Gönderen Konu: Tedavi öneri istek (20 yaş)  (Okunma sayısı 1108 defa)

Baysavasci

• Yeni üye
  • *
Tedavi öneri istek (20 yaş)
« : 09 Ekim 2020, 12:48:50 »
Herkese iyi günler diliyorum.
Şuan;
• günde 2 defa xpecia
• Haftada 2 dermoller
•Şakaklara ketoral krem (Haftada 3 defa)

Kullanıyorum. Finastreid kullanmayı düşünmüştüm ama forumdaki arkadaslar yaşımdan dolayı tavsiye etmemişlerdi. Ben de yan etkisi olmayan bir tedavi denedim. Yaksalik 1.5 aydır yukarıda yazdığım tedaviyi uyguluyorum. Agresif bir dökülmem olduğu için yetersiz kalıyorlar. Sizce ne yapmam lazım? Psikolojik olarak bu durum beni üzüyor.

Ek olarak sadece şakaklara minox kullanmak istiyorum. Mevcut saçlarımı minox illetine bulastirmadan. Sadece şakaklara uygularsam geri kalan mevcut saçlarım etkinler mi minoxidilden. Şimdiden teşekkürler

Gregor59

• Hero Member
Ynt: Tedavi öneri istek (yaş)
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2020, 13:58:55 »
Tedavi yönteminin hiçbiri işe bir işe yaramaz. Onaylı tedavilere başlamazsan kel kalacaksın 2 seneye

Baysavasci

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2020, 14:31:49 »
onaylı tedavi dediğiniz şey nedir hocam? finasterid den mi bahsediyorsunuz yoksa minoxidilden mi

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2020, 14:39:44 »
Ketorali mümkünse her gün, yapabiliyorsanız günde iki kullanın sabah akşam.

Dermaroller kullanımı ok.
Ketoral yanına acnelyse de ekleyebilirsiniz. Ketoral her bölgeye bir nohut tanesi kullanıyorsan, acnelyse bunun ücte biri kadar olabilir.

Saç çıkarmak istiyorsan, minoxilden başka oek bir alternatifin yok bence. Her iki şakağa çalışabilirsin. İçine de avodart kapsül ekleyebilirsin. Dutasterid yani. Topikaş kullanımda yanetki göstereceğini sanmıyorum. Görürsen bırakırsın.

Tavsiyem 8-10 ml minoxil i ufak bir şişeye aktar. İçine 2-3 avodart kapsül delip, sık.

Bitene kadar sol sağ şakaklara belki ön çizgiye birer fıs veya ikişer fıs kullan bakalım, ne olacak.

Baysavasci

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2020, 20:43:17 »
Ketorali mümkünse her gün, yapabiliyorsanız günde iki kullanın sabah akşam.

Dermaroller kullanımı ok.
Ketoral yanına acnelyse de ekleyebilirsiniz. Ketoral her bölgeye bir nohut tanesi kullanıyorsan, acnelyse bunun ücte biri kadar olabilir.

Saç çıkarmak istiyorsan, minoxilden başka oek bir alternatifin yok bence. Her iki şakağa çalışabilirsin. İçine de avodart kapsül ekleyebilirsin. Dutasterid yani. Topikaş kullanımda yanetki göstereceğini sanmıyorum. Görürsen bırakırsın.

Tavsiyem 8-10 ml minoxil i ufak bir şişeye aktar. İçine 2-3 avodart kapsül delip, sık.

Bitene kadar sol sağ şakaklara belki ön çizgiye birer fıs veya ikişer fıs kullan bakalım, ne olacak.

Minoxili kullanırken, mevcut saçlarıma gelmemesi için spreyi önce bir pamuğa sıkıp, pamuğu sakaklarima uygulasam olur mu?

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Tedavi öneri istek (20 yaş)
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2020, 21:18:56 »
Finasterid ile minoxidil birlikte kullanırsan mevcut saçlarında bir zarar olmaz bence ama daha tecrübeli arkadaşlar var birde yas 20 o da var yan etki riskini göze alman lazım yada 2-3 sene bekle öyle başla kararını sen ver

abidingub

• Full Member
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2020, 21:39:02 »
Tedavi yönteminin hiçbiri işe bir işe yaramaz. Onaylı tedavilere başlamazsan kel kalacaksın 2 seneye
Hocam ne 2 senesi ya kuyuya bi taş atıyosunuz şöyle milletin moralini bozuyosunuz.Evet kardeşim saçın açılıyo şakaklardan da 2 senede dökülecek bir saç değil bu olanlar sağlam ve gür dökülür ama çok daha uzun zaman alır doktora görün vitamin eksiğin var mı baktır senden tahlil isticekler ona baktır bi sorun yoksa minox ve xpecia yazar muhtemelen işe de yarar seni mutlu eder bikaç yıl daha idare et yeni nesil çok daha etkili ilaçlar geliyor zaten sonra bunlarla çok uğraşmayız

Baysavasci

• Yeni üye
  • *
Ynt: Tedavi öneri istek (20 yaş)
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2020, 21:39:53 »
Finasterid ile minoxidil birlikte kullanırsan mevcut saçlarında bir zarar olmaz bence ama daha tecrübeli arkadaşlar var birde yas 20 o da var yan etki riskini göze alman lazım yada 2-3 sene bekle öyle başla kararını sen ver
minoxidil ile finası aynı anda kullanmayacağım.

Baysavasci

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2020, 09:57:45 »
Hocam ne 2 senesi ya kuyuya bi taş atıyosunuz şöyle milletin moralini bozuyosunuz.Evet kardeşim saçın açılıyo şakaklardan da 2 senede dökülecek bir saç değil bu olanlar sağlam ve gür dökülür ama çok daha uzun zaman alır doktora görün vitamin eksiğin var mı baktır senden tahlil isticekler ona baktır bi sorun yoksa minox ve xpecia yazar muhtemelen işe de yarar seni mutlu eder bikaç yıl daha idare et yeni nesil çok daha etkili ilaçlar geliyor zaten sonra bunlarla çok uğraşmayız
1 sene önce doktora gitmiştim. Xpecia önermişti. Tavsiyelerin için teşekürler.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2020, 00:43:51 »
Minoxili kullanırken, mevcut saçlarıma gelmemesi için spreyi önce bir pamuğa sıkıp, pamuğu sakaklarima uygulasam olur mu?

Saded şakaklara ufak ufak sık. Uğraşma pamukla falan. Şakaktan biraz içerilere girsin tsbi. Orada minyatürleşenlere de etki etsin.

Sprey efektif gelmiyorsa, küçük şırınga veya damlalıkla istediğin yere uygulayabilirsin.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2020, 11:09:24 »

Valla ben de anlamıyorum doktorlar bile kestiremiyor saçın nasıl bir şekil alacağını ne zaman döküleceğini vs ama burda direkt 2 seneye ne olacağını görüyolar. Çok ilginç
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Facebook Twitter Instagram