Gönderen Konu: Tedavi süreci öneri tavsiye (fotoğraflı)  (Okunma sayısı 19359 defa)

Xeth

• Hero Member
Tedavi süreci öneri tavsiye (fotoğraflı)
« : 26 Kasım 2020, 14:36:18 »
Merhaba tekrardan doğuştan ince telli sacliyim. yaklaşık 5 aydir sadece şakaklara minox kullanıyorum. Ve şuan tekrar seyreldi şakaklar sanırım döngüye girdi. 1 haftadır kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanıyorum. Ve yine 5 aydır xpecia kullanıyorum ama ilk 4 ay günde bir kullanarak hata yaptım. Son 20 gündür günde iki kullanıyorum. Yan etkiler yaşıyorum özellikle kabak çekirdeği kapsülü 1380 mg ekledikten sonra daha da arttı. Bu arada diffuse dökülme tipine sahibim.
Sizce süreç nasıl gidiyor? Önerileriniz neler? Teşekkürler

Son olarak xpecia günlük 2 yaptıktan ve kabak çekirdeği ekledikten sonra kafadaki sivilceler gitti.

İlk foto 14 Ekim'de saçlar uzunken tepe
Diğer fotolar ise güncel fotolar olacak.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Tedavi süreci öneri tavsiye (fotoğraflı)
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2020, 14:54:45 »
Merhaba tekrardan doğuştan ince telli sacliyim. yaklaşık 5 aydir sadece şakaklara minox kullanıyorum. Ve şuan tekrar seyreldi şakaklar sanırım döngüye girdi. 1 haftadır kabak çekirdeği yağı kapsülü kullanıyorum. Ve yine 5 aydır xpecia kullanıyorum ama ilk 4 ay günde bir kullanarak hata yaptım. Son 20 gündür günde iki kullanıyorum. Yan etkiler yaşıyorum özellikle kabak çekirdeği kapsülü 1380 mg ekledikten sonra daha da arttı. Bu arada diffuse dökülme tipine sahibim.
Sizce süreç nasıl gidiyor? Önerileriniz neler? Teşekkürler

Son olarak xpecia günlük 2 yaptıktan ve kabak çekirdeği ekledikten sonra kafadaki sivilceler gitti.

İlk foto 14 Ekim'de saçlar uzunken tepe
Diğer fotolar ise güncel fotolar olacak.

İlk tavsiye benden gelsin...
Güzel bir kuaföre gidiver iyi bir kesim sonrası fön sprey fırça tarak ile mutlu günler...
Şuan için hiç bulaşma tedavidir ekimdir gayet iyi sacların

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2020, 14:58:56 »
İlk tavsiye benden gelsin...
Güzel bir kuaföre gidiver iyi bir kesim sonrası fön sprey fırça tarak ile mutlu günler...
Şuan için hiç bulaşma tedavidir ekimdir gayet iyi sacların

Teşekkür ederim yorumunuz için ama diffuse dökülme tipine sahip olduğum için iyi gözüküyor olabilir ama incelen saçlar döküyorum. Kuaföre gitmeye de korkuyorum. İnce telli olduğu için uzun bırakmıyorlar. Çok kısaltıyorlar ve bana hic yakışmıyor. Dayılarımda da diffuse tip var. İki dayımdan biri 50 yaşında saçları seyrek ama tamamen boş değil tepe. Diğer dayım 40 yaşına yakın sadece tepesi açılmış o da diffuse tip.

Yanlış bilmiyorsam diffuse tip tedavi edilmezse kötü ama edilirse güzel yanıt veriyor değil mi?
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2020, 21:11:35 »
 artık insanlar gür saçlada sitelere gelebiliyor.kullandıklarından minoxidil dısındakiler faso fiso.ufak tefek faydaları olur zamanında hepsini denedik xpeciadan memnun olanda var ama fazlada bişi beklememek gerek.dermoller ekleyebilirsin.zaten ufak tefek şeylerin durdurdağı kadar hafif dokulmeyse ilerde az doker ondada ufak bir ekimle kurtulursun.minoxu 2 günde 1 sabah ve akşam kullanıon ve sonraki gun kullanmıon olemi.oyleyse geceleri gunde 1 kullan gunluk kullan.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2020, 21:15:52 »
artık insanlar gür saçlada sitelere gelebiliyor.kullandıklarından minoxidil dısındakiler faso fiso.ufak tefek faydaları olur zamanında hepsini denedik xpeciadan memnun olanda var ama fazlada bişi beklememek gerek.dermoller ekleyebilirsin.zaten ufak tefek şeylerin durdurdağı kadar hafif dokulmeyse ilerde az doker ondada ufak bir ekimle kurtulursun.minoxu 2 günde 1 sabah ve akşam kullanıon ve sonraki gun kullanmıon olemi.oyleyse geceleri gunde 1 kullan gunluk kullan.

Ben pek gür olduğunu sanmıyorum sadece başlangıç aşamasında. Çocukluğumdan beri saçlarım iyi değildi hiç. İnce telli olduğu için hiçbir zaman istediğim gibi olmadı. Ve evet dediğiniz gibi bir süredir her gün akşamları kullanıyorum minoxu. Teşekkürler. Diğer arkadaşların Farklı bir yorumunuz varsa onları da beklerim
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2020, 22:22:31 »
Moralini bozmak için sana yardımcı olayım genetik faktörün kel ve sende kel olacan  saçlarında açılma "çok yavaş başlıyacak bunu çok kafaya takarsan daha hızlı olacak:)

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2020, 23:12:05 »
5 yila biter bu saclar
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Kasım 2020, 23:15:00 »
5 yila biter bu saclar

Hocam geçen hafta aynı fotoğrafla bir problem göremedim demiştin. İroni mi anlamadım valla 😁
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2020, 23:18:32 »
Hocam geçen hafta aynı fotoğrafla bir problem göremedim demiştin. İroni mi anlamadım valla 😁
Ironi tabi ki kardesim:) saclarin gayet saglikli, ilerde problem olur mu bilmem ama suan hicbir sorunun yok
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2020, 23:21:51 »
Ironi tabi ki kardesim:) saclarin gayet saglikli, ilerde problem olur mu bilmem ama suan hicbir sorunun yok

Abi insan böyle anlarda biri normal bir şey bile söylese ciddiye alıyor maalesef. İroni yaptığını buradan pek anlayamadım kusura bakma. 😁Teşekkürler
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Aralık 2020, 20:25:47 »
Selam tekrardan konuma buradan devam etmeyi düşünüyorum karmakarışık olsun istemedim.

Fotoğrafları bırakacağım ama sormak istediğim bir şey var.

Minoxu 5 ay 20 gündür kullanıyorum şakaklara. şakaklarımdaki saçlarımı bariz kalınlaştırdı. Şakaktaki çizgi düzeldi Ama gidenler geri geldi mi hiç bilmiyorum. Minox bana etki etti ama minyatürleri geri getirmedi sanırım. Şok dökülme yapmıştı ama acaba o gidenler geri geldi mi? Çünkü şakaklarımın biraz gerisinde saç yoğunluğu bir çizgi gibi birden artıyor. (Saçlar hâlâ kalın) Acaba uygulamamda mi yanlış var sürüyorum ama arkalara kadar değil çünkü minoxun sadece sürdüğümüz yere bir bıçak gibi sınır çizeceğini düşünmüyorum. Acaba henüz erken mi yoksa minox bende pek etkili değil mi? Döngüye mi girdi hiç anlamadım. Uygulamam mı hatalı? Bundan sonra daha geniş alanda kullansam yoğunluk artar mı? Teşekkürler
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2020, 20:54:54 »
 kalınlaştıysa çizgi duzeldiyse demekki işe yaramış.geniş alana şimdi gerek yok derim.geniş alan için eskiden tuzluk gibi birsey verirlerdi minoxun kutusunda onla dağıtarak kafaya kullanırdın.düz değil bu iş saçlar bir iyi bir kötü olur.ekleme yapıcaksan dermollerle beraber kullanabilirsin yada böyle devam et.inceleri dokup kalın getirmiştir yerine.demek istediğini anladım.saçların az gerisinde birden çizgi oluşuyor demişsin.önler yaradılışta biraz seyrektir zaten.iyi gidiyor boyle devam et.baktın yarın obur gun diğer yerler açılmaya basladı ya bloker bir losyon eklersin yada finasterid eklersin listene
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2020, 21:34:36 »
kalınlaştıysa çizgi duzeldiyse demekki işe yaramış.geniş alana şimdi gerek yok derim.geniş alan için eskiden tuzluk gibi birsey verirlerdi minoxun kutusunda onla dağıtarak kafaya kullanırdın.düz değil bu iş saçlar bir iyi bir kötü olur.ekleme yapıcaksan dermollerle beraber kullanabilirsin yada böyle devam et.inceleri dokup kalın getirmiştir yerine.demek istediğini anladım.saçların az gerisinde birden çizgi oluşuyor demişsin.önler yaradılışta biraz seyrektir zaten.iyi gidiyor boyle devam et.baktın yarın obur gun diğer yerler açılmaya basladı ya bloker bir losyon eklersin yada finasterid eklersin listene

Teşekkürler abi, bloker olarak xpecia x2 ve kabak çekirdeği kapsülü kullanıyorum. Yağlanmayı baya azalttı 2 güne bir yıkardım 3 güne bir yıkıyorum. Şuan tam iki gün oldu %15 falan yağlı. Yağlanmanın azalması işe yaradığını gösteriyor diye biliyorum. Topikal antiandrojen düşünmüyorum erişimi zor ama fin belki 23-24 yaşlarında olabilir. Olgunlaşma tamamlansın, yanaklarımda sakal yok daha. Sakal da önemli. Dermoroller konusunda da biraz endişeliyim saçlar uzun sayılır ve vaktim kısıtlı. Uzun saç için kullanılan modeli de vardı ama çok zahmetli olur, dediğin gibi ileride düşünebiliriz.

Diğer arkadaşların da tavsiyesine açığım. Teşekkürler tekrardan
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2020, 22:29:32 »
Doğal olarak alınan 5ar enzim blokerlerini doğal bloker içeren topikal losyonlar ile birleştirmenin etkiyi arttırdığını düşünüyorum. Eğer eklerseniz bunu düşünebilirsiniz.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 07 Aralık 2020, 22:38:35 »
Doğal olarak alınan 5ar enzim blokerlerini doğal bloker içeren topikal losyonlar ile birleştirmenin etkiyi arttırdığını düşünüyorum. Eğer eklerseniz bunu düşünebilirsiniz.

Topikal losyon illaki etkili olur ama ozaman da sürekli yıkamak gerekiyor ya oyuzden biraz mesafeliyim açıkçası. Kış geldi çok zor olur. Tavsiyeniz için teşekkür ederim
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Facebook Twitter Instagram