Gönderen Konu: Proscar Kullanımı ve Yan etkiler  (Okunma sayısı 2122 defa)

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
Proscar Kullanımı ve Yan etkiler
« : 03 Kasım 2020, 20:00:22 »
Merhaba millet

Bu ilaç için Dermatolog kullan Üroloji de kullanma ne olur ne olmaz dedi. Ürolojiden ve başka bölümlerden testler yaptırdım ve herhangi bir sıkıntı yok geçen ay kendime çok iyi baktım herhangi bir vitamine ihtiyacım bile yokmuş. Testosteron seviyem de iyiymiş 2.8-8 arasında değerde çıkması gerekiyor benimki 6.9 çıktı. Bu da baya iyi demek.
İnsanlar çok dürüst olmadığı için sonuçlar bazen aldatıcı olabiliyor. Bu yüzden bu iletiyi bu ilacı kullananlar için açıyorum. Ne süreyle kullanıp neler oldu ne faydasını ve zararını gördünüz açık açık yazmanızı rica ediyorum.
İlacı 15 gün önce aldım ama kullanmadım test sonucunu bekledim. Testlerime dayanaraktan bir şans vermeyi düşündüm Proscar a ama önce buraya bir sormak istedim.

xcaka28

• Full Member
  • 5bilgehan Aydın hwi de saç ektirmeyin
Ynt: Proscar Kullanımı ve Yan etkiler
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2020, 20:04:14 »
Yan etki yapmiyosa kullan faydasını görürsün ama 3 aydan önce anca yağlanmayı ve dökülmeyi azaltiyo ben kullanmadan önce testesteron mu olctursum 6.5 çıkmıştı şuan 7 olmus bırakmayı dusummuyorum karaciğer felan diğer hormonlarda normal 5e boluyorum ben 
5250 greft BİLGEHAN AYDIN https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17223.msg418159#msg418159

KESİNLİKLE UZAK DURUN !

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2020, 20:08:42 »
Yani senin seviyen daha da arttı öyle mi? Daha az bir yan etki olarak libido artışına neden olabiliyormuş ilaç. Bu oran %2-%3 tabi. Cinsel sorun ise %5-%6 şeklinde diyorlar yani kullanıcıların.
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Xpecia gece 2 sefer (08.09.2021)
Finasterid (08.10.2021)

xcaka28

• Full Member
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2020, 20:36:01 »
Yani senin seviyen daha da arttı öyle mi? Daha az bir yan etki olarak libido artışına neden olabiliyormuş ilaç. Bu oran %2-%3 tabi. Cinsel sorun ise %5-%6 şeklinde diyorlar yani kullanıcıların.
o cinsel sorun felan yasiyanlar beslenmesine dikkat etmeyen hertarafi yağ bağlamış kişiler zaten onlar östrojen atmış olduğu için diğer hormonlar da kötü olduğu için etkiliyor bence libidoda problem yok ama göbekli ve memen sarkmissa kullanmanı tavsiye etmem düşük bir yağ oranına düşmem gerekir spor yapman lazım bunun içinde kasta gelistirmen lazım
5250 greft BİLGEHAN AYDIN https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17223.msg418159#msg418159

KESİNLİKLE UZAK DURUN !

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2020, 21:16:07 »
Spor yapıp yağlı gıdalardan uzak durup ve testosteron hormonunu destekleyecek gıdalar tüketmek şart gibi o zaman Proscar kullanırken? En azından yan etki görmemek için?
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Finasterid (08.10.2021)

xcaka28

• Full Member
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2020, 08:39:17 »
Spor yapıp yağlı gıdalardan uzak durup ve testosteron hormonunu destekleyecek gıdalar tüketmek şart gibi o zaman Proscar kullanırken? En azından yan etki görmemek için?
sağlıklı insanla sağlıksız insanı bir tutmucaksin tabi 1-0 önde başlarsın ama bu sende yan etki yapmicak anlamına. Gelmez tabiki kullan sıkıntı yoksa devam et komple DHT yi bloklamiyor sanırsam bize yetcek kadar bırakıyor diye biliyorum

KESİNLİKLE UZAK DURUN !

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #6 : 04 Kasım 2020, 15:48:00 »
Haa şimdi anladım komple bloke etmemesi güzel. Testlerim zaten iyi çıktı vitaminlerim vs yerinde vücutta bu aralar tabir-i caizse cips gibi ürünler yesem de sağlıklı gıdalar da tüketiyorum sporcular gibi. Sanırım yarın öbür gün başlarım artık bu ilaca daha bir korkusuz ve emin oldum şu an.
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Finasterid (08.10.2021)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Kasım 2020, 22:51:57 »
Haa şimdi anladım komple bloke etmemesi güzel. Testlerim zaten iyi çıktı vitaminlerim vs yerinde vücutta bu aralar tabir-i caizse cips gibi ürünler yesem de sağlıklı gıdalar da tüketiyorum sporcular gibi. Sanırım yarın öbür gün başlarım artık bu ilaca daha bir korkusuz ve emin oldum şu an.

Dostum konuya yorum yazmak istemiyordum ama, içim rahat etmedi. Testlerinin iyi çıkması vs. hiç bir anlam ifade etmez bu ilaç için. Tabi vitaminlerin eksik olmaması, hormon değerleinin iyi durumda olması güzel birşey. Ama bahsettiğniiz bu ilaç, tüm hormonel değerleri önemli ölçüde değiştirmekte.

Saç dökülmesi için genel konuşursam, (çok farklı sebepleri olabilmekle birlikte) ana sebeplerden birsii DHT'dir. Testosteron'dan 5alpha redüktaz isimli enzimle DHT'ye (dihidrotestosteron) dönüşmekte. Finas bu enzimi baskılayarak DHT'yi %65-70, dutas ise %90lar oranında baskılamaktatır. DHT özellikle erkek vücudunda onlarca fonksiyona katkı sağlamaktadır. (Detaylar forumda var, hiç girip uzatmayacağım konuyu). Devam edersek, testosteron, dht'ye dönüşemediği için, (daha az dönüştüğü için), vücuttaki testo seviyesi artmakta. (basitçe izah etmek gerekirse), bunun devamında ise, daha fazla testoyu dengelemek için, vücuttaki östrojen seviyesi de artmaktadır.

Yani özetle, hormonlarla bu kadar oynarken, cinsel yanetki görenlerin çoğu kilolu, yağ bağlamış kişilerdir gibi gaz vermek, çok saçma. Haa tabi sağlıklı beslenmek, spor yapmak yanetkiler açısından, genel sağlık durumu açısından iyi birşeydir o ayrı. Ama olası sorunların kesin çözümü değildir.

Herkesin saç dökülmesi, vücudun dht'ye duyarlılığı ihtiyacı vs vs çok çok farklıdır. Örneğin saçlarınız, dht kaynaklı değil, farklı androjenler, testo veya farklı bir sebeple dökülüyorsa, artan testoyla birlikte yine elinize alırsınız.

Sağlıcakla.

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2020, 00:03:35 »
Bilgiler için çok teşekkür ederim epey açıklayıcı oldu. Yan etki görebilirim de görmeyebilirim de muamma olarak kalıyor yani.
Genetik saç dökülmesi zaten kesin ben de bu yüzden bu ilacı düşünmüştüm. Yarın bir de Dahiliye doktoru ile konuşup bir karar varacağım gibi görünüyor. Çok sağ ol tekrardan
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Finasterid (08.10.2021)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2020, 11:06:02 »
Bilgiler için çok teşekkür ederim epey açıklayıcı oldu. Yan etki görebilirim de görmeyebilirim de muamma olarak kalıyor yani.
Genetik saç dökülmesi zaten kesin ben de bu yüzden bu ilacı düşünmüştüm. Yarın bir de Dahiliye doktoru ile konuşup bir karar varacağım gibi görünüyor. Çok sağ ol tekrardan

HOcam özetle kimse finas ın sende işe yarayıp yaramayacağını, yanetki olup olmayacağını söyleme imkanı yok maalesef. Denemeden bilemezsiniz.

Temmuzkaraca

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2020, 12:55:49 »
Bir eczacılık öğrencisi olarak fikrimi belirteyim,finas asla erkekliğinizden etmez kişiden kişiye değişmekle birlikte libido kaybı jinekomasti.. gibi belirteler olabilir.Şöyle bir durumda var kimisi diyor 1 2 mg fazla atmaktan bir şey olmaz diyor tam tersi öyle etken maddeler varki 2 mg fazlası kalp krizine kadar etki yapabiliyor,yani dozajını aşmamanı öneririm kullanacaksan.Bir diğer konuda hatta bazı sporcular bile finas kullanıyor test artırdığı için şu mantık yanlış test arttığı için östrojende artar hormonların ayarı bozulur bu tabir de yanlıştır.Sadece östrojeni artırıp test sabit kalsaydı o zaman sıkıntı olurdu tamamen vücudun vereceği reaksiyona bağlı bunlar yani duyarlılık.Kontrol altında kullandığın takdirde nir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum veya botanikte arayabilirsin dht baskılayıcı bitki...

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2020, 17:51:40 »
HOcam özetle kimse finas ın sende işe yarayıp yaramayacağını, yanetki olup olmayacağını söyleme imkanı yok maalesef. Denemeden bilemezsiniz.

Yok dostum doktor bile sana bir şey olmaz demeye hakkı yok tabiri caizse evet kimse bilemez bana yan etki yapar mı yapmaz mı diye :-)
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Finasterid (08.10.2021)

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2020, 17:53:47 »
Bir eczacılık öğrencisi olarak fikrimi belirteyim,finas asla erkekliğinizden etmez kişiden kişiye değişmekle birlikte libido kaybı jinekomasti.. gibi belirteler olabilir.Şöyle bir durumda var kimisi diyor 1 2 mg fazla atmaktan bir şey olmaz diyor tam tersi öyle etken maddeler varki 2 mg fazlası kalp krizine kadar etki yapabiliyor,yani dozajını aşmamanı öneririm kullanacaksan.Bir diğer konuda hatta bazı sporcular bile finas kullanıyor test artırdığı için şu mantık yanlış test arttığı için östrojende artar hormonların ayarı bozulur bu tabir de yanlıştır.Sadece östrojeni artırıp test sabit kalsaydı o zaman sıkıntı olurdu tamamen vücudun vereceği reaksiyona bağlı bunlar yani duyarlılık.Kontrol altında kullandığın takdirde nir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum veya botanikte arayabilirsin dht baskılayıcı bitki...

Bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Kontrol altında kullanmayı düşünüyordum zaten. Başlayacaksam bu gün yarın başlarım sanırım bu ilaca.
DHT baskılayıcı bitkiler eğer bu ilaca başlarsam şampuan da ve ya kafa bakım ürününde ararım sanırım. Bu ilaç varken ikinci bir etki olmasın içeriden :-)
Ha bu arada Xpecia kullanıyorum şu an da günde 2 sefer. Bu ilaca başlarsam teke mi düşeyim?
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Finasterid (08.10.2021)

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 09 Kasım 2020, 00:17:22 »
Bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Kontrol altında kullanmayı düşünüyordum zaten. Başlayacaksam bu gün yarın başlarım sanırım bu ilaca.
DHT baskılayıcı bitkiler eğer bu ilaca başlarsam şampuan da ve ya kafa bakım ürününde ararım sanırım. Bu ilaç varken ikinci bir etki olmasın içeriden :-)
Ha bu arada Xpecia kullanıyorum şu an da günde 2 sefer. Bu ilaca başlarsam teke mi düşeyim?
C
Xpecia para tuzağı at çöpe gitsin karaciğerlerini boşa yorma ben ondan kaç kutu kullandım bir halta yaramadı daha çok döktü kimsede etki ettiğine rastlamadım

Execuvite

• Hero Member

Facebook Twitter Instagram