi için çok erken bir yaş. Ensenizde alım yapılan bölgenizde saçlarınızda ilerleyen yıllarda dökülebilir. Ön şakak bölgesi sizin yaşlarınızda benim de açıktı ve uzun süre hiçbir takviye kullanmadan saç dökülmesi yaşamadım. Yani bu şekilde sizin de saçlarınız kalabilir. Ben bir süre saç dökülmenizi takip edin derim. Erken yaşta saç dökülmesi gerçekten çok stres verici bir olay ama bence ilerleyen yıllarda keşke dememeniz için beklemeniz daha iyi bir adım olur.

İlk dediğin konuda haklısın. Ama psikolojik olarak mutlu olmak istiyorum beklemek istemiyorum. Enseden alınan bölüm dökülebilir demişsin ama zaten eni sonu ekim yaptırıcam o zaman 5 sene sonra ekim yaptırsam yine dökülebilir. Abi bak ben kendimi sana izah edeyim. Benim gibi insanlar bu yaşlarda arkadaşlarıyla buluşurlar kız arkadaş yaparlar eğlenirler ders çalışırlar gibi gibi. Ben günümü saçlarımı düşünerek geçriyorum. Benden kat kat kötü olan insanların saçları bile ekimle gayet iyi oluyorken ben ektirince neden ekilen alan dökülsün onu anlamadım. Ha belki de dökülücek ama belki yani bir ihtimal sadece. Zaten şunu da söliyim benim şakaklara ekim yaptırdıktan sonra saçlarım yine dökülücek biliyorum yine ektiririm abi ama şakak bölgesi çok daha önemli. Şakağa ektirirsem en azından önden görüntü güzel olucak. Üniversite yıllarımı böyle şakaklarla geçirmek istemiyorum abi. Bu şakaklara ektirirsem beni gayette idare eder. Ne dersin abi? Bu arada finasteride tepede işe yarıyor biliyorum ama ön bölgedeki dökülmeyi durdurur mu?
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2020, 20:50:30 »
İlk dediğin konuda haklısın. Ama psikolojik olarak mutlu olmak istiyorum beklemek istemiyorum. Enseden alınan bölüm dökülebilir demişsin ama zaten eni sonu ekim yaptırıcam o zaman 5 sene sonra ekim yaptırsam yine dökülebilir. Abi bak ben kendimi sana izah edeyim. Benim gibi insanlar bu yaşlarda arkadaşlarıyla buluşurlar kız arkadaş yaparlar eğlenirler ders çalışırlar gibi gibi. Ben günümü saçlarımı düşünerek geçriyorum. Benden kat kat kötü olan insanların saçları bile ekimle gayet iyi oluyorken ben ektirince neden ekilen alan dökülsün onu anlamadım. Ha belki de dökülücek ama belki yani bir ihtimal sadece. Zaten şunu da söliyim benim şakaklara ekim yaptırdıktan sonra saçlarım yine dökülücek biliyorum yine ektiririm abi ama şakak bölgesi çok daha önemli. Şakağa ektirirsem en azından önden görüntü güzel olucak. Üniversite yıllarımı böyle şakaklarla geçirmek istemiyorum abi. Bu şakaklara ektirirsem beni gayette idare eder. Ne dersin abi? Bu arada finasteride tepede işe yarıyor biliyorum ama ön bölgedeki dökülmeyi durdurur mu?
Güzel kardeşim sakaklari ektirdin ve geriye kalan döküldü donor seyreldi o vakit neyle Ekim yaptiracaksin?Saç ekimi nedir nasıl yapılır en verimli Ekim için şartlar nelerdir bunları bir araştır acele bir kararla merdiven altı bir yerde kendini madara etme.Bu yaşta bu saça bu ekimi ancak merdiven altı yerler yapar ve berbat ederler saçını kerozan tablet ve revigen şampuana basla haftada bir ketoral şampuan kullan en az 28e kadar idare et sonra donor seyrelmezse ve tepe yeterince seyrelirse Ekim yaptır
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2020, 21:01:20 »
Güzel kardeşim sakaklari ektirdin ve geriye kalan döküldü donor seyreldi o vakit neyle Ekim yaptiracaksin?Saç ekimi nedir nasıl yapılır en verimli Ekim için şartlar nelerdir bunları bir araştır acele bir kararla merdiven altı bir yerde kendini madara etme.Bu yaşta bu saça bu ekimi ancak merdiven altı yerler yapar ve berbat ederler saçını kerozan tablet ve revigen şampuana basla haftada bir ketoral şampuan kullan en az 28e kadar idare et sonra donor seyrelmezse ve tepe yeterince seyrelirse Ekim yaptır

Abi eğer sadece şu şakaklara ektirerek benim donör o kadar seyrelecekse zaten ben direkt kel olayım yani. Canım abicim öncelikle sağol ilgin için. Benden kat kat kel olan insanlar donör bölgeyle o kafaya ekim yaptırıyorsa hatta bir de 2. 3.ekimi yaptırıyorlar. Benim donör bölgem falan baya gür ben bu donör bölgeyle saçım tekrar dökülürse ekim yaptıramaz mıyım. Bilmiyorum abi psikoloji çok önemli bu işte ben bu yaşta bu saçlarla olmak istemiyorum. Hem abi merdiven altı yerler diyorsun ama yani gayet kaliteli yerler hatta uzmanlar bile diyor 19 20 yaşında yaptırılabilir hastanın psikolojisine göre.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2020, 22:22:55 »
Abi eğer sadece şu şakaklara ektirerek benim donör o kadar seyrelecekse zaten ben direkt kel olayım yani. Canım abicim öncelikle sağol ilgin için. Benden kat kat kel olan insanlar donör bölgeyle o kafaya ekim yaptırıyorsa hatta bir de 2. 3.ekimi yaptırıyorlar. Benim donör bölgem falan baya gür ben bu donör bölgeyle saçım tekrar dökülürse ekim yaptıramaz mıyım. Bilmiyorum abi psikoloji çok önemli bu işte ben bu yaşta bu saçlarla olmak istemiyorum. Hem abi merdiven altı yerler diyorsun ama yani gayet kaliteli yerler hatta uzmanlar bile diyor 19 20 yaşında yaptırılabilir hastanın psikolojisine göre.
Babanin ve dayilarinin saç durumu nedir

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2020, 23:05:09 »
Arkadaşlar ben de bir üniversite öğrencisi olarak konu sahibine katıldığımı ve onu desteklediğimi belirtmek istiyorum. Kardeşim bence ektir. Üniversite de zorlanacağına eminim. Eklemek istiyorum saçlarında minyatürleşme oldukça fazla. Yaşın küçük doktor kontrolünde ise bir şey diyemiyorum umarım finans toparlar mevcut saçını da

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2020, 23:06:48 »
Babanin ve dayilarinin saç durumu nedir

Babam kel yani sadece yanlar ve ense var işte. Dayılardan birinin saçı var sadece şakağı açık biraz o kadar. Diğer dayım biraz yaşlı o da kel sadece yan ve enseler var. Ama bizim ailede yan ve enseler gür yani onu söliyim.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2020, 23:08:58 »
Arkadaşlar ben de bir üniversite öğrencisi olarak konu sahibine katıldığımı ve onu desteklediğimi belirtmek istiyorum. Kardeşim bence ektir. Üniversite de zorlanacağına eminim. Eklemek istiyorum saçlarında minyatürleşme oldukça fazla. Yaşın küçük doktor kontrolünde ise bir şey diyemiyorum umarım finans toparlar mevcut saçını da

Saçlarımda minyatürleşme yok abi o gördüğün küçük saçlar minoxil ile çıkanlar. Yaklaşık 5 6 ay önce bıraktım minoxili sadece şakaklara sıkıyordum. Ondan kalma o saçlar. Ondan başka bilmiyorum minyatürleşme yok gibi.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2020, 23:57:28 »
Onceden belirteyim de yanlis anlasilma olmasin :)

Bizlerden (tercubeli abilerden) tam olarak ogrenmek istedigin nedir? Kararini verdin ve destek mi bekliyorsun, yoksa bu yasta yapacagin ekimin yanlis olup olmadigini mi soruyorsun? Yoksa baska birsey mi?

Ilk mesajina baktigimda tek bir soru goruyorum; onun cevabi da su: finas tek bolgeye etkili degil; her bolgeye etkisi olur. Ote yandan, sacinin farkli bolgelerindeki kokler DHT hormonuna karsi 'farkli' hassasiyette olabilirler. Bu ne demektir? Finas kullanirsin, tepe kalir ama on acilir (misal veriyorum) Buradan anlarsin ki, ondeki saclarin DHT'ye karsi cok fazal hassas, inmis, cok az orandaki DHT bile onleri dokmeye yetmis. Tepedeki ve diger yerlerdeki kokler, inmis DHT seviyesinde yasayabilmis.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2020, 00:28:56 »
Onceden belirteyim de yanlis anlasilma olmasin :)

Bizlerden (tercubeli abilerden) tam olarak ogrenmek istedigin nedir? Kararini verdin ve destek mi bekliyorsun, yoksa bu yasta yapacagin ekimin yanlis olup olmadigini mi soruyorsun? Yoksa baska birsey mi?

Ilk mesajina baktigimda tek bir soru goruyorum; onun cevabi da su: finas tek bolgeye etkili degil; her bolgeye etkisi olur. Ote yandan, sacinin farkli bolgelerindeki kokler DHT hormonuna karsi 'farkli' hassasiyette olabilirler. Bu ne demektir? Finas kullanirsin, tepe kalir ama on acilir (misal veriyorum) Buradan anlarsin ki, ondeki saclarin DHT'ye karsi cok fazal hassas, inmis, cok az orandaki DHT bile onleri dokmeye yetmis. Tepedeki ve diger yerlerdeki kokler, inmis DHT seviyesinde yasayabilmis.

Abi yorumlarınızı merak ettiğim için sordum. Peki finasteride yanında ne kullanayım öndeki dökülmenin azalması için?  Minoxil gibi losyonlar kullanamam hem egzamam var hem de döngü vs muhabbetinden dolayı. Alakan için teşekkürler abi
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2020, 00:41:11 »
Abi yorumlarınızı merak ettiğim için sordum. Peki finasteride yanında ne kullanayım öndeki dökülmenin azalması için?  Minoxil gibi losyonlar kullanamam hem egzamam var hem de döngü vs muhabbetinden dolayı. Alakan için teşekkürler abi
Öndeki dökülmeyi durdurmak çok zordur hatta bir yerden sonra imkansızdır ama iğneleme magnezyum yağı okaliptüs ve nane yağı karışımı iğneleme sonrası sürülürse doğal olarak yavaslatabilir

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2020, 01:09:47 »
Rica ederim.

Finas disinda sac dokulmesini durdurma 'ihtimali' olan baska bir sey yok literaturde maalesef.

Eger kararini vermissen ektirmek icin, hic bosuna yorma kendini burayla. Git ektir, kaybin devam ederse tekrar ekime girersin. Ama bizlere veya herhangi 'duzgun/vicdanli' bir hocaya sorarsan, 19 yasinin cok erken oldugunu, dokulme paterninin bile henuz belli olmadigi cok genc bir yas oldugu icin ekime karsi cikacaktir.

Facebook Twitter Instagram